Faydalı BilgilerTavan Dekorasyonu

Tavanı Yüksek Göstermek İçin Dekorasyon İpuçları

Ortamı daha ferah göstermek için işte size tavanı yüksek göstermek için dekorasyon ipuçları.Ev dekorasyonunuzu seçeceğiniz mobilyalar, aksesuarlar ve diğer dekorlarla ne kadar kaliteli bir hale getirirseniz getirin, alçak tavanlar her zaman ortamı basık gösterecektir. Bu basıklığı ortadan kaldırmak için tavanı yüksek gösterecek detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bunun için evde uygulayabileceğiniz bir çok farklı yöntem var. Biraz göz yanılgısı yaratarak yüksek tavan algısı yaratabiliriz. Ortamı daha ferah gösterecek, tavanı yüksek göstermek için dekorasyon ipuçları.

Tavanı Yüksek Göstermek İçin Dekorasyon İpuçları

Hem renk hemde mobilya seçimlerimizle tavanı olduğundan yüksek gösterebiliriz. Bunlardan ilki ünlü Faux tekniğidir.

Dikey çizgili duvarlar 

Bu yöntemi moda tutkunu kadınlar iyi bilir. Özellikle kısa boylu kadınlar daha uzun görünmek için dikey çizgili kıyafetler tercih ederler. İşte evimizde yapacağımız tam olarak budur. Duvarlarımızı dikey çizgilere boyayarak tavanın olduğundan daha yüksek görünmesini sağlayacağınız. Bu yöntemle mekan daha ferah bir görünüme kavuşacaktır.

Ayna dekorlu duvarlar

Dekorasyon tutkunlarının bildikleri gibi aynalar kullanıldıkları ortamda bir göz yanılması yaratırlar. Bu küçük ilizyon sayesinde mekan olduğundan daha geniş görünür. Özellikle duvarlarınıza asılan aynalar hem mekana derinlik kadar hemde yükseğe asıldıkları takdirde tavanı daha yüksek gösterebilirler.

Tavana derinlik katmak Tavanda aşağı sarkan avizeler yada sarkıtlar yerine spot aydınlatmaları tercih etmelisiniz. Tavana yayılan spotlar hem ışığı dengeli şekilde yansıtır, hemde tavana derinlik katarak yüksek algısı yaratır.

Tavanda ışığı yansıtın

Tavan boyanız da değişiklik yaparak ışık yansımaları elde edebilirsiniz. Hafif bir renk tercih edin, ve cilalı boyayla boyayın. Bu sayede tavan artık ışığı yansıtacak ve daha yüksek görünecektir.

Duvar dekorasyonu yaparken 

Duvar dekorasyonu yaparken kullanacağınız çerçeveleri yada tabloları dikey şekilde asmanız duvarın daha yüksek görünmesinde başarılı bir yöntemdir. İster tablo isterse çerçeve hiç fark etmez, dikey doğrultuda astığınızda farkı kolayca anlayacaksınız.

Alçak mobilyalar tercih edin

Alçak tavanlı bir mekanda yüksek ayaklı mobilyalara hiç gerek yok. Bu mekanın olduğundan daha basık görünmesini sağlar sadece. Oturma grubu, sehpa mobilyaları seçerken zemine yakın tasarımları tercih edebilirsiniz.

Mobilya seçiminde açık renkler 

Son olarak tavanı yüksek göstermek istiyorsak mobilyalarda açık renk tonları tercih etmemiz gerekir. Çok renklilikten kaçınmalısınız, bu durum hem dikkat dağınıklığı yaratır, hemde mekanı kalabalık gösterir. Beyaz renk tercih etmek bir seçenek fakat nötr renkler seçerek mekanın daha rahat görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tavanı Yüksek Göstermek İçin Dekorasyon İpuçları – GaleriKelimeler

5 thoughts on “Tavanı Yüksek Göstermek İçin Dekorasyon İpuçları”

  1. Geri bildirim: Evi Geniş Gösteren Dekorasyon Fikirleri | Anatoliamed

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close