Duvar Dekorasyonu

Dekoratif Raflar İle Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

eviniz için size ilham vereceğini düşündüğümüz dekoratif raf modelleri ile yaratıcı dekorasyon fikirleri yazımızda sizleri bekliyorDekoratif raflar her tarz yaşam alanı için kullanışlı ve şık bir depolama seçeneğidir. Çok amaçlı raflar bir iç mekanda hem kullanım hemde dekor amaçlı bir çok şekilde kullanılabiliyor. Özellikle son yıllarda açık raflar bir çok farklı iç mekan dekorasyon stilinde tamamlayıcı parçalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu küçük parçalar işlevlerinin dışında hem çok maliyetli hemde dekoratif bir görünüme sahipler.

Yazımızın devamında eviniz için size ilham vereceğini düşündüğümüz dekoratif raf modelleri ile yaratıcı dekorasyon fikirleri hazırladık. Seçtiğimiz görsellerden esinlenerek sizde dekoratif rafları yaşam alanlarınız için bir çok şekilde değerlendirebilirsiniz.

Dekoratif Raflar İle Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Basit bir raf tasarımı bir iç mekanda hem depolama amaçlı hemde tamamlayıcı bir parça olarak kullanılabilir. Dekoratif eşyaları, kitapları yada kişisel ürünleri düzenli şekilde saklamak ve sergilemek için son derece kullanışlı ve hesaplı parçalardır. Üstelik dekoratif raflar tüm dekorasyon stillerine rahatça uyum sağlayabilir. Üretim malzemesi, tasarımı ve renkleri ile stil sahibi bir dekorasyonu tamamlayan şık bir unsur haline gelebiliyorlar.

Dekoratif raflar evin her alanında farklı şekilde değerlendirebilir, duvarlarınızı daha yaratıcı ve kullanışlı biçimde sergilemek için yazımızın devamında size ilham verecek dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz.

Kullanışlı bir mutfak için

Rafların en çok tercih edildiği ve yakıştığı alanların başında mutfaklar geliyor. Mutfağınızda kullanacağınız dekoratif raflar ile hem sıcak bir tarz yaratabilir, hemde daha kullanışlı ve rahat bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Özellikle Country ve Rustik tarzı gibi sıcak ve samimi mutfak stillerinden hoşlanıyorsanız mutfağınızda açık rafları kesinlikle denemenizi öneriyoruz.Mutfakta elinizin altında olması gereken araç gereçleri çekmecelerde saklamak yerine raflarda depolayabilirsiniz. Bu şekilde mutfağınıza daha sıcak ve samimi bir hava katabilirsiniz.

Seperatör olarak yararlanın

Basit duvar raflarının aksine büyük açık raflar ve açık kitaplık tasarımları tercih ederek yaşam alanlarınızı ikiye bölebilirsiniz. Hem kullanışlı hemde modern bir tarz için açık rafları ve kitaplıkları seperatör amaçlı kullanabilirsiniz.

Odayı ikiye ayırmak için kullanacağınız raf sitemleri odanın ışık akışını etkilemez, daha ferah ve estetik bir hava yaratır.

Örneğin büyük bir salona sahipseniz yemek alanını ayırmak isteyebilirsiniz, bunu alçak yada yarım kitaplıkları yada özel raf sistemleri kullanarak yapabilirsiniz.

Home ofisiniz için ilham alın

Dekoratif raflar evde oluşturacağınız bir home ofis dekorasyonu için ideal ve kullanışlı parçalardır. Duvara monte edeceğiniz bir kaç rafın yaratacağı rahatlık ve görsel estetik sizi şaşırtabilir. Bu tarz bir çalışma ortamı için basit duvar rafları yerine geometrik şekillere sahip daha yaratıcı tasarımlar tercih edebilirsiniz. Klasik bir çalışma ortamı düşünüyorsanız masif ahşap raflar doğal ve sıcak bir hava yaratabilir.

Evde kişisel bir fotoğraf sergisi

Evinizde oturma odası, yatak odası yada antre gibi bölümlerde fotoğraflarınızı sergileyebileceğiniz bir alan yaratmak için dekoratif rafları kullanabilirsiniz. Bu tarz bir kişisel düzenleme için alana uygun boyutlarda özel raflar yaptırabilirsiniz.

Evinizi daha kişisel ve özel detaylar ile güçlendirmek için rafları dekorasyona dahil edin. Örneğin oturma odasında duvar boyunca bir raf tasarımı kullanabilir, bu alanda fotoğrafların yanı sıra, dekoratif aksesuarları yada kitaplarınızı sergileyebilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close