Faydalı Bilgiler

Daha Düzenli Kitaplıklar İçin Öneriler

Kitapların Arasında KaybolmayınKitap okumayı seven ve hayat tarzı haline getirmiş olan herkesin genel sorunu, çok sevdikleri kitaplarını düzenli bir şekilde tutmak olsa gerek. Okudukça artan kitap sayısı ile düzenlemek her geçen gün zorlaşabilir. Tabi kitaplarını okuduktan sonra paylaşan birisi değilseniz 🙂 Size önerebileceğimiz ilk ve en güzel seçenek okuduklarınızı başkalarıyla paylaşmak olacaktır. Böylece nasıl düzenleyeceğinizi düşünmenize gerek kalmadan, başka insanlarında faydalanmasını sağlamış olursunuz.

Ben kitaplarımı çok seviyorum paylaşamam diyenlerdenseniz, daha düzenli kitaplıklar için önerilerimiz olacak. Daha düzenli bir kitaplık ile hem okuma odanız daha şık görünecektir, hem de aradığınız kitabı daha kolay ve rahat bulabilirsiniz.

Odanıza ve Kitaplarınıza Uygun Bir Kitaplık Alın.

Kitap kurtları iyi bilir ki, sürekli artan kitapları düzenli ve dekoratif bir şekilde tutmak oldukça zordur. Artan alan ihtiyacı, yetersiz bir kitaplık üst üste ve dağınık bir görüntüye sebep olacağı gibi, düzenleme yapmakta oldukça zorlaşacaktır. Bu sebeple size ilk olarak ihtiyacınıza uygun bir kitaplık almanızı öneriyoruz. Daha ferah görünmesi için beyaz rengini seçmenizi öneriyoruz. Böylece ferah ve işlevsel olmasının yanında, odanızı daha büyük gösterecek bir dekorasyon yapmış olursunuz.

Kitap okuma odanız yok ise kitap köşenize uygun açık tonlarda bir kitaplık seçerek yine ferah bir alan elde edebilirsiniz.

Kitaplarınızı Sistematik Olarak Gruplayın.

Kitaplarınızı türlerine, boyutlarına yada isimlerine göre gruplayarak yerleştirebilirsiniz. Boyutlarına göre düzenlemek daha dekoratif görünecekken, isimlerine yada türlerine göre sıralamak aradığınızı bulmanızı kolaylaştıracaktır. Sizin için önemli olan hangisi?

Boyuna göre kitap sıralama
Boyuna göre kitap sıralama

Alfabetik veya Türüne Göre Sıralama ile Kitap Bulmak Daha Kolay.

Eğer sizin için önemli olan kolaylık ve pratik olması ise kitaplarınızı isimlerine göre yada yazarlara göre sıralayabilirsiniz.İki yöntem ile de aradığınız kitabı kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca kendi ahengi içinde düzenli bir kitaplığa sahip olursunuz. Yaygın olarak tercih edilen bu yöntemler ile istediğiniz an, uğraşmadan kitabınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazar isimlerine göre sıralamakta gayet kullanışlı bir yöntemdir.

Türüne göre gruplama yapmakta size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Roman, felsefe, mizah, araştırma, bilim, polisiye, psikoloji, tarih yada sanat… Türüne göre sıralama yaparak, gerektiğinde istediğiniz konuya odaklı bir arama yaparak pratik bir şekilde kitap seçebilirsiniz.  Her türe ayrı bir raf yada alan ayırmak işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Kitaplık Düzenine Dekoratif Bir Bakış.

Kitaplığınızın dışardan görünüşüne önem veriyorsanız, eğlenceli bir yöntem önerebiliriz. Kitaplarınızın kapak renklerine göre bir düzenleme yapabilirsiniz. Aynı renk tonlarını birbiri ardına sıralayarak rengarenk bir kitaplık düzenine sahip olursunuz. Renklerin ahengi okuma saatlerinizi daha keyifli hale getirecektir. Son derece şık bir kitaplık dekorasyonu olacaktır.

Rengine göre kitap düzenleme

Kitap rengine göre kitaplık düzenleme

Kitaplarınızın Boyuna Göre Düzenleme Yapın.

Size önerebileceğimiz bir diğer yöntem ise kitapların boylarına göre sıralama yapmanızdır. Bu şekilde daha estetik ve düzenli bir kitaplığa sahip olabilirsiniz.

Dekoratif Aksesuarlardan Faydalanın.

Yeni nesil kitap tutacakları, biblolar, saksı çiçekleri ve dahası… Zevkinize ve kitaplığınıza uygun dekoratif aksesuarlardan faydalanarak şık ve eğlenceli bir kitaplığa sahip olabilirsiniz. Düzenli ve zevkli bir kitaplık için dekoratif aksesuardan mutlaka yararlanın.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close