Ev DekorasyonuFaydalı Bilgiler

Yazlık Evleriniz İçin Dekorasyon Önerileri

Yazlık Dekorasyonu İçin FikirlerHavalar ısındı ve yazlık ev dönemi açıldı. Yaz mevsiminin en keyifli yanı, yazlık evlerinde konforlu ve mutlu zaman geçirebilmeniz için ev dekorasyonuna özen göstermenizdir. Sizi yansıtan tasarımlar oluşturmanız şart.

İhtiyaçlarınız Doğrultusunda Adım Atmalısınız

Yazlık ev yılın yorgunluğu üzerinden attığınız ve dinlendiğiniz dönemlik bir yaşam alanıdır. Bu amaçla kullandığınız eve fazla eşyalara yer vermemeniz gerekmektedir. Yazlıklarda fazla eşyalara yer vermek, temizlik için fazla zaman ayırmak zorunda kalmanıza ve kalabalık görüntüden dolayı yorucu etkinin oluşmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı sadece eşyalarınıza yer vermek ve ev dekorasyonunda fazla eşya konumlandırmanızın önüne geçmektedir. İhtiyacınızın olmadığını düşündüğünüz ürünleri veya mobilyaları ihtiyacı olanlara verebilir ya da satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Yazlığınızda az eşyalara yer vermenin mantıklı olduğunu düşünüyorsanız, kalabalık görünüme sahip olmayan bir eve sahip olmanız için bazen yeterli olmuyor. Televizyonunuzu yerleştirmek için, televizyon ünitesine ihtiyacınız var ise, bu mobilyanın da yer kaplayacağı bir gerçek. Bu durumda televizyonunuzu duvara monte edebilir ve yanlarına dekoratif raflar yerleştirebilirsiniz. Bu durum depolama alanı ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Yaz Renklerinden Yardım Alın
Yaz Renklerinden Yardım Alın

Yaz Renklerinden Yardım Alın

İlkbahar ve yaz aylarında hepimiz pozitif enerjiler ile doluyoruz. Bunun en güçlü sebeplerinden bir tanesi doğadır. Tüm bu doğal güzelliklerin yansımalarını evinizde yer vermek, tercih edeceğiniz renk tonlarında canlı alternatifleri kullanmak, güzel bir ev dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Koltuk seçimlerinde canlı ve açık renkleri tercih edebilirsiniz. Bu noktalarda, koltuklarınızda açık renkleri seçmek temizlik açısından zor olabilir. Kolay silinebilir ve temizlenebilir kumaşları tercih ederek bu sorunun üstesinden gelebilmeniz mümkün. Koltuklarınızı değiştirmeyi planlamıyorsanız, canlı desenlere ve renklere sahip koltuk örtüleri ile takımlarınızı örterek hoş görüntüler elde edebilirsiniz.Dekoratif Ürünler İle Renklendirin

Tablo ve biblolar, dekoratif minderler ve hatta tercih ettiğiniz duvar kâğıtları. Hepsinde yaz atmosferini yansıtmanız mümkün. Ev dekorasyonlarında tercih ettiğiniz renklerde dekoratif ürünler seçebilir, bütün bir şıklık yakalayabilirsiniz. Deniz temasını yansıtan, tropikal iklimleri hatırlatan dekoratif ürünlerden yararlanmanız da ev dekorasyonlarında oldukça fazla tercih edilen durumlardan biridir.

Dış Cephesi De Dekorasyona Dahil

Yazlık ev dekorasyonları renkleri genellikle evlerinize canlılık katan pastel tonlardır. Evlerin dış cepheleri de güzelleşmeyi hak eden mekânlardan biridir. Evinizin dış cephesini boyayarak onu diğer evlerden daha ön plana çıkarabilirsiniz. Dikkat çekici bir görüntü yakalamış olursunuz. Müstakil evde değil de apartman dairesinde bir yazlığınız var ise, demirliklerinizi canlı renkler ile boyayabilirsiniz. Gök mavisi, turuncu, sarı, mercan ve yeşil yazlık evleri için uygun renklerdir.

Modern Bitki Dekorasyonları
Modern Bitki Dekorasyonları

Modern Bitki Dekorasyonları

Modern bir koltuk takımı üzerinde kaktüs ve devetabanı desenlerine sahip olan kırlent modellerini kullanarak işe başlamalısınız. Duvara asmak istediğiniz tablolarda bu bitkilerin illüstrasyonlarına yer verebilirsiniz ve desene uygun olarak kesilen ahşap panolar ile duvarları süsleyebilirsiniz. Perde, halı, masa örtüsü ve runnerlarda da devetabanı desenlerine sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close