Faydalı Bilgiler

Amerikan Kapı Modelleri ve Fiyatları 2020 – 2020

Hem dayanıklı hemde modern amerikan kapı modelleriAmerikan kapı modelleri ülkemizde oldukça fazla tercih edilen hazır panel kaplamalı kapılardır. Amerikan Kapı, kapı iskeletinin oluşturulmasının ardından belli modellerde ki fabrikasyon preslerin bu iskeletin üzerine preslenmesi ile ortaya çıkarılır.

Kapılar bu pres işleminin ardından belirlenen renklere boyanır ve montaja hazır bir hale getirilir.
Amerikan kapı modelleri, diğer kapı türlerine göre oldukça uygun fiyata edinilmektedir. Bu noktada sırf ucuz olduğu için kalitesizdir gibi bir düşüncenin akıllara gelmesi yanlıştır. Uygun malzemeler ile üretilen Amerikan kapıların, diğer pahalı kapılardan, sağlamlık yönünden hiçbir eksisi yoktur.

Amerikan Kapı Modelleri ve Fiyatları

Amerikan kapı modelleri diğer kapılara göre neden daha ucuzdur sorusunun cevabı ise aslında basittir. Amerikan kapılar diğer kapılara oranla daha az işçilik istemektedir. Fabrikasyon tarzında üretim olduğu için bu kapıların maliyeti, diğer kapılara oranla oldukça düşük olmaktadır. Amerikan Kapıda kaliteyi anlamak için hizmet alacağınız kapının ağırlığını ölçebilirsiniz.

amerikan kapı modelleri
amerikan kapı modelleri

Eğer kapınız olması gereken çok hafifse, dolgu konusunda eksikleri var demektir, bu da kaliteyi düşürmektedir. Bu tür kapılarda mukavva türü bir dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Amerikan kapıların en önemli artılarından biri ise, nemden etkilenmeyip, çürüme yapmamasıdır.amerikan kapı modelleri ve fiyatları 2020 - 2020
amerikan kapı modelleri ve fiyatları 2020 – 2020

Özellikle ıslak zeminlerde bu kapıların sıklıkla tercih edilmesinin nedeni nemden etkilenmemesidir. Ayrıca bu kapılar ergonomiktir. Amerikan Kapıyı hangi firma üretirse üretsin görünüşleri benzerdir. Kapının kaliteli olması için kullanılan ahşap ve diğer malzemelerin kalitesinin yüksek olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Küçük mutfaklar için sürgülü kapılar

Kapı yapımında kullanılan ahşap kalitesiz olursa, kapı kapanmayacak ve kendiliğinden açılacaktır. Eğer bu kapılar, kurumamış ağaçtan yapılırsa kapıda esnemeler meydana gelecektir. Amerikan kapı modelleri, belirlediğiniz bütçeye göre değişiklik göstermektedir. Kapınızda özel desen ya da aksesuar istediğinizde fiyatta artış olmaktadır. Üzerinde cam bulunan Amerikan Kapı modelleri sıkça tercih edilmektedir. Bu modeller çeşitli renklerde üretilebilmektedir.

amerikan panel kapı 2020
amerikan panel kapı 2020

Günümüzde, özellikle toplu konutlarda tercih edilen Amerikan kapı modelleri, son derece kullanışlı ve üretimi hızlı olan kapı çeşididir. Bu kapıyı tercih edeceğinizde, çalışmayı düşündüğünüz firmanın gerekli standartlar ile üretim yaptığına dikkat etmelisiniz. Kalitesiz malzeme ve yanlış presleme ile üretilen Amerikan Kapılar kısa süre içerisinde özelliğini kaybedecek ve kendiliğinden açılmaya başlayacaktır. Bu nedenle bu hizmeti alırken gereken özen gösterilmelidir.

Amerikan kapı fiyatları ürünün malzeme kalitesine göre farklılık gösterecektir. Hazır olarak bir çok online dekorasyon alış veriş sitesinde satışa ortalama olarak 2020 – 2020 amerikan kapı fiyatları 130 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Ayrıca her tarza ve zevke hitap edecek bir çok farklı renk ve model seçeneği bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Halı Nasıl Seçilir Ve Son Trendler Nelerdir ? başlıklı makalemizde 2020 halı modelleri, alana göre halı seçimi ve halı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close