Vintage

9 Şık Vintage Mutfak Dekorasyonu

Vintage Mutfak Dekorasyonu Fikirleri9 Şık Vintage Mutfak Dekorasyonu

Zaman durmuyor ve tabiatla beraber eşya da zamanın akışına bir şekilde ayak uyduruyor. İnsanlığın icadı olan makinelerin, teknolojik son model cihazların tamamı yaşamı kolaylaştırmak içinken estetik amaçlı dekoratif eşyaları da unutmamak gerekiyor. Vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz evlerimizde zevkimize göre tercih ettiğimiz takımlar, dolaplar, kütüphaneler ve hatta sallanan sandalyeler dahi güzel vakit geçirmemize yardımcı olabilmektedir.

Ahşap Vintage Mutfak Dekorasyonu

Detaylı bir şekilde bakıldığında herkesin evin belli bir yerinde daha çok mutlu olduğu görülmektedir. Bazı insanlar oturma odasını tercih ederken bazıları çalışma odasında zamanını değerlendirir. Ama bir kesim vardır ki onlar için yemek yemekte, hazırlamakta son derece büyük bir keyiftir. Dolayısıyla mutfağın dekorasyonu aynı zamanda göz zevkine de uygun olsun istenir.

Şık Vintage Mutfak Dekorasyonu

Mutfağı oluşturan parçaların arasında dolaplar önemli bir yer tutmaktadır. Kapıdan içeriye girildiğinde ilk göze çarpanlardan birisi eski dekoratif desenlere sahip mutfak dolaplarıdır. Ferah bir ortam oluşturmak için renklerine de dikkat etmek gerekir. Örneğin buz mavisi, beyaz, açık yeşil ya da pudra gibi renkler eşyaların belirgin görünmelerini sağlarken mekânı da aydınlık gösterebilirler. Ahşap raflar ve dolaplar vintage görünümü ortaya çıkarmak için en iyi seçenekler arasında sayılabilir.

Vintage Mutfak Dekorasyonu 1

Duvarlarda tercih edilen renklere uygun seçilecek mutfak araç-gereçleri de ortamı uyumlu hale getirecektir. Örneğin duvardaki raflara yerleştirilecek kahve fincanlarının ve kupalarının desenlerini de aynı şekilde özenle belirlemek gerekir. Otantik modeller, Osmanlı figürleri gibi örneklerin mutfaktaki ambiyansı olumlu etkileyeceği muhakkaktır.

Vintage Mutfak Dekorasyonu 2

Vintage denince akla gelen noktalardan biri şüphesiz hasır eşyalardır. Sepetler, sandalyeler ve masalar göze çekici gelen detayları oluştururlar. Mutfak masası olarak eski tipleri kullanmak yemek yerken ya da çay eşliğinde sohbet ederken damakta hoş bir tat bırakacaktır.

Vintage Mutfak Dekorasyonu DolapMutfak penceresinin büyüklüğü ne olursa olsun egzotik, otantik ya da çiçek desenlerini içeren perdeler yapılacak alışverişin listesinde kendine sağlam bir yer edinir. Zebra perde modelleri kolay açılıp kapanabilmeleri sayesinde ev sahiplerinin dikkatini çekmektedir. Firmaların kataloglarında sergilenen renk ve desen bolluğunu düşününce aralarından birini seçmek zor olmayacaktır. Böylelikle mutfağını vintage tarzda hazırlamak isteyenler kendilerine ait alanı belirleyen perdelerini bütçelerine uygun bir şekilde satın alabilirler.

Vintage Mutfak Dekorasyonu Örneği

Aksesuarlar vintage mutfağın tamamlayıcı unsurlarındandır. Yaşam alanlarını ideal bir şekilde düzenlemek isteyenler detaylara ayriyeten özen göstermektedir. Çiçek desenli baharatlıklar, şık sürahiler ve canlı ya da tercihen yapma çiçekler gibi pek çok dekoratif eşya vintage sevenleri beklemektedir. Tahta ya da hasır malzemeden üretilmiş ekmekliklerde mutfağın önemli bir parçası sayılabilir. Bunu tamamlayan öğeler ise tahta tabureler olabilir.

Vintage Mutfak Dekorasyonu Raf

Gün içerisinde ailecek bir araya olunan zamanların başında yemek saatleri gelmektedir. Bu anların doyasıya keyfini çıkarmak için mutfak önemli bir yer olarak görülür. Hazır olarak satın alınabilen mutfak eşyalarının yanında bireylerin kendilerinin tasarlayacağı modellerde mevcuttur.

Vintage Mutfak Dekorasyonu Tasarımı

Son yılların yükselen trendleri arasında gösterilen vintage mutfaklar birçok kişinin dikkatini çekmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir. Kişinin tarzına bağlı olmakla birlikte dantel ve tül kullanımı da mutfağın benzerlerinin arasından sıyrılmasını sağlayabilir. Geometrik ya da çiçek desenli perdeler bu anlamda etkili bir sonuç ortaya koyacaktır. Her ortama kolaylıkla uyum sağlayan aynalarda mutfakta kullanılabilir. Böylelikle mevcut alanın daha derin ve geniş algılanması sağlanabilir. Son olarak önerebileceğimiz şey ise duvar kağıtlarına olacak. Duvar kağıtları hem ortamın daha sıcak görünmesini hem de eşyaların uyumunu artırmasına yardım edecektir.

Vintage Mutfak Dekorasyonu

Doğru renk ve eşya seçimi ile vintage tarzda bir mutfağa sahip olmak zor değildir. Mevcut alan dikkate alınarak yapılacak alışveriş ile zevkli bir tasarıma sahip olunabilir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close