Duvar DekorasyonuRetro

Evinize Geçmişten Bir Dokunuş : Retro Duvar KağıtlarıRetro dekorasyon, çoğunlukla 1950’li yıllarda kullanılan dekorasyon tarzıdır. Hepimizin ailesinin yaşadığı bu evlerde kullanılan perdeler, aksesuarlar, halılar, mobilyalar ve duvar kağıtları retro stilin çıkış noktasıdır. Dede ve ninelerimizin yaşadığı dönemlerde kullandıkları eşyalar, aksesuarlar retro olarak geçer. Yani anne babalarımız muhtemel ki retro tarzda dekore edilmiş bir evde büyüdüler. Eğer elinizde o dönemden kalan hatıra aksesuarlar varsa çok şanslısınız. Biraz bakım yaparak evinizde kullanabilirsiniz. Yoksa üzülmeyin. Çünkü artık retro ürünler meraklıları için tekrar üretilmektedir.

Retro dokunuşlar
Retro dokunuşlar

Retro stil, zamanla modernleşen ve çeşitlenen dekorasyon stillerine rağmen, günümüzde hala tercih edilen bir tarz olarak kalmıştır. Ancak o zamanlarda kullanıldığı gibi tamamen değil de, ufak dokunuşlar ile dekorasyonunuza adapte etmeniz daha güzel sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Retro Duvar Kağıtları ile Geçmişten Dokunuşlar.

Son zamanlarda retro stili fazlasıyla duymuş olmalısınız. Kıyafetler ve eşyalarda retro parçalara sıkça rastlıyor ve kullanıyoruz. Bu stilden olan parçaları beğeniyor ve ev dekorasyonunuzda kullanmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz parçalardan biriside duvar kağıdı olabilir. Duvar kağıdı evin genel havasını hemen etkileyen bir faktördür. Evinizin havası bir anda o çok sevdiğiniz eski zamanlara bürünebilir.Retro Stil
Retro Stil

Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin.

Retro ev dekorasyonunda renkler önemli bir yer kaplar. Olmazsa olmaz denebilecek bir etken olan renkleri duvar, mobilya, yastıklar, tablolar, aksesuarlar, perdeler yada avizelerde kullanabilirsiniz. Renkli bir ortam olması, ortama canlılık ve sıcaklık katacaktır. Duvar kağıdınızı seçerken bu etkeni göz önüne alarak renkli bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Sadece duvar kağıdını retro tarzda seçebileceğiniz gibi, mobilya ve aksesuar seçiminde de bu tarzı kullanabilirsiniz. Bu tamamen yaşam alanınızı nasıl hayal ettiğinize bağlıdır. Kendinizi nasıl bir ortamda rahat hissedersiniz. Modern ama retro dokunuşlar olan bir ev mi?, yoksa tamamen eski zamanlardan çıkmış gibi görünen bir ev mi?

Renkli duvar kağıdı
Renkli duvar kağıdı

 

Retro duvar kağıtları modellerine göz atarak, eviniz için fikir sahibi olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close