Duvar Dekorasyonu

Koyu Yeşil Duvar Dekorasyonu

Koyu yeşil duvar dekorasyonu nasıl yapılmalı 

Son zamanlarda ev dekorasyonlarında başlayan insanlardan en çok duyulan cümle, yeşil ağırlıklı bir dekorasyon düşünüyorum, oluyor. Özellikle de şehir yaşantısının olumsuz durumlarından bıkan ve bunlardan kaçış yolu arayan kişilerin başvurduğu çözümlerden biri de huzuru, dinginliği ve doğayı temsil eden yeşil renkler ile donatılmış yaşam alanlarıdır. Yeşil, soğuk renk ailesine ait, doğayı temsil eden ve dinlendirici etkisi olduğu bilinen bir renktir. Bundan dolayı yoga, meditasyon gibi sporları veya huzur etkinlikleri ile uğraşanların da dekorasyon için, tavsiye ettiği renklerden biridir. Ayrıca dinlendirici özelliği nedeni ile yatak odası dekorasyonları için en çok tercih edilen renklerden biridir.

Bu yazıda sizlere, yeşil renginin artan trendi nedeni ile duvarda kullanımı üzerine örnekler sunacağız. Özellikle yeşil boyalı duvarlar, duvar kâğıtları ve yeşil mobilya veya aksesuarlar ile oluşturulmuş birbirinden şık tasarımları derledik. Siz de ev dekorasyonunda dinginlik, huzur ve natürel ambiyans gibi yeşil renkle sağlanabilen özellikler arıyorsanız bu yazıya kulak verebilirsiniz.

koyu yeşil salon duvarı dekorasyonu
koyu yeşil salon duvarı dekorasyonu

Orman Temalı Yatak Odaları

Yeşil renk tonlarının yatak odasında dekorasyonlarında dinlendirici özelliği nedeni ile tercih önceliği olduğundan bahsetmiştik. Bu dekorasyonda kullanacağınız jungle desenli yeşil duvar kağıdı odaya istenilen özelliği daha neşeli bir şekilde kazandıracaktır. Tavanda kullanacağınız çam yeşili ve arka duvara tam boy uygulayacağınız yeşil orman yaprakları ile döşeli duvar kağıdı ahşap zeminle birlikte odaya son derece modern bir doğallık katacaktır. Yatak takımında ise kullanacağınız natürel dokulara sahip pamuklu ve keten kumaşları tercih edebilirsiniz.koyu yeşil yemek odası duvar dekorasyonu
koyu yeşil yemek odası duvar dekorasyonu

Çocuk Odaları İçin İdeal

Neden çocuk odaları için ideal diye soracak olursanız, sakinleştirici etkisinden dolayı diyebiliriz. Huzurlu bir uyku ortamı yaratmanın yolu, beyaz ağırlıklı ve pastel renklerin kullanıldığı yeşille detaylandırılan duvar dekorundan geçiyor. Eklektik stilde dizayn edilen dekorlar renk desen ve aksesuarları ile ideal bir çocuk odasının bütün ihtiyaçlarını karşılayabilir. Hem eğlenceli hem de sade alan yaratan tasarımcı bu çalışması ile övgüyü hak ediyor.

Yeşil Duvar Kağıdı İle Görkemli Salon

Klasik bir stilde dekor edilen ve dore, pembe gibi kontrast renklerin kullanıldığı bir dizaynda uygulanan duvar kâğıdı, dekorunuzun soft görüntüsünü tek hamlede yıkacak yerine görkemli bir renk dengesi yerleştirecektir. Tasarımla kullanacağınız varaklı pembe mobilya stili, altın detaylar ile de mükemmel uyum sağlayacaktır. Desenli perde ve halı ile benzer şekilde stilin klasik çizgisini koruyacaktır. Bütün bunların yanında yeşil duvar kâğıdı görkemli bir tasarımda olması gereken en önemli şeyi olan altın desenleri unutmamalı.

Hijyen Odası

Çamaşır odaları, banyo gibi hijyen ortamlarınızda kullanabileceğiniz en uygun renk beyaz ve yeşildir. Hem doğal hem de temiz görünen beyaz objeler ile dekor edeceğiniz alana yeşil duvar boyası uygulayarak ya da tam tersi beyaz fona yeşil objeler ekleyerek dekor alanları hem kullanışlı hem de temiz görüntüyü elde edecektir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close