Tavan Dekorasyonu

Tavan Çeşitleri ve Modelleri

Gergi tavan, dijital baskı gergi tavan, transparan gergi tavan, leke dolgulu gergi tavan, asma tavanTAVAN ÇEŞİTLERİ

Her alanda olduğu gibi yapı sektöründe yaşanan değişimler ev sahiplerinin modern, otantik ya da vintage görünüme sahip alanlara kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Her zevke uygun, bütçeyi sarsmayacak modeller gün geçtikçe çeşitlenmektedir. Tavan sistemleri de geçmişten günümüze büyük değişiklikler göstermiş, zaman içerisinde birçok yeniliğe kapılarını açmıştır. Evin dekorasyonunda tavan sistemlerinin büyük katkısı bulunmaktadır. Çeşitli desenlerde uygulanabilen gergi tavanlar son yılların gözde ürünleri arasına girmiştir. Dairesel, dalgalı ya da düz şekilde uygulama seçenekleri bulunmaktadır.

Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Hem şık hem de dekoratif olması açısından gergi tavan modellerine rağbet oldukça artmıştır. Gergi tavan modelleri sanıldığının aksine her bütçeye uygun çeşitleri ile müşterilerini beklemektedir. Ürün yelpazesinde dijital baskı, lake dokulu, transparan ışık geçiren gergi tavan modelleri yer almaktadır. Mekânın ışık durumuna ve büyüklüğüne uygun sistemler ev sahiplerinin beğenisine sunulmaktadır. Dekorasyonun tamamlayıcı unsurlarından olan gergi tavanlar basit bir sistemle uygulanmaktadır.

Detaylar gözden geçirildiğinde tavan sistemleri her zevke uygun modelleri bünyesinde barındırdığı görülmektedir. Kolaylıkla evin istenilen bölümüne eklenen gergi tavanlar ortamın uyumunu göz önüne sermektedir.

Transparan Gergi Tavan Modeli

Transparan Gergi Tavan

Transparan gergi tavanlar alt kısımda bulunan LED ışık sayesinde gözleri yormayan bir yapıya sahiptir. Ortamın her yerini eşit şekilde aydınlatması sebebiyle özellikle yüksek maliyetler ile çalışan kuruluşların birincil tercihi olmaktadır. Sade ve desenli olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Seçilen mekân için tasarlanan dekorasyonla uyumlu bir şekilde uygulanması mümkündür. Işığı %90 geçirerek ortamın homojen bir aydınlığa kavuşmasını sağlamaktadır.

Leke Dolgulu Gergi Tavan

Leke Dokulu Gergi Tavan

Gergi tavan sistemlerinin en çok tercih edilen başlıklarından birisi lake dokulu gergi tavanlardır. Odanın içerisinde bulunan eşyaların görüntüsü lake doku sayesinde tavana yansımakta, ilgi çekici bir ortam oluşturmaktadır. Zengin ve şık bir görüntü arayanların önceliklerinden olan lake dokulu gergi tavanlar bireylerin istekleri doğrultusunda istenilen renkte hazırlanabilmektedir. Aydınlık bir ortam arayışında olanların bu modeli tercih ettiği sıklıkla görülmektedir.Dijital Baskılı Gergi Tavan

Dijital Baskı Gergi Tavan

Dekorasyonda çeşitlilik arzusunda olanlar dijital baskı gergi tavan modeline de ilgi duymaktadır. Günümüzde sayıları hızla artan modern yapıların zengin ve zarif bir görüntüye sahip olmaları için bu tarz sistemler firmaların kataloglarında sergilenmektedir. Dijital baskı gergi tavanlar UV baskı tekniği kullanılarak üretilmektedir. Böylelikle uzun yıllar kullanılmakta, renkleri solmamaktadır. Boyalarının çıkmaması da bir diğer avantajıdır. Bu tarz tavan sistemlerinde firmaların önereceği desenlerin yanı sıra bireylerin kendilerinin seçtiği bir görselin kullanılması da mümkündür. Ortama ferah ve aydınlık bir hava katmak isteyenler deniz ya da gökyüzü resimlerine tercih edebilmektedir.

Elbette gergi tavan modellerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlardan birisi bireylerin kendi seçtikleri resmin tavanda kullanılmasını istemeleri halinde görselin ebatlarının eşdeğer olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde resim bozulacak, hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır.

Gergi tavan modelleri yalnızca evlerde değil, alışveriş merkezleri, mağazalar, oteller gibi birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Temizlenmesinin kolay olması, ortama giren ışığın eşit şekilde dağılmasını sağlaması ve dikkat çekici görüntüsüyle mekân sahiplerinin bu sistemi tercih etmesinde büyük rol oynamaktadır.

Asma Tavan

Asma Tavan

Tavanlara uygulanan bir diğer sistemde asma tavan ismini taşımaktadır. Galvaniz saç üzerine alçıpen asma tavanın yerleştirilmesi sonucunda elde edilen görüntü şık ve estetik bir görüntüyü mekân sahiplerine sunmaktadır. Asma tavanlara ev ve ofislerin yanı sıra işyeri ve toplantı odaları gibi alanlarda rastlamak mümkündür.

İşyeri ya da ev sahipleri düşündükleri görüntüye bağlı olarak uygulanmasını istedikleri tavan sistemleri için gerekli araştırmaları yaparak, firma yetkilileri ile görüşerek bilgi sahibi olabilmektedir. Fiyat olarak bütçeye kullanılan malzemelere göre uygun seçeneklere bu şekilde ulaşılabilmektedir.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close