Ev DekorasyonuFaydalı Bilgiler

2020 Yılına Damgasını Vuran Dekorasyon Fikirleri

2020 Yılının Trend Dekorasyon FikirleriDekorasyon trendleri her yıl değişmekte ve gelişmektedir. Değişen dünya ile birlikte modernleşen dekorasyon trendlerinin 2020 yılında da dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Dekorasyon yapmak her anlamda oldukça kapsamlı bir iştir. Sadece ana eşyalar ile değil, yaşam alanlarında bulunan her detay dekorasyonun bir parçasıdır. Peki 2020 yılına damgasını vuran dekorasyon fikirleri nelerdir?

2020 Yılının Trend Dekorasyon Fikirleri
2020 Yılının Trend Dekorasyon Fikirleri

Sade ve Şık Tasarımlar

2020 yılı beraberinde sadeliği de getirdi. Bir hayli ünlü olan minimalizm akımının da tarafı olduğu sadelik özellikle bu yıl içinde oldukça ilgi gördü. Yaşam alanlarını dekor ederken aşırı renkli ve göz yoran eşyalar kullanmaktan kaçının. Sade ve şık tasarımlar tercih ederek yaşam alanlarınızı çok daha yaşanabilir bir hale getirebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından sığınmak için kendinize şehrin içinde bir alan inşa ettiğinizi düşünün. Eşya bolluğundan kaçının ve tamamlayıcı öğeleri çok yoğun kullanmayın. Görece çok daha uyumlu ve sakin renkler tercih etmeye çalışın. Şıklıktan da ödün vermemek için tamamlayıcı öğeleri dikkatli seçmenizde fayda var.

Moderniteyi ve Gelenekselliği Yaşam Alanlarınızda Birleştirin

2020 yılında en çok göze batan dekorasyon trendlerinden biri de hem modern hem de geleneksel olan yaşam alanları. Klasik tasarımlardan faydalanabilir ancak tema olarak modern bir tasarımı kullanabilirsiniz. Çoğu tasarımcıya göre oldukça rahat ve psikoloji olarak da bir hayli sağlıklı bir tasarım bütünü olan modern ve gelenekselin harmanlanmış hali dekorasyonlar bu yıl çok ilgi görüyor.Her bir form mükemmel olacak diye bir kanun yok. Özellikle 2020 yılında bu fikir tamamen aşıldı denilebilir. Görece kusurlu olan tamamlayıcı öğeler, vazolar kullanabilirsiniz. yaşam alanlarınızdaki keskinliği alacak ve daha doğal bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Nötr Renkli Dekorasyon Fikirleri
Nötr Renkli Dekorasyon Fikirleri

Ilımlı Toprak Tonları ile Nötr Renkleri Harmanlayın

2020 yılında en çok ilgi gören renklerden biri de sıcak görünümlü toprak renkleridir. Bu yıla kadar genellikle dekorasyonlarda soğuk renkler görmekteydik. Ancak bu yıldan sonra tasarımlar ısınmaya başladı denebilir. Tasarımlarda daha çok arka planlarda tercih edilen nötr renkler bir hayli şıklık katmakta ve aynı zamanda doğallığı yakalamanıza da yardımcı olmaktadır.

Toprak tonlarını tercih edilir kılan ise günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacaktır. Sıcak doğa renklerini ister duvarlarda isterseniz koltuklarda tercih edebilirsiniz. Ancak duvar veya halılardan birini mutlaka nötr renk planlamanızda fayda var çünkü sakinliğin kaynağı bu trendde tamamen nötr renklere dayanmakta.

Yaşam alanlarını tasarlarken renk uyumu bir hayli önem arz eder. Bunun en büyük nedeni ise renklerin insan yaşamı üzerinde büyük etkileri olmasıdır. Bu bağlamda yaşam alanlarınızı tasarlarken sıcak renkler kullanmayı tercih ettiğinizde mutlaka nötr renkleri de uygulayın. Sıcak renkleri tamamlayıcı öğelerde kullanırken nötr renkleri evin büyük bölümünü kaplayan dekorasyon unsurlarında da kullanabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close