Faydalı Bilgiler

Ev Dekorasyonu İçin Alışverişe Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ev Dekorasyonu İçin Alışveriş TavsiyeleriEv Dekorasyonu İçin Alışverişe Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ev Dekorasyonu İçin Alışverişe Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Ev Dekorasyonu İçin Alışverişe Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yeni ev satın alma, ev eşyalarını değiştirme gibi nedenlerden dolayı ya da tamamen keyfi olarak ev dekore etme amaçlı Ev Dekorasyonu İçin Alışverişe Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler listesi hazırladık. Sizler için derlediğimiz bu konuda ev dekorasyonu püf noktaları mevcuttur. Makalede adı geçen bilgilendirmelere göre aklınızda dekorasyon alışverişi için belirecek pek çok cevap yankılanacağını ümit ediyoruz diyerek konumuza geçiş yapıyoruz.

İlk Husus: Koltuk Seçimine Dair Araştırmalar

Koltuk Seçimi
Koltuk Seçimi

Ev dekorasyonu alışverişi gerçekleştirmeden önce ilk sırayı kesinlikle koltuk modellerine ayırmalısınız. Ardından uygun koltuk takımı seçimi, koltuk ve duvarlarınızla uyumlu perde seçimi, dekorasyonun olmazsa olması halı seçimi ve elbette bir zengin – şık göstermeye yardımcı dekorasyon aksesuar ürünleri şeklinde ilerlemelisiniz.

Salonunuz Küçük mü? O Zaman Köşe Koltuk Takımı Kullanacağız

Köşe Koltuk Seçimi
Köşe Koltuk Seçimi

Ev dekorasyonu alışverişinde ikinci aşamamız salonumuza uygun bir koltuk takımı tercihi yapmaktır. Bu nedenle salon dahil tüm evinizin odalarını net olarak ölçmeli ve not etmelisiniz. Eğer salonunuz küçük ise kesinlikle köşe koltuk takımı kullanmalısınız. Böylece salonunuzu daha büyük gösterebilir ve yer tasarrufu oluşturabilirsiniz. Küçük salon dekorasyonunda olmazsa olmaz dediğimiz bu önerinin ardından diğer adıma geçelim.

Dekorasyon Alışverişi İhtiyaç Listesi

Dekorasyon İhtiyaç Listesi
Dekorasyon İhtiyaç Listesi

Dekorasyon ürünleri, mobilya modelleri, koltuk takımları gibi büyük materyallerden küçük materyallere doğru bir alış veriş listesi hazırlamalısınız. Bu listeyi gerçekleştirirken evinizin büyüklüğünü göz ardı etmemelisiniz. Hangi mobilya hangi odaya ve o odanın hangi alanına yerleştirilecek, ne tarz ve stilde ürünler alacağınızı belirleyerek listenizi oluşturabilirsiniz.İhtiyaç Listenizi İnternetten Araştırın

Dekorasyon İnternet Araştırması
Dekorasyon İnternet Araştırması

Satın almaya koşa koşa gitmek istediğinizi ve çok heyecanlı olduğunuzu biliyoruz. Ama hem bütçenizi düşünmeli hem de listenizde yer alan malzemelerin size uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekli. Üstelik internet araştırması aynı zamanda en uygun fiyatlı mobilyaların ve aksesuarların satın alımını yapmadan önce size ön bir ücret tarifesi imkanı da sunmuş olacak.

Mobilya Rengi ve Ayak Rengi Kombinasyonu

Mobilya Ayak Rengi Uyumu
Mobilya Ayak Rengi Uyumu

Alacağınız dekorasyon ürünlerinin ana renkleri ile ayak renklerinin birbirine uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Ayaklı olabilecek dekorasyon ürünleri genelde Tv ünite modelleri, sandalye modelleri, salon konsol modelleri, sehpa modelleri ve elbette yemek masası modelleri olarak sıralamak mümkündür. Kısacası ayaklı olarak üretilen tüm mobilyaların ana rengi ve ayak rengi birbiri ile kombine edilmiş olmalı. Birebir renk tercihi yapabilir, yakın tonlar seçebilirsiniz ancak zıt renkler seçmek ev dekorasyonunuzu olumsuz yönde etkiler.

Odalarınız İçin Duvar Boyası Rengi Seçtiniz mi?

Duvar Rengi Ayarlama
Duvar Rengi Ayarlama

Büyük odalarda, salonlarda kesinlikle koyu renkli duvar kağıtları ya da duvar boyaları kullanmamalısınız. Ancak dilerseniz küçük odalarınızda koyu renkli duvar boyalarını tercih edebilirsiniz. Büyük odalar ve salonlar genellikle daha fazla kullanıldığı için kısa bir süre sonra rahatsız edici etkiler meydana getirebilir. Ama aynı şey küçük odalar için böyle bit etki oluşturmaz. Küçük odalar için duvar rengi tavsiyesi verecek olursak; bej ve kahve tonları birbiri ile kolay kombin sağlar. Buna ek olarak gri ve beyaz tonları da gayet uyumlu ve modern bir hava sunar. Küçük odaları boyarken dikkat edilecek hususlardan biri de pastel tonlarının kullanılmasıdır.

Salon ve Yatak Odası Dekorasyonu İçin Doğal Taşlar

Doğal Taş Görünümlü Evler
Doğal Taş Görünümlü Evler

Salonunuzun tv ünitesinin konulacağı alanının hemen arkasına ve yatak odanızdaki yatağınızın, yatak başı kısmının hemen arka tarafına doğal taş uygulaması yaptırabilirsiniz. Doğal taş hem klasik hem de modern havanın birleşimi ile huzurlarınıza çıkacaktır. Bir diğer seçenekte 3 boyutlu panel uygulamalarıdır ki bu da uygun bir aydınlatma yöntemi ile harika bir seçim olabilir. Ev Dekorasyonu İçin Alışverişe Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler isimli konumuza burada son verirken daha fazlası için yazımızın devamını okumanızı öneririz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close