KlasikOsmanlıOtantik

Osmanlı Stilinde Kabarık DesenlerKabarık Osmanlı desenleri saraylardan çıkarak evlerimize konuk olmaya başladı. Bu yıl geri dönen bu görkemli dekorasyon trendi görkemi ve gösterişi sevenler için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.  Osmanlı stilinde mobilyalar ince işçilik ile üretilir. El emeği ve harika desenlere sahip bu stilde görkemli kumaşlar, ihtişamlı işlemeler, halılar, kırlent ve sedirler, kakmalı gümüş ve bakır sehpalar, şatafatlı avizeler kullanılır. Bütün bunların yanında kabarık desenler tercih edilir. Duvarlar, mobilyalar hatta kumaşlarda bile kabartmalı desenler mevcuttur. Osmanlının o kendine hayran bırakın ihtişamında kullanılan kabarık desenleri makalemizde inceleyebilirsiniz.

Varak ve İşleme Kullanılan Gösterişli Mobilyalar

Kabartmalı 3 boyutlu işlemeler kullanılan kumaşlar ve oymalarla tamamlanan harika bir koltuk takımı… Tam bir Osmanlı stili. Günümüzde tekrar trend hale gelen bu mobilyalar klasik dekorasyonun öğelerindendir. Geçmişte Osmanlı stili olarak sıkça kullanılmış ve sevilmiş olan bu mobilyaları salonunuzda yada yatak odanızda tercih ederek aradığınız ihtişamı ve görkemi elde edebilirsiniz.

Osmanlı Stilinde Kabarık Desenler
Osmanlı Stilinde Kabarık Desenler

Osmanlı Motifli Asma Tavan

Osmanlı desenleri ile bezenmiş bir tavan, evinizi oldukça havalı ve gösterişli hale getirecektir. Altın tonlarında, kabartmalı ve oymalı asma tavan modellerini yine aynı tarzda, Osmanlı kabartmalı motif detaylı halılar, duvar ve perde tekstil detayları ile bütünleştirebilirsiniz.

Osmanlı Motifli Asma Tavan
Osmanlı Motifli Asma Tavan

Kabartmalı Duvar Kağıtları

Duvar kağıtlarında ve perdelerde sık kullanılan desenler ve kabartmalar Osmanlı havasını evinize kolayca taşımanızı sağlar. Özellikle altın, bordo, metalik tonlar, lacivert, siyah yada kırmızı tonları Osmanlı’da sıkça kullanılmıştır. Floral desenler fazlasıyla tercih edilmiş olsa da, günümüzde daha farklı versiyonları bulmakta mümkündür. Fotoğraf galerimizde buna güzel bir örnek vardır.Kabartmalı Duvar Kağıtları
Kabartmalı Duvar Kağıtları

Özel Kabartmalı Nişler

Osmanlı saraylarında ve halk arasında sıkça kullanılan nişler, kabartmalar ile benzersiz hale getirilmiştir. Salonunuzda bu detayları kullanarak harika ve saray havasında bir salonu sahip olabilirsiniz. Koridorunuza dahi oldukça yakışacak ve masalsı bir yolmuş gibi hissetmenizi sağlayacaktır.

Özel Niş Kabartmaları
Özel Niş Kabartmaları

Zemin ve Merdiven Detayları

Zemin detaylarında kullanılan desenler ve merdivenlerin ihtişamı… Saray merdivenlerinin o masalsı halini bu örnekte görebilirsiniz.

Zemin ve Merdiven Detayları
Zemin ve Merdiven Detayları

Fotoğraf galerimizden bu harika dekorasyon stiline göz atabilir, ilham alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close