Duvar Dekorasyonu

Çizgili Duvar Kağıdı Dekorasyonu

Çizgili duvar kağıdı dekorasyonu nasıl olmalıdır 

Dekorasyonda renkleri ortaya çıkaran önemli unsurlardan bir tanesi de desenlerdir. İki farklı rengin bir araya gelmesi ile düzenli formların tekrarıyla desenler oluşur. Farklı renklerde desenler ve çizgileri bir araya getirerek dekorasyonunuza ahenk katabilirsiniz. Belirlenen tarz ve stil, hangi desenlerin kullanılacağı gibi aynı zamanda ana unsurlar ile de mobilyalarınızdan duvar dekorlarına düzen oluşturmak kolay hale gelecektir.

Dekorasyonda çizgiler yalnızca duvarlarda kullanılmamaktadır. Mobilya döşemelerinden perdelere birçok dekor ögesinde kullanılmaktadır. Dekorasyonda uygulayacağınız stil veya tarza göre dinamik bir atmosferi oluşturmanızı kolay hale sokacaktır. Görsel açılardan renkleri ortaya koyan yaklaşımlar ile desenlerle hareketlilik katabilirsiniz ve desenlerin uyumu ile ahenk ve bütünlük sağlayabilirsiniz.

çizgili duvar kağıdında siyah ve beyazın uyumu
çizgili duvar kağıdında siyah ve beyazın uyumu

Çizgili Duvarlar Ve Koltuklar

Nötr gri tonları, farklı desenler veya canlı renklerin kullanıldığı alanlarda hem göz yormaz hem de uyum sağlar. Dekorasyonda tek çizgi deseni ve iki renge bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Renklerin ihtişamını ortaya çıkararak farklı desenler ile kombine edebilirsiniz. Sıcak renkleri belirten en iyi alternatiflerden biri nötr renklerdir. Gri tonları mükemmel bir uyum sağlayacak biçimde tek duvarda çizgili desen kullanılabilir.

Çizgiler Ve Puantiyeler

Farklı desenleri bir araya getirmek tercih edenler için, zıt renkleri ortaya çıkaran desenlerin kullanıldığı bir dizayndan ilham alınabilir. Siyah ve beyaz çizgili desenler ile dairesel formların ön plana çıktığı desenleri kullanabilirsiniz. Geometrik desenler ile bir arada mükemmel uyum sağlanılabilirken, kontrast renkler ile canlılık sağlanabilir ve daha dinamik atmosfer oluşturulabilir.ince çizgili duvar kağıdı
ince çizgili duvar kağıdı

Çizgili Duvar Kağıtları

Hem şık hem de modern görüntüler kazandıran duvar kağıtları için her eve uyum sağlayacak çizgili desenler mevcuttur. Renk tonlarını birbirine yakın tercih ettiğiniz zaman göz yormayacak ve daha cesur renkler kullanmanıza olanak tanıyabilir. Kırmızının albenisi dekorasyonda bej ve krem tonlarının ağırlıklı kullanımı güzel uyum sağlıyor. Doğal ve sade renk tonları ile kırmızı çizgili duvar kağıtları modelleri ön plana çıkan trendlerden.

Farklı Desenleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çizgili duvar kağıtlarıyla farklı desenlerin bir araya gelmesi mümkün. Desenlerin bir araya gelirken göz karmaşalarını önlemek istiyorsanız, birbirine yakın renkleri tercih edebilir veya göz yormayan pastel renkleri, açık renkleri, doğal renkleri veya nötr renkler ile kombin ederek mükemmel uyumlar yakalayabilirsiniz.

Tek Duvar

Tüm odalarınızın duvarlarını çizgili kağıtlar ile dizayn etmek istemeyebilirsiniz. Baskın renk tonunu ortaya çıkaran bir duvar kağıdının tek duvarda kullanılması da oldukça modern bir hale gelebilir. Yatak odası dekorasyonlarında değişiklik yapmak istiyorsanız, yalnızca tek duvarı çizgili deseni dizayn ederek odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

Çizgili Mutfak Fayansı

Nötr renkli mutfak dolaplarıyla zıtlık sağlayan bir tezgah ve ardından çizgili duvar fayansları muntazam uyumlar sağlayabilir. Mutfaklarınız için çizgili kaplamalar kullanırken daha sade tonların hakimi olduğu dolap kapaklarıyla huzur veren bir ortam oluşturabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close