Tavan Dekorasyonu

Taşyünü Asma Tavan Modelleri

Taşyünü Asma Tavan DekorasyonuTaşyünü asma tavan modelleri nasıl olmalı? Taşyünü asma tavan dekorasyon fikirleri, Taşyünü asma tavan dekorasyon önerileri hakkında bilgi verdiğimiz bu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Taşyünü Asma Tavan Dekorasyon Fikirleri
Taşyünü Asma Tavan Dekorasyon Fikirleri

Taşyünü Asma Tavan Modelleri 2020

Ev dekorasyonu farklı parçalardan oluşur. Duvarlar ayrı, zemin ayrı, tavan ayrı şekilde değerlendirilerek çeşitli yöntemler ile güzel bir görünüm elde edilebilmektedir. Eskiden evi dekore ederken tavanlar üzerinde pek durulmazdı ancak son yıllarda gelişen imkânlar sayesinde bugün asma tavan gibi farklı ve cazip modeller ortaya çıktı. Bugün artık her dekorasyon stili ile uyumlu olabilecek şık asma tavanların tasarlanması mümkün oluyor.

Asma tavanlar görselliklerinin yanı sıra işlevsel olarak da ses ve ısı yalıtımı konusunda başarılı çözümlerden biridir. Asma tavan fayans, alçı levha ya da laminat gibi farklı malzemelerden hazırlanabilmektedir. Yaşam alanlarının daha şık görünmesi için asma tavan seçeneği tercih edilebilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan
Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan Dekorasyonu Örnekleri

Asma tavan modelleri evlerde kullanılmasının dışında kurumsal ve ticari binalarda yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Birçok ürün gibi asma tavanında farklı modelleri mevcuttur. Taşyünü asma tavan modelleri bunlardan bir tanesidir. En bilinen modellerden biriyse alçıpan asma tavan adını taşımaktadır. Alçıpan spot aydınlatma içinde uygundur. Karolam asma tavan çeşidi de vardır ve bu modelin özellikleri arasında neme karşı dayanıklı olması ve kolay temizlenmesi yer almaktadır.

Isı ve ses yalıtımı sağlamasından ötürü okul, hastane gibi kamu binalarında yaygın şekilde tercih edilen metal asma tavanlarda bu konudaki seçenekler arasındadır. Asma tavanların fiyatını etkileyen çeşitli unsurlar vardır. Asma tavanın modeli ve kullanılan malzeme, işçilik ve tavanın boyutu fiyata etki eden hususlardandır. Taşyünü asma tavan modelleri de bu konuda incelenebilecek alternatiflerden biridir.Taşyünü Asma Tavan Dekorasyonu Örneği
Taşyünü Asma Tavan Dekorasyonu Örneği

Taşyünü asma tavan modelleri, bazal taşının öğütülmesi ve toz haline getirilip farklı kimyasal maddeler ve geri dönüşüme sahip atık materyallerin birleşimi neticesinde hazırlanmaktadır. Rengi beyazdır ancak isteğe bağlı olarak farklı renklerle boyanması mümkündür. Sesi yalıtma özelliğine sahip olan taşyünü asma tavan modelleri çeşitleri bulunmaktadır. Taşyünü asma tavan modelleri özellikleri içerisinde tavanla paneller arasında bulunan mesafe sayesinde ısının dengelenebilmesi yer almaktadır. Işığı daha fazla yansıtan taşyünü asma tavan modelleri gerektiği zaman boyanabilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Dekorasyon Fikirleri

Asma tavanların birçok çeşidi bulunmaktadır ve buna alternatif olarak üretilen modellerde vardır. Örneğin gergi tavanlar popüler alternatiflerdendir. Bir odanın dekorasyonu için farklı seçeneklere başvurulması mümkündür ve tavan içinde benzer bir durum geçerli diyebiliriz. Çünkü tavanda kullanılabilecek yöntemlere ahşap tavanlarda dâhildir. Doğal bir malzeme olan ahşap hem zeminde hem de duvar ve tavan kaplamasında kullanılabilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Dekorasyonu
Taşyünü Asma Tavan Dekorasyonu

Son yıllarda şık ev dekorasyonlarında karşılaşılan tasarım unsurlarından biri haline gelen asma tavanlar farklı modelleri içermektedir. Çeşitli malzeme ve tekniklerle hazırlanabilen asma tavanlar böylece farklı bütçeler içinde seçenekleri sunmaktadır. Evin yalnızca odalarında değil asma tavanlar aynı zamanda koridor ve antrelerde kullanılmaktadır. Dar bir koridorda kolayca hareket etmek için mobilya ya da aksesuarlara yer verilmemesi durumunda bu alanı daha güzel bir görünüme kavuşturmak adına asma tavan uygulamaları tercih edilebilir.

Taşyünü Asma Tavan Modeli
Taşyünü Asma Tavan Modeli

Asma tavan uygulamaları gerek tarz gerekse fonksiyon bakımından çeşitliliği barındırmaktadır ki bunlardan biri taşyünü asma tavan modelleri olarak geçmektedir. Işıklandırmaya daha modern bir görünüm kazandırmak içinde asma tavanlar uygun bir tasarım aracıdır. Asma tavan odanın tamamına uygulanabilir ancak bununla birlikte yalnızca bir kısım içinde kullanılabilir. Örneğin koridora estetik katmak için değerlendirilebilecek yöntemlerden biri asma tavan uygulamalarıdır.  Alçak tavana sahip evlerde de modern bir aydınlatma oluşturmak adına asma tavana gizlenen ışıklandırma sistemleri çözümlerden biridir. Ev dekorasyonunda onlarca seçenek vardır ve herkes kendine göre güzel olanı seçmek adına birbirinden değişik ürün ve malzemeleri inceleyerek tercih yapabilmektedir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close