Ev Dekorasyonu

Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin 10 Ev Dekor FikirleriGünümüzün hızlı yaşam temposu ve aşırı ekonomik zorluklar bizi, zamanın, paranın, eşyalarımızın ve sahip olduğumuz alanda daha fazlasını yapmaya teşvik etmektedir. Bu yazıda, dağınıklığı önlemenize, evinizi sadeleştirmenize, hafifletmenize ve alanınızı aydınlatmanıza yardımcı olacak bir düzine akıllı ev dekoru fikirlerini paylaşacağız.

Koyu renk perdeler gerçekten bir odanın ruh halini değiştirebilir. Hayat veren ışığı engeller ve korkunç toz toplayıcılarıdır. Onları temizlemek  zordur ve eğer kuru temizleme yapılması gerekiyorsa, aynı zamanda pahalıdır. Eğer şu anda evinizin pencerelerinde koyu renk ve ağır perdeler kullanıyorsanız, bunları hafif renklerle ile kolayca ayarlanabilen ışık alan perdeler  veya jaluzilerle değiştirmeyi düşünün. Temizleme sadece nemli bir bez ve sprey temizleyici ile silmekten ibaret olduğu için basit ve ekonomiktir.

Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekor Fikirleri (1)
Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekor Fikirleri (1)

1. Renk ile deney yapın.

Geleneksel olarak iç duvarlar, odaların daha büyük ve parlak görünmesine yardımcı olmak için açık tonlarda boyanır. Devam ederseniz ve daha fazla ışığa izin veren bir alternatif ile perdeleri değiştirirseniz, parlaklık yanılsamasını yaratmanız gerekmeyecektir. Gerçek ışığa izin vermek, duvarlarınızda daha parlak veya daha koyu renkler denemenizi sağlar. Harika fikirler için pencerenize dikkat edin. Pencerenizin dışında güzel bir çiçekli çalılık veya başka bir doğal manzaralar varsa, renklerini alacak ve vurgulayacak tonları seçin.

2. Geçit yolunuzu aydınlatın.

Ev dekorasyonu fikirleri ile beyin fırtınası yaparken, koridorlarınızı ihmal etmemeye dikkat edin. Anrelerin gözden kaçırılması kolaydır, ancak aslında mükemmel bir dekorasyon fırsatı sunarlar. Koridor duvar kaplamalarına ve ışık fikstürüne çok dikkat edin. Çekici bir desende hafif, basit bir duvar kağıdı seçimi ile küçük ve karanlık bir koridoru gerçekten aydınlatabilirsiniz. Duvar aplikleri (eğer alan izin veriyorsa) hoş bir dokunuş sağlayabilir. Alan duvardan yansıyan bir şey yapmak için çok küçükse, duvar kaplamasını geliştirecek bir tavan armatürü seçtiğinizden emin olun.

3. Evinizde Huzur yaratın.

Eğer uyku alanınız tavan arası oda gibi garip şekilli küçük bir köşe ise, kenarlarını yumuşatın ve sakin, huzurlu tonlarda duvar kaplamalarını kullanarak sessiz ve huzurlu bir alana dönüştürün. Örnekler soluk, mavi ve gri pudra tonlarını içerir. Minimalist sadelik hissini, çok sade ve kaliteli mobilyalar, kapalı beyaz pencere işlemeleri ve doğal kumaşlar ve tekstiller ile geliştirin.

Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekorasyon Fikirleri (2)
Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekorasyon Fikirleri (2)

4. Yükseklik yanılsamasını yaratın.

Odanızın tavanı düşükse tavanı daha yüksek göstermek için renk bantları kullanın. Duvarların alt yarısında koyu renkli  ve yukarıda açık tonda iki tonluk efektler yapabilirsiniz ya da yavaş yavaş renklenen resimlerle sanatsal bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Daha açık, havadar bir görünüm için her zaman tavanda daha açık bir renk kullanın.

Bakınız: Tavanı Yüksek Göstermek İçin Dekorasyon İpuçları

5. Mutfağınızı pratik öğelerle dekore edin.

Güzel yemekleriniz, tabaklarınız veya başka pratik ürünleriniz varsa, onları saklamayın. Ağır, boşluksuz depolama dolaplarını uzaklaştırın ve yerine açık raf ve / veya plaka rafları ile değiştirin. Güzel tencerenizi fırının hemen üstünde bir rafa asmak hem zamandan hem de yerden tasarruf etmenizi sağlar ve mutfağınıza hoş ve konforlu bir görünüm kazandırır.Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenle
Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenle

6. Fonksiyonel bir stil kullanın.

Bu ev dekor fikirlerinin en basit ve en kolay yapılabilenlerinden biridir. Mutfak, süslemek için pratik ve günlük eşyaları kullanabileceğiniz tek oda değildir. Evinizde her gün kullandığınız eşyaları ayarladığınıza dair küçük bir düşünce ve sanatsal bir dokunuş uygulayın. Mobilyalarınızın ve kişisel eşyalarınızın son işlemlerinin, dokularının, boyutlarının ve şekillerinin etkileşim şekline dikkate alın. Küçük bir düzenleme ile dekorasyon faydalarına büyük bir katkıda bulunabilir.

mutfak dekorasyon fikirleri
mutfak dekorasyon fikirleri

7. Ayna numarasını kullanın!

Bu eski bir numara, ama etkili. Bir pencerenin karşısında büyük aynalar, odadaki ışığı iki katına çıkarır. Ayrıca, bir ayna daha fazla alan yanılsaması sağlar. Daha küçük aynalar yapay ışığın artmasına yardımcı olabilir. Yumuşak bir parlaklık eklemek için yan masadaki bir lambanın arkasına bir ayna asmayı deneyin.

8. Çekici bir kütüphane bulundurun.

Eğer hevesli bir okuyucu ve kitap koleksiyoncusu iseniz, kendinizi uyuşmayan, esrarengiz kitapların katı duvarları ile ezilmiş bulabilirsiniz. Toplamak için bazı kurallar oluşturun. Örneğin, yalnızca okuyacağınız ilk kitapları, referans kitapları yakında tekrar tutmaya karar verebilirsiniz. Bir seriyi okuyorsanız ve bitince saklamak istiyorsanız, raflarınızı süslemek için iyi görünümlü bir ciltli ilk baskıları satın alın.

Kitap raflarında biraz boşluk bırakın. Kitap koleksiyonunuzu dikkatli bir şekilde incelediğinizde, değerli duygusal öğeler için biraz alanınız olacaktır. Heykellerinizi görüntülemek için daha mükemmel bir yer yoktur. Raflarınızda biraz açık alan olması, karanlık ve göz alıcı bir görünümü önlemeye yardımcı olur.

Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekor Fikirleri (2)
Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekor Fikirleri (2)

9. Kaliteli tut.

Evinizi  sentetik kumaşlarla kaplanmış ucuz mobilya setleriyle doldurmak yerine, gerçek, masif ahşaptan yapılmış, doğal kumaşlar ve tekstillerle kaplı, bireysel, yüksek kaliteli, hafifçe kullanılmış parçaları içermeli.Sağlam, iyi yapılmış, gerçek mobilya arayışı için her zaman tasarruflu mağazalar bulabilirsiniz. Zamanın testine dayanan ve hala güzel görünecek öğeleri bulduğunuzda, size güzel  ve iyi hizmet vermeye devam edeceklerini kesin olarak hissedebilirsiniz.

10. Açık havayı evinize taşıyın.

Taze çiçekler, canlı bitkiler veya akvaryum herhangi bir ortama güzellik ve huzur katabilir. Tabii ki, bu canlı süs eşyalarından en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı iyi bir bakımdır. Evinize taze çiçekler getirdiğinizde, artık taze olmadıklarında bunları değiştirdiğinizden emin olun. Bitkilerinize ve / veya balıklarınıza iyi bakın .

Evinizi Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekor Fikirleri (2)
Evinizi Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin Ev Dekor Fikirleri (2)

Sahip olduklarınızın çoğunu yapın

Düzenli olmayan, minimalist bir ev ortamı yaratmak, özellikle şu anda çok fazla şeyiniz varsa, biraz zor olabilir. Eşyalarınızı bırakmanız zor olabilir, ancak dikkatli bir şekilde sıralama ve seçim yaptıktan sonra, yaşam alanınızın ne kadar hafif ve parlak olabileceğini görmekten memnuniyet duyacaksınız.

Karar verdikten sonra, bu  ev dekor fikirleri ile evinizi taze ve yeni tutarak dağınıklığı önleyebilirsiniz. Düzenli bir şekilde yeniden düzenleyerek,  fazla öğeleri atmaya çalışın.Kelimeler

1 thought on “Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin 10 Ev Dekor Fikirleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close