Duvar DekorasyonuSalon Dekorasyonu

Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020Salon dekorasyonunun kompozisyonunun kalan kısmının küçük  ayrıntıları duvarlardır. Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020 ‘de sanatsal nesneler, duvar kağıdı, seramik, lambalar gibi modaya uygun malzemelerden oluşur. Çelik, mermer veya ahşap, tuğla, taş, veya parlayan dore detaylar ön plandadır. Bunları nasıl birleştirebilir ve güçlü vurgular ile şık bir karışım yapabilirim? Aşağıdaki salon dekorasyonu örneklere bir göz atın.

Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020

Stili ve benzersiz modern görünümü ve kişisel çekicilik ile birlikte büyüleneceğiniz duvar dekorasyon fikirleri var. Şık ve ilham verici salon duvar dekorasyon fikirleri 2020 trendlerini tanıtmak istiyoruz . Farklı malzemeler, dekor elementleri, akıllı eklemeler arasında olanlar: klasik ahşap, mermer ve taş duvarlar, tuğla duvarlar veya dikey tablolar gibi detaylar var. Günümüzün iç dekor duvar dekorunda  yaratıcılıkta ve hayal gücünde sınır yoktur. Bir salon duvarının nasıl dekore edilip süslenebileceğini bilmek ister misiniz? Sizin için seçtiğimiz galerimizde ki  güzel ve çarpıcı örneklere göz atın.

Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020 yılına özel, modaya uygun galeri resimleri ile duvarınızı birleştirebilirsiniz. Resim ve tablo içeriğinin sizin için anlamlı olması önemlidir. Sevdiğiniz baskıları ve sanat eserlerini bir araya getiren böyle bir dekor unsurunun  herhangi bir alanın stilini ve değerini anında yükseltebileceği doğrudur. Aynı zamanda sizin tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı da sunduğu  için zevk alacaksınız.

Kesitli depolama duvarları

Bu duvar dekoru serbestçe birleştirilebilen yalnızca üç temel öğeye dayanıyor: zemin veya askıdaki depolama birimleri, modüler raflar ve ekran rafları.

Büyük bir fark yaratan küçük detaylardan bahsederken, dekor kompozisyonunu tamamlamaya yarayan aydınlatma planları ve lamba çözümleri her zaman çok önemlidir.  Salon dekorasyonu için 2020 sezonunda onları aklınızda tutun.

Daha Fazla: 2020 Salon Dekorasyon Fikirleri İçin Rahat Kanepeler

Duvarlarda Ahşap Paneller ve Ahşap Kaplama

Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020 sezonunda ahşap paneller ve kaplamalarda trend. Ahşabın, modern ev dekoruna organik materyal olarak uygulanması, her yıl daha da popüler oluyor ve modaya uygun hale geliyor. Bu özellikle mutfak ve yemek masasını tamamlama alanlarında geçerlidir. Ahşap elemanlar farklı sanatsal varyasyonlar ve stiller içinde kullanılabilir: Duvar kaplama, mobilya, aletler veya benzeri gibi, iç dekor kompozisyonunda kullanılır – örneğin bir duvar ayırma kompozisyonunun bir parçası olarak.

Ahşap kaplama duvar dekorasyonu  daha çok rustik tarz ile uyar. Modern kent evlerinin yanı sıra yazlık evlerde tercih edilir. Malzeme olarak ahşap birçok pozitif ve eşsiz niteliklere sahiptir.Taş Duvarlı Salon

Modaya uygun duvar dekorasyonunda güçlü varlığı bulunan bir diğer malzeme taş. Geleneksel olarak dış kaplama veya mimari yapı olarak kullanılan taş, salon duvarları,  yemek odaları veya yaşanmış binaların şöminelerinin etrafında kullanılır.

Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020 yılında taş malzeme daha rustik  karaktere sahip olsa da, doğal nitelikleri ve organik varlığı ahşap ve mermer gibi malzemelerin kullanımıyla rekabet edebilir. Ayrıca evde ısı düzenleyici nitelikleri, doğal görünümü ve renkleri, şekilleri ve dokuları büyük bir çeşitlilik sunar.Taş duvarlar, zamansız ve şıklığı gösterir.

Dolayısıyla, taş duvar dekorasyonları salon ve yemek odası grubunuz için mükemmel bir ek olabilir: işlevseldir, yaşlanmaz, kararlıdır, kullanımında bir gelenek vardır .Renkler konusunda hayal gücünüzü kısıtlamaz : kırmızıdan siyaha, sıcaktan nötr dokulara kadar seçenekler sunar. Bu taş duvar dekorasyonlarına galerimizde göz atın  belki de aradığınızı bulacaksınız.

Tuğla Duvarlı Salonlar

Taş olmazsa, neden tuğla olmasın? Seramik malzeme aynı zamanda kullanımın geliştirilmesi ve yeniden düşünülmesi gerekir. Taş duvarlar basit yapısal materyalden daha estetik ve  modern salon duvar dekorasyonuna trendy yeni görünümlerde bir çok şıklık sunar. Tuğla yapı metal çerçeveler, büyük cam vitrinler, endüstriyel aydınlatma çözümleri ve çağdaş titreşimlerle birleşince çok iyi görünüyor .

Plaka Duvar Dekoru Fikirler

Salon duvarlarını süsleyen yüzyıllık bir gelenek, yalnızca güçlü bir geri dönüş değil sanatsal bir gelişme de yaşıyor. Raflardaki ve duvarlardaki benzer nesnelerden oluşan bir gruptan deneme ve yaratıcılık kışkırtan bir çağdaş sanat parçası haline geldi.

Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020 yılında plaka duvar dekorları çok eğlenceli yapılabilir ve çok çeşitli ifadelerde size sunmayı tercih ediyoruz, bu örnek çerçeveleme yanılsaması yaratır; plakalar bir araya getirilerek boyaya daha yakın hale getirilir.

Salon duvarınızı plakalarla süslemenin en iyi yanı, bunu yapmak için bir uzman, şık tasarımcı ya da bir ustaya ihtiyacınız olmamasıdır. İhtiyacınız olan tek şey  size uygun seçimdir. Montajı aynı zamanda stil ve sanat anlayışınıza göre yönlendirilir.

Duvar Resimleri ve Duvar Kağıdı Dekorasyon Fikirleri

Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020 trendlerinde duvar kağıdı, resimli duvar dekorasyonu ve dokusal farklı görünümler gibi çekici ve renkli kombinasyonlar sunar.  Duvar kağıtları ve duvar resimleri salonlar için çok çeşitlilik sunar. Hızlı ekleme ve nispeten ekonomik çözümler sunar. En son trend, birçok ünlü tasarımcı sanatsal duvar kağıdı ve duvar resmi oluşturma konusunda : mermeri veya ahşabı taklit ederek doku ile oynuyorlar, el yapımı bir sanat eseri yaratıyorlar, çiçek ve bitkilerin doğal desenlerini taklit ediyorlar.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Salon duvar dekorasyon fikirleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close