Mutfak Dekorasyonu

Metro Fayanslar ile Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Retro ve iskandinav tarzı sıcak ve ferah mutfak stillerinde öne çıkan metro fayanslar mutfağınız için ilham alabileceğiniz şık bir seçenek olabilir.

Mutfak dekorasyonu söz konusu olunca temiz ve ferah bir görünüme sahip olması açısından fayans seçimi oldukça önemli önemli bir konudur. Genelde parlak beyaz fayansların tercih edildiği mutfaklar için farklı ve şık bir seçenekler arasında metro fayanslar geliyor.

Parlak yüzeye sahip beyaz fayansların mutfak ve banyo gibi alanlarda tercih edilmesinin bir çok farklı nedeni var. Bu alanların temiz bir görünüme sahip olması gerekir, aynı zamanda kolayca temizlenebilmesi’de gereklidir. Aynı zamanda ışığı yansıtan parlak yüzeyler ile daha ferah ve şık bir görünüme sahip olmalılar.

Özellikle retro ve iskandinav tarzı sıcak ve ferah mutfak stillerinde öne çıkan metro fayanslar mutfağınız için ilham alabileceğiniz şık bir seçenek olabilir.

Metro Fayanslar ile Mutfak Dekorasyon Fikirleri

İlk olarak Newyork metro istasyonlarında kullanılmaya başlanan metro fayanslar zaman içinde ev dekorasyonu için tercih edilmeye başladı. Sıcak ve şık görünümü ile mutfak ve banyolar için güçlü bir seçenek haline gelen metro fayans modelleri günümüzde halen popülerliğini sürdürüyor.

Peki bu fayansları klasik beyaz fayanslardan ayıran farklılıklar neler? Klasik beyaz fayansların aksine metro fayanslar kullanıldıkları alanda sıcak ve zarif bir hava yaratıyor. Retro ve iskandinav stillerinde bu sıcaklığı ve zarif görünümü banyo ve mutfaklarda rahatlıkla hissedebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Patchwork Fayanslar ile 15 İlham Verici Mutfak

Eğer retro ve iskandinav tarzı iç mekanlardan hoşlanıyor,  ferah ve aydınlık bir mutfak görünümü hayal ediyorsanız metro fayanslar sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Metro fayanslar mutfağınıza tarz katar

Mutfağınız ister modern, ister geleneksel bir stile sahip olsun, metro fayanslar sıcak ve zarif görünümleri ile mutfağınıza tarz katacaktır. Parlak ve dekoratif bir görünüme sahip olan metro fayans modelleri, metal detayların öne çıktığı endüstriyel mutfaklar içinde şık bir tamamlayıcıdır.

Metro fayanslar aynı zamanda masif ahşap tasarımlarla mükemmel bir stil yaratacaktır. Vintage tarzı bir mutfak içinde sıcak bir görüm oluşturabilir. Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise derz dolgu rengidir.

Metro fayansları öne çıkaran en belirgin özellik derz rengidir, mutfağınızda fayansları daha fazla ön plana çıkarmak için gri tonları yada siyah derz rengi seçebilirsiniz. Riske girmek istemiyorsanız seçtiğiniz metro fayans rengine en yakın derz tonu seçebilir, temiz ve ferah bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Metro fayanslar farklı ebat ve renk seçeneklerine sahiptir, ancak söz konusu banyo ve mutfak gibi alanlar olunca ışıktan en iyi şekilde yararlanmak adına parlak beyaz tonlar tercih edilmelidir. Eğer bu alanlarda farklılık yaratmak istiyorsanız kırmızı, yeşil, turuncu ve mavi gibi dikkat çekici renkler tercih edebilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın
Kelimeler

1 thought on “Metro Fayanslar ile Mutfak Dekorasyon Fikirleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close