Ev DekorasyonuVintage

Vintage Ev Dekorasyonu RehberiEvinizi dekore etmenin eğlenceli yanlarından biri, iç tasarım stilinizi seçmektir. İster geleneksel ister çağdaş, ister rustik ister modern olsun, tarzınız kim olduğunuz ve kendinizi nasıl ifade etmek istediğiniz hakkında çok şey söyleyebilir. Ancak bazen, kişiliğinize uyan bir stil bulmaktan daha fazlası olur. Sizin için bir anlamı olan daha eski bir parçayı kullanmak gerekebilir. Evinizde aileden kalan ya da her zaman sevdiğiniz bir eşyanız varsa ve şimdiki estetiğinize tam olarak uymuyorsa, ondan kurtulmak yerine sizlerle paylaşacağımız fikirleri kullanabilirsiniz.

Vintage Stil Nasıl Modernize Edilir?

Vintage, antika eşyaların özelliklerini seviyor ancak evinizde biraz daha modern bir tarz istiyorsanız, şanslısınız. Temiz, çağdaş bir görünümü korurken vintage parçalarla süslemenin yolları vardır.

Çok Fazla Vintage Parçayı Bir Arada Kullanmayın.

Vintage dekoru sevenlerin en sık yaptığı hatalardan biri de bu parçaları kullanmak konusunda aşırıya kaçmaktır. Evinizde çok fazla eski eşya varsa sizin için özel anlamı olan birkaç parça seçin ve bunları evinizin farklı alanlarında dekoratif öğe olarak kullanın.

Çok Fazla Vintage Parçayı Karıştırmayın
Çok Fazla Vintage Parçayı Karıştırmayın

Vintage Öğeleri Nötr Renklerle Kullanın.

Vintage öğelerinizin eskimiş görünümünü dengelemek için nötr renkler kullanabilirsiniz. Çok fazla karaktere ve tarihe sahip bir masanız varsa biraz kontrast oluşturmak ve ev dekorunuzun görünümünü dengelemek için çerçeveyi beyaz veya gri gibi nötr bir renge boyayın. Ayrıca odanızdaki diğer mobilyaları nötr bir renge boyayabilirsiniz.Vintage'ı Nötr Renklerle Karıştırın
Vintage’ı Nötr Renklerle Karıştırın

Geleneksel Vintage Dekor

Geleneksel vintage dekor, en yaygın vintage dekor türüdür ve tanıdık görüntü ve nesnelerin kullanımıyla kişiye nostalji hissi vermek için tasarlanmıştır. Bu tam olarak ne dendiğini bilmeseler bile, çoğu insanın vintage tarzda dekorasyon yapmayı düşündüklerinde aşina olduğu tarzdır. Bu görünümü, geçmişinizden ya da annenizin ya da anneannenizin geçmişinden gelen eşyaları ev dekorunuza dahil ederek elde edebilirsiniz. Geleneksel vintage tarzı bir oda tasarlamak için birçok farklı seçenek mevcuttur. Örneğin bazı kişiler odalarında antika mobilyalar kullanmayı tercih ederken, bazıları ise modern mobilyaları tercih etmektedir. Hatta bazı insanlar eski ve yeni unsurları birleştiren eklektik bir görünüm için her iki stili de birleştirir.

Geleneksel Vintage Dekor
Geleneksel Vintage Dekor

Antikaları Çağdaş Parçalarla Birlikte Kullanın.

Birçok iç mimar artık daha modern odalar için vintage öğeleri aksan olarak kullanıyor. Antika ve çağdaş mobilyaların karışımı, her iki stili de seven ancak evlerinin antikalarla dolmasını istemeyenler için harika eklektik bir görünüm yaratır. Oturma odasının etrafında sohbet başlatıcı olarak vintage öğeleri kullanmayı deneyin; bir kitaplığın tepesindeki eski bir saat veya yemek alanında sergilenen bir dizi antika yemek takımı evinizin tasarım estetiğini oluşturma yolunda doğru adımlardır.

Antikaları Çağdaş Parçalarla Karıştırın
Antikaları Çağdaş Parçalarla Karıştırın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close