Faydalı Bilgiler

Kumaş Döşemeler Nasıl Temizlenir

Kanepelerinizi ve sandalyelerinizi yeni şekliyle koruyun.Oturma odasınızdaki mobilyalar biraz yorgun ve kirli görünüyorsa, kumaş döşemeler nasıl temizlenir bu konuda bilgi sahibi olmak için bu kılavuzu kontrol edin.

Kumaş Döşemeler Nasıl Temizlenir

Temizleme görevinizin ilk adımı kanepe veya koltuktaki kir ve toz izlerini kaldırmaktır. Burada bir elektrikli süpürge kullanışlıdır: Malzemeye zarar vermeyecek yumuşak bir fırçayla döşemeleri çekin. Çakışan darbelerde soldan sağa ilerleyerek parçanın üstünden altına doğru yolunuzu izleyin. Bu, tüm toz parçacıklarını almanızı sağlar ve kadife ve şönil gibi  kirleri kolaylıkla tutabilen kumaşlar için özellikle önemlidir. İpek gibi narin bir kumaşı temizliyorsanız, emmeyi düşük bir ayara ayarladığınızdan emin olun.

Şimdi koltukların aralık kısmına geçin ve aralıklara giren herhangi bir pisliği çekin.  Çok dar yerlerde inatçı tozlar için, sıkıştırılmış havayı boşaltmak için ince uçlu aparatı  kullanabilirsiniz.

Kumaş Döşemeler Nasıl Temizlenir

Açık lekeleri  temizleyin. Şimdi temizlemeye başlama zamanı. Kirin görüldüğü küçük alanlara odaklanın ve onları  temizleyin. Küçük lekeler için, sirke ve mikrofiber bez kullanabilir ve hafifçe silinir. Alternatif olarak, bu aşamada ve bir sonraki aşamada döşemelerinizi temizleyin. Küçük bir kapta ılık suya bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin ve karışım yumuşak köpükler oluşana kadar elektrikli el mikseri kullanarak karıştırın.

DAHA FAZLA: Banyo Küf Lekeleri Nasıl Çıkarılır? Etkili YöntemlerKöpüklerini hafifçe yumuşak kıllı bir fırça ile lekeye uygulayın ve kirin kalktığını görene kadar ovun. Kirli köpüğün çoğunu çıkarmak için spatula kullanın, gerisini beyaz bir bezle ve çok az miktarda  su ile durulayın. Köpükler tamamen kaldırıldıktan sonra, işlemi tekrarlamanız gerekip gerekmediğini görmek için lekeye yakından bakın.

Sonra her yeri temizleyin. Döşemenizi temizlendikten sonra daha genel bir yıkamaya ihtiyaç duyacaksınız. Köpükleri  tekrar kullanın: Bir spatula veya döşeme fırçasıyla, mobilyaların tümüne nazikçe uygulayın. Fırçayı kullanarak hafifçe her tarafını temizleyin, sonra nemli bir bez veya sünger kullanarak artıkları silin. Anahtar, döşemeyi çok ıslatmamak dır, bu nedenle sabun köpüklerinin kuru köpüklü olması gerekir. Aslında, bu yöntemi sadece W veya WS etiket kodlu döşemelikler de kullanmalısınız; etiket S olarak belirtilmişse yalnızca vakumlama ve nokta temizleme adımlarını uygulayın ve etiket X harfine sahipse, parçayı vakumlayın ancak her şeyi profesyonellere bırakın.

Kurutun. Kurutma basamağı gerçekten önemlidir, çünkü düzgün kurumasına izin verilmeyen döşemeli mobilyaların bir kısmı küf oluşmasına neden olabilir. Genellikle mobilyaların doğal olarak kurumasına izin vermek en iyisidir, bu yüzden pencereye açarak odayı havalandırın ve dışarısı serinse kombinizi açın. Daha iyi sonuçlar almak için sıcak bir günde döşemenizi temizleyin ve temiz havada  kurumasına izin verin.   Döşeme temizleme ile ilgili ipuçlarınız var mı?Varsa aşağıdaki yorum kısmında bizimle paylaşın.Kelimeler

2 thoughts on “Kumaş Döşemeler Nasıl Temizlenir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close