Tavan Dekorasyonu

Trend Asma Tavan TasarımlarıSon dönemlerde ev dekorasyonunda tavanlarında etkisi artmaya başlamıştır. Eşyaların ve duvarlar dışında tavanlarında dekorasyon stiline katılması, stilinizi kuvvetlendirmenizi ve bütünlük sağlamanızı kolaylaştırır. Tavan dekorasyonu için kullanabileceğiniz seçeneklerden birisini sizlerle inceleyeceğiz. Bu makalemizde asma tavan modellerine şöyle bir göz atarak, eviniz için en iyi seçeneği seçebilmenizi sağlayacağız.

Salonunuz İçin Gösterişli Bir Asma Tavan Modeli Seçin.

Salonunuzun dekorasyonu stiline uygun bir asma tavan modeli seçerek, gösterişli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Böylece ev dekorasyonunuz bütünleşirken tavan dekorasyonunuz ile oldukça dikkat çekebilirsiniz. Geniş bir salona sahipseniz daire şeklinde büyük bir asma tavan yaptırarak, eşyalarınızı bu dairenin altına yerleştirebilirsiniz.

Salon asma tavan modelleri
Salon asma tavan modelleri

Oturma Odanız İçin Işıklandırma Sistemi Ekleyin.

Oturma odanız ve yatak odanız için ışıklandırma eklenmiş asma tavan modellerini tercih edebilirsiniz. Led aydınlatmalar bu alanlar için oldukça uygun olacaktır. Malzeme seçiminde ise ahşap seçmek daha doğal bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ahşap dışında bir malzeme kullanmak istiyorsanız size çelik ve alçı önerebiliriz. Bu malzemeler ile yapılan asma tavanınızı dekorasyon stilinize uygun renkler ile boyayarak bütünlük sağlayabilirsiniz. Açık tonlar ile daha ferah bir görüntü sağlayabilirsiniz. Eğer minimalist bir tarzınız varsa pastel ve açık tonları tercih etmelisiniz. Daha geleneksel tarzı seviyorsanız, gold tonlar sizin için daha uygun olacaktır. Seçeceğiniz loş ışıklar ile destekleyerek, akşamları görsel bir şölene dönüşebilir. Yatak odasında ise loş led aydınlatmalar ile gece lambasına ihtiyacınız kalmaz.Trend tavan modelleri
Trend tavan modelleri

Gösterişli Koridor İçin Asma Tavan Tasarımları.

Koridorlar genelde dekorasyon stilinin dışında tutulur ve herhangi bir düzenleme yapılmaz. Ancak tavan dekorasyonu ile bu algıyı ortadan kaldırmak sizin elinizde. Koridorunuz için seçeceğiniz ışıklandırma ve asma tavan modeli ile oldukça büyüleyici bir hava yaratabilirsiniz. Daha beyaz ışıklar seçerek bu alanı aydınlık hale getirebilirsiniz.

Koridor tavan modeli
Koridor tavan modeli

Fotoğraf galerimize göz atarak farklı tavan tasarımlarına göz atabilirsiniz. Bu tavan tasarımları arasında size ilham olabilecek modeller bulabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close