Country

Fransız Country Oturma OdalarıFransız Country stili son zamanlarda dikkat çeken ve beğenilen, sıkça tercih edilen bir tarz olmaya başlamıştır. Bu güzel ve dikkat çekici tarzı evinizin tümünde yada belli kesimlerinde kullanarak, Fransız kır evlerinin atmosferini yaşayabilirsiniz. Özellikle sıkça kullanılan oturma odalarında rahat, dinlendirici bir hava yaratarak aile üyeleri ve misafirleriniz ile hoş vakit geçirebilirsiniz. Ortamın rahatlığı insanlara yansıyarak harika zaman geçirilmesine katkı sağlar.

Oturma odanızı Fransız Country tarzında tasarlayarak Fransız zarafetini ve konforunu evinize taşımış olursunuz. Makalemizde sizlere ilham olabilecek örnekler ile nerelerde nasıl düzenlemeler yapabileceğiniz hakkında fikirler derledik.

Krem Duvarlar ve Desenli Perdeler Kullanın.

Odada sıcak ve rahat bir çerçeve çizebilmek için desensiz krem duvar boyası ve desenli perdeler kullanabilirsiniz. Tam bir Fransız kırsalı havasını bu şekilde başlatabilirsiniz. Duvarlarda kullanabileceğiniz tablolar antika olabilir. Fildişi kanepeler, Osmanlı tarzı sehpa puf ve halı ile ortam oryantal bir havaya bürünüyor. Kristal avize ile aydınlatma ihtiyacı şık bir şekilde karşılanıyor.

Krem Duvarlar ve Desenli Perdeler
Krem Duvarlar ve Desenli Perdeler

Kristal Avizeler ile Fransız Şıklığı

Burada, Amerikan kırsalına yerleştirilmiş bazı önemli dekoratif unsurlara sahip, biraz Amerikanlaştırılmış bir Fransız oturma odamız var. Merkezi kristal avize harika bir odak noktasıdır. Arka planda, duvara yaslanmış iki altın ayna. Kanepenin kendisi beyaz ve tasarımda minimaldir. Antika tarzdaki ahşap sehpa, küçük adaklar ve rustik bir pembe gül kovası tutar! Biraz aşırı ‘Fransız’ görünse bile, güzel yapılmış bir alan.

Kristal Avizeler ile Fransız Şıklığı
Kristal Avizeler ile Fransız Şıklığı

Fransız Mavi Çizgili Şal Battaniye

Mavi çizgili şalın koltuğun üzerinde duruşu tam bir Fransız dokunuşu olmuş. Koltuklarınıza bu şekilde şallar atarak bu havayı yakalamanız mümkün.Fransız Mavi Çizgili Şal Battaniye
Fransız Mavi Çizgili Şal Battaniye

Fransız Country Sehpalar

Bistro masasını andıran yuvarlak mermer sehpa yada masalar şirin görüntüsüyle kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Tercihe göre vintage sehpalarda oldukça hoş duracaktır.

Fransız Sehpa
Fransız Sehpa

Camlı Vitrinler

Camlı kapıları olan vitrinler saklama alanı olarak kullanılabileceği gibi Fransız oturma odanız için harika bir seçenek olacaktır. İçine antika objeler, kitaplar yerleştirebilirsiniz.

Camlı Vitrinler
Camlı Vitrinler

Fotoğraf galerimize göz atarak Fransız Country oturma odaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close