Ofis DekorasyonuZemin Dekorasyonu

Kuaför Dizaynı Nasıl Olmalı?

Kuaför dekorasyon modelleri hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz çok yönlü sanatsal ortamı sağlayan çeşitli tasarımlardan oluşmaktadır. Samimi, küçük kuaför salonu dekorasyonu veya birinci sınıf lüks bir kuaför salonu tarzı yaratmak, bu durumun gerçekliğini etkilemez. Kuaför dekorasyon ürünleri, günümüzde birçok farklı çeşidi ile herkesi memnun edecek niteliklere sahiptir. Dizayn için en önemli şeylerden birisi de fayanslardır. Uygun fayans seçimi yaparak kuaför dekorasyonunu tamamlamak hem ziyaretçilerin beğenisini kazanacak hem de kuaförlerin işini kolaylaştıracaktır. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen kuaförlerin aklına ilk olarak “Seçim yaparken nelere dikkate etmeliyiz?” sorusu gelmektedir. İster bayan kuaför salonları dekorasyonu olsun ister erkek kuaför dekorasyonu, her ikisinde de aynı sorular gündeme gelmektedir.

Güzellik odaklı bir salonda, temizlik her şeyden önemlidir. Ayrıca müşterilerin rahatı ve konforu kadar kuaförlerin rahatını düşünmek de gereklidir. Çünkü kuaförler saatlerce ayakta kalmakta, eşsiz saç modelleri ortaya çıkarmakta ve aynı zamanda müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Bu gibi sebeplerden ötürü kuaför dekorasyon malzemeleri saç yıkama lavabosundan sıçrayan suya, kesilen saçların temizlenmesine ve köpüğün dağılmasına kadar varan pek çok durumu sorun olmaktan çıkaracak şekilde tasarlanmış bir zemine sahip olmalıdır. Burada da devreye fayans çeşitleri girmektedir. 

Dirençli Seramik ile Rahatlığı Hissedin

Kuaför dekorasyon fikirleri denildiğinde ilk akla gelen seçeneklerden birisi olan seramik zemin, en yaygın kuaför döşeme seçeneklerinden birisidir. Neme, aşınmaya ve lekelenmeye karşı dayanıklılığı ile bilinen seramikler, salon zemin kaplaması için üstün bir seçimdir. Neme dayanıklı olmasından dolayı saç yıkarken ya da spreyler kullanırken endişelenmeye gerek kalmayacaktır. Ayrıca çok az leke tuttukları için kuaförünüz daima yeni ve tertemiz görünecektir. 

Vinil Yüzey Kaplamasının Şıklığı Kuaför Salonunuzu Aydınlatsın

Kuaför salonları dizaynı denildiğinde ilk akla gelen seçeneklerden biri de vinil yüzey kaplamasıdır. Vinil malzemeler uygun maliyetli olmaları ve kolay döşenmeleri ile bilinmektedir. En temel özellikleri ise kaymaz nitelik taşıyor olmalarıdır. Vinil yüzey kaplama ürünlerinin ahşap, taş ve beton gibi diğer malzemelerin görünümünü taklit eden çeşitli stilleri sayesinde, işlevsellik için stilden ödün vermek zorunda kalınmaz. Bunun yanı sıra sert döşeme yüzeylerine göre daha yumuşak olması, kuaförlerin saatlerce çalışma koşullarına çok daha uygundur.

  • Banyo tadilatı yapmanın püf noktalarını öğrenmek için hemen tıklayın!  

Porselen Karolarla Uzun Yıllar Tadilatı Düşünmeyeceksiniz

Porselen zemin fayansı, güzellik salonları ve kuaförler için uygun maliyetli ve pratik seçeneklerdir. Leke ve çizilmeye karşı inanılmaz derecede dayanıklı oldukları için fayansları değiştirmeye ya da onarmaya minimum düzeyde ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca porselen zemin fayansının bakımı da oldukça kolaydır ve sağlıklı bir ortam oluşturmaktadır. Porselenler hipoalerjeniktir ve mantarlara, küflere ve bakterilere karşı dayanıklı olmaları ile bilinmektedir.   

Parkenin Doğallığı Kuaför Salonunuza Bambaşka Bir Güzellik Katacak

Parkeler kuaför dizaynına zarif bir çekicilik katmaktadır. İster masif ister mühendislik ürünü olsun her türlü parke, benzersiz bir doğal güzelliğe sahiptir ve gelenekselden modern tarza kadar pek çok iç tasarım tipine uygundur. Birçok farklı ağaç türünden yapılan parkeler, zevkinize göre boyanabilmektedir. Parkeler sıcak bir atmosfer sağlarken tek dikkat edilmesi gereken nokta suya karşı dirençlerinin düşük seviyelerde olmasıdır. Sert ağaçlar uzun süre neme maruz kalırsa hasar görebilir ve bükülebilir.

Göz Alıcı Mermer Şıklığına Kuaförünüzde Yer Açın

Mermer, taklit edilmesi zor bir ürün olduğu için eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca mermer, cesur bir seçim olacaktır. Göz kamaştırıcı mermerler, inanılmaz bir derinlik ve kontrast sunmaktadır. Ayrıca yeşil, gri, bej, siyah ve daha fazla doğal renk seçenekleri de bulunmaktadır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close