Tavan Dekorasyonu

Tavan Dekorasyonu 2020

Tavan Dekorasyonu Modelleri ve Fikirleri 2019 2020Tavan dekorasyonu 2020 adlı bu makalemizde tavan dekorasyonu nasıl olmalıdır ve yeni tavan dekorasyonu trendleri nelerdir gibi sorulara cevap bulacağız.

Tavan Dekorasyonu Fikirleri
Tavan Dekorasyonu Fikirleri

Tavan Dekorasyonu 2020

Günümüzün önemli bir kısmını evde geçirebiliyoruz. Bu bazen kendimiz için yemek hazırlarken kullandığımız mutfakta bazense misafirlerin ağırlandığı salonda vakit geçirmek anlamına gelebiliyor. İhtiyaca uygun seçilen mobilyalar ve beyaz eşyalar şüphesiz ev sahiplerinin işini kolaylaştırıyor. Ve günümüz şartlarına bakıldığında bunun için yeterli alternatifinde olduğunu düşünürsek büyük veya küçük fark etmeksizin her ev için farklı eşya seçeneklerine ulaşılabiliyor.

Bir odayı düşünelim. İçine koltukları, perdeleri ve zemin için halıları seçtik. Peki, ya tavanlar? Aslında tavanlarda dekorasyonun bir parçası olabiliyor. Evinizle ilgili bir yenilik yapmayı istiyor ve buna tavanları da dâhil etmek istiyorsanız tavan dekorasyonu 2020 fikirlerine bir göz atabilirsiniz. Bir odanın tasarımı ile ilgilenilirken genelde tavanlar es geçilir ve dekorasyona eklenmez.

Tavan Dekorasyonu Modelleri
Tavan Dekorasyonu Modelleri

Tavanın göz hizasından yukarıda olması orada da güzel bir dekorasyon yapılamayacağı anlamına gelmiyor elbette. Tavan dekorasyonu için modern evlerde uygulanabilen yöntemler arasında tavan boyası, gömme ışıklandırma, kartonpiyer gibi seçenekler yer alıyor. Evinizin bir odasında dekorasyon için tavanla da ilgilenmek istiyorsanız tavan dekorasyonu 2020 için yenilikleri takip edebilir, örneklere göz atabilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu Modelleri 2020

Kartonpiyer kavramı sıklıkla karşımıza çıkar. Bunun nedeni de tavan dekorasyonlarında en çok uygulanan yöntemlerden biri olmasıdır. Alçıdan yapılan panellerle hazırlanan kartonpiyer kaplamalar geniş model yelpazesine sahiptir ve pratik ve ekonomik olması nedeniyle de evlerin dekorasyonunda kendisine yer bulmaktadır. Tavanda uygulanan ve bugün sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biride asma tavanlar olmaktadır. Asma tavan ile odaya estetik anlamda ayrı bir hava katılmaktadır. Dekorasyonda odanın her tarafına eşit ışık dağılması için asma tavan tasarımlarına gömülen spot ışıkları iyi bir çözüm sunmaktadır.

Asma Tavan Modelleri
Asma Tavan Modelleri

Asma tavan denince her ne kadar tüm tavanı kaplayan modeller düşünülse de bugün artık çok sayıda model ev sahiplerinin beğenisine sunuluyor. Tavan dekorasyonu için bir diğer seçenekte gergi tavanlardır. Su ve neme karşı dayanıklı olan gergi tavan modeli hafiftir. Bu yıl evinizde bir yenilik yapma fikri üzerinde duruyorsanız tavan dekorasyonu 2020 başlığını da konuya dâhil edebilirsiniz.Gergi Tavan Modelleri
Gergi Tavan Modelleri

Ahşabın getirdiği sıcaklık hissini sevenler için tavanlarda da ahşap kullanımı mümkün. Tavan dekorasyonunda ister country ister rustik veya modern tarzlar için ahşap tavan modeli kullanılabiliyor. Buradan gelelim kütük tavan seçeneğine. Geride kalan yıllar zarfında dekorasyon için bir hayli seçeneğin oluştuğu, ürün yelpazesinin oldukça genişlediğini göz önüne aldığımızda kütük tavan modelini de bu kapsamda değerlendirebiliriz. Tavan dekorasyonu için seçenekler devam ediyor ki bunlardan biride lambri uygulamaları. İşlenmiş ahşap malzeme olan lambri farklı renklerde boyanabiliyor ve ahşap dokusunu yaşam alanlarına kazandırmanın yöntemlerinden biri olarak gösteriliyor.

Rustik Ahşap Tavan Dekorasyonu
Rustik Ahşap Tavan Dekorasyonu

Tavan Dekorasyonu Modelleri 2020

Bir odanın tavanında farklı yöntemler kullanmak yerine minimal bir zariflik isteyenler tavanın düz olmasını tercih edebilirler. Bunun içinde silikonlu boyalarla pürüzsüz ve parlak bir yüzey oluşturulabilir. Her yıl değişen trendler ve firmaların sundukları yenilikçi çözümler ile dekorasyonda farklı adımlar atılabiliyor.

Ahşap Tavan Dekorasyonu Modelleri
Ahşap Tavan Dekorasyonu Modelleri

Tavan dekorasyonu 2020 için sizde araştırma yaparak bu konuda fikir sahibi olabilir, tarzınızı yansıtacak çözümleri inceleyebilirsiniz. Tavan dekorasyonu 2020 başlığının yanı sıra internet aracılığıyla odanın duvarları veya dekoratif objeler gibi unsurlar içinde seçeneklere bakılabilir. Evin bazı odaları diğerlerine göre daha fazla kullanılsa da yine de bireyler her bir köşesini özenle hazırlamaktadır. Böylece evler farklı stillerde döşenmekte, piyasaya sürülen mobilya, beyaz eşya ve diğer tekstil ürünleri ve objelerle bir bütünlük yakalanabilmektedir. Dekorasyon geniş bir yelpazede değerlendirilebilecek bir başlıktır ve içinde salondan banyoya ayrı alanlara yönelik çözümler barındırmaktadır.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close