KlasikOfis Dekorasyonu

Klasik ve Etkileyici Lobi DekorasyonuOtel lobileri konukların iç mekanda ilk gördükleri ve otel hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayan yerlerdir. Çoğu insan otel lobisinden etkilendikleri için oteli tercih edebilmektedir. Ayrıca konuklar burada hoş vakit geçirebilmektedir. Bu yüzden oldukça önemli bir alandır. Dekorasyonunun etkileyici olması gerekir. Sizlere makalemizde klasik ve etkileyici lobi dekorasyonları hakkında ipuçları ve örnekler sunacağız. Vazgeçilmez ve asil bir tarz olan klasik stili kullanarak, neler yapılmış bakalım.

Klasik Lobi Dekorasyonları

Lobi denildiğinde akla otel, butik, pansiyon gibi mekanlar gelir. İnsanların konaklamak amacıyla kullandığı bu alanlar, dekorasyonları ile insanlar için daha cazip ve çekici hale getirilebilir. Özellikle lobi ilk girişte müşterilerin ilk gördüğü alandır. Bu alanın etkileyici olması otel açısından faydalı olacaktır. Lobiler misafirlerin sadece giriş amacıyla kullandıkları alan değildir, burada oturarak zaman geçirebilir, sosyalleşebilirler. Bu yönüyle rahat ve şık olması oldukça önemlidir. Bu özel alan için vazgeçilmezler arasına girmiş klasik dekorasyon öğelerini kullanmak yerinde olacaktır. Klasik lobi mobilyaları ile hem görsel olarak dikkat çekecek, hem de rahat bir ortam sunmuş olacaksınız. Otelinizin stilini ortaya koyarak, daha klas ve ağır bir hava yakalayabilirsiniz.

Klasik ve Etkileyici Lobi Dekorasyonu
Klasik ve Etkileyici Lobi Dekorasyonu

Vazgeçilmez ve Şık Bir Tarz : Klasik Stilde Lobi Dekorasyonu

Klasik dekorasyon stili uzun zamandır kullanılan ve kullanılmaya devam edeceği belli olan bir tarzdır. Bu tarzda oldukça geniş bir model seçeneği mevcuttur. Otelinizin tarzını yansıtan modelleri seçerek müşterilerinizi ilk bakışta etkileyebilirsiniz. Klasik dekorasyonda mobilyalarınızın ince ayrıntıları ile misafirlerinizi mutlu edebilirsiniz. Klasik dekorasyonunu özelliği budur, zarafeti ve konforu ayrıntıda gizlidir.

Ahşap detaylara sahip mobilya grupları seçerek samimi bir his uyandırabilirsiniz. Seçeceğiniz renkler ile bu samimiyeti pekiştirirsiniz. Krem rengi, beyaz, mor, sarı ve deniz mavisi gibi doğal ve dikkat çekici renkler kullanmalısınız. Mobilyaların yanı sıra duvarlar için etkileyici tablo yada duvar resimleri tercih etmelisiniz. Ayrıntılarda ise sehpa ve dolap gibi mobilyalar tercih edebilirsiniz.Etkileyici Otel Dekorasyonu
Etkileyici Otel Dekorasyonu

Etkileyici ve Fonksiyonel Seçimler Yapın.

Seçtiğiniz lobi mobilyalarını bütünleyerek hoş ve şık bir alan oluşturabilmek için halılarınız, ışıklandırmalarınız duvar süsü ve aksesuarlarınızı otel konseptine uygun seçmelisiniz. Bunların dışında hoş koku ve canlı bitkileri de tamamlayıcı unsurlar olarak kullanabilirsiniz. Bitkiler ile lobi daha ferah bir alana dönüşür. Misafirlerinizin sıkılmadan zaman geçirebileceği bir ortam yaratmak önemlidir. Konforlu ve hoş bir alanda hissetmeleri için mobilyalarınızın daha rahat, lobinin ferah olması gerekir. Mobilyaların yerleşimi uzak aralıklarla yapılmalı ki insanlar birbirine çok fazla yakın olmamalıdır. Böylece mahremiyetleri de korunmuş olacaktır.

Gelişen teknoloji ile insanların ihtiyaçları da değişmeye başlamıştır. Geçmişte lobide dergi, kitap gibi zaman geçirilebilecek araçlar kabul görse de, günümüzde bunlara ek olarak teknolojik ayrıntılara yer açmanızda fayda olacaktır. Televizyon, internet, şarj alanı gibi ayrıntılar misafirleriniz tarafından sevilecektir.

Lobi Mobilyası Seçimi
Lobi Mobilyası Seçimi


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close