Ev TekstiliZemin Dekorasyonu

Halı Modelleri ve Renkleri 2020Tekstil, halı ve döşeme alanındaki trendleri belirleyen özel sergiler var. Halı  modelleri 2020 ve kilim dünyasındaki bu önde gelen etkinlikler, seçkin jüri seçimi nedeniyle son derece popüler ve etkili olmaya başlıyor. Bu özel sergi ve etkinliklerde organizatörler, ödül dağıtımı için yetenekli ve ünlü tasarımcıları davet ediyor.   Jüri her yıl halı ve döşeme trendlerinde mevcut en yenilikçi çözümleri seçmektedir. “Ürünler bazen tamamen sonuçlandırılmıyor ve görsel ifade olarak olgunlaşıyor, ancak yine de iyi fikir ve ilginç yenilikler çıkıyor.”

El yapımı halılara olan eğiliminden çok fazla. Bu, bizi bu makalenin odak noktasına getiriyor – el dokuması ve aşiret halıları.Kabile halılarının koleksiyonları çok ilgi görüyor; çünkü onlar her biri kendi sanatsal kimliğiyle anlatacakları özel öyküleriyle bir sanat eseri. Bunların hepsi değerli doğal malzemelerden yapılır ve her halı, onu yaratan ailenin hikayesini anlatır: kültür sembolleri, hayvanlar, çiçekler ve renklerle önceden haber verilen olaylarla doludur.

Bakınız: El yapımı halılar 2020

Bazı tasarımcılar, projelerinde yumuşak ve zengin yüzeyleri her zaman dahil etmeye çalıştığı görüşünde: yün veya ipekten yapılmış kilimlerin yanı sıra rattan ve hindistan cevizi liflerinden yapılmış halılarda var. Ancak halıdan uzak duruyor. Döşemenin bir temelinde, doğal bir halı için doğal bir temel oluşturan ahşap veya çimentoyu tercih ediyor.  “Yenilikler dünyamızı ilerleten ana motordur” .Halı Modelleri ve Renkleri 2020

İç mimarlar için özel ilgi, ahşap, laminat veya hatta beton döşeme tabanı arasındaki korelasyonlar ve etkileşimlerdir; halı veya halı biçimindeki dokusal örtülü alanlardır. Halılar ve kaplamalar yenilikleri ve modern eğilimleri hızla içselleştiren uyarlanabilir bir endüstrinin ürünü olduğu için birçok işlev ve hızlı değişiklik içeren aktif, esnek bir dinamiğe tabidir.

Halı modelleri için malzemelerin geri dönüştürülmesi ve sürdürülebilirliği, endüstride hızla bir norm haline gelen bir şey yenilikçi ve cazip kullanımı hem jüri hem de müşteriler tarafından ödüllendirilen bir kalitedir.

Genel olarak, kaplama halılar iç tasarımcılar için cazip değil, duvardan duvara odayı kaplamadaki statik işlevleri, tasarımcıların dinamik ve sanatsal araştırmaları tarafından takdir edilmeyen bir şey değildir. Fakat yine de bazı müşteriler orta halı çözümünü tercih ediyor. Bu nedenle modaya uygun renk ve desen çizgisinin uygulanması ve araştırılması jüri tarafından takdir edilmektedir. Bu sezon  pastel renk tonları çok popülerdi.

Özel ilgi gören halı modelleri, gelecekteki eğilimleri belirleyen ve hem jüriyi hem de halkı etkileyen şirketler ve markalardan hangileri? Her  şirketin piyasaya yönelik amacını belirleyen benzersiz bir imza ve tutumu var. Lüks sınıfta ve En İyi Modern Tasarım Deluxe kategorisinde verilen halılar Hüseyin Rezvani’ye aittir .

Son zamanlarda giderek artan  kilim, ilgiyi sanatsal bir resim veya değerli sanat eseri olarak çizmektedir. Bu eğilim, bize en çok şık renk paletinden oluşan dramatik siyah, altın sarısı ve griyi vurgulayan doğal manzaralar sunan tonlar. Yün, ipek ve pamuktan dokunmuş halılar manzara motifiyle mistik orman, ev dekorundan geçen sonsuz ağaçlarla estetik bir yolculuk getiriyor ve yalnızca tasarımın bir nesnesinden çok doğadan esinlenerek sanatsal bir eser.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Halı Modelleri ve Renkleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close