AksesuarEv DekorasyonuFaydalı Bilgiler

Salkım Saçak Görünen Kablolarınız Nasıl Düzenlenir?

Evde kendi yapacağınız yöntemlerle kablolarınızı saklayın!Evde dekorasyon yaparken, rahatsız edici en büyük unsurlardan birisi tv ünitesi ya da elektronik aletlerin kablolarının ortalıkta dolaşması olacaktır. Bunları dışardan ücretli alacağınız ya da kendiniz evde yapabileceğiniz çözümlerle rahatlıkla düzenleyebilirsiniz.

Uygun Renk Paket Lastikleri Yöntemi

Hiçbir ekstra malzeme almadan, evinizdeki kabloları bu yöntemle bağlayabilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken şey, kullanılacak lastiğin aynı renk olması. Örneğin siyah renk kablolarla uğraşıyorsanız, kullanacağınız paket lastik mutlaka aynı renk olmalı.

Kullanılmayan Eski Kutuları Değerlendirin

Evde kullanmadığınız ayakkabı kutular, ya da yüksek sıcaklıkta yanma yapmayacak herhangi bir plastik kutu işinizi görecektir. Önemli olan sağından ve solundan çıkan bir delik bulunması ve üzerinin minik deliklerle hava alması. İçeride ısınan adaptörler yanma vs yapmaması için bu çok önemli!

Ahşap Kablo Düzenleyici Kutular

Aynı zamanda piyasada kablo yönetim kutusu, kablo düzenleyici kutu şeklinde satılan ürünler de hayat kurtarabiliyor. Bunların çok şık ahşap tasarımları bile mevcut;Masa için kablo düzenelyiciler

Özellikle şarj aletleri ve bilgisayarların bağlantı birimlerinin bittiği noktada ciddi bir kablo karışıklığı oluyor. Bu tarz masaüstü kablo düzenleyicilerle hem kabloların düşmesini engelliyorsunuz, hem de masaüstündeki karmaşadan kurtulabilirsiniz.

Yapışkan Plastik Kelepçeler

Tüm yapı marketlerde satılan bu plastik kelepçeleri duvar veya geçeceği hat boyunca yapıştırarak kabloların düzensiz görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Hatta bunları masaüstünde de kullanabilirsiniz.

Uygun Renkli Kablo Kanalları

Çeşitli renklerde kablo kanalları en çok kullanılan kablo gizleme yöntemleri arasındadır. Parke ya da duvara uygun renkli seçilen kablo kanalları dışarıdan hiç belli olmayacak şekilde çirkin ve düzensiz görünen kabloları güzelce saklayacaktır.

Kabloları gizlemek için oldukça pahalı çözümlerin yanı sıra çok uygun ya da evde kullanmadığınız ürünlerle yapabileceğiniz çözümler bulunmakta. Olay tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Renklerin uyumlu olması ve düzgün bir hat halinde ilerlemek oldukça önemli. Adaptörlerin ve cihazların, tüm kabloların ısınabileceğini göz önünde bulundurarak kablo gizleme yöntemlerinizi buna göre değerlendirmeyi unutmayın!Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close