AydınlatmaMutfak Dekorasyonu

Mutfak İçin Avize Seçerken Boyut Nasıl Olmalıdır?Avizeler, yüksek stil ve işlevselliğin kesişimini mükemmel bir şekilde somutlaştıran ve onları taze, modaya uygun mutfaklar için ideal seçimler haline getiren aydınlatma armatürleridir. Mutfağınızda rahat bir çalışma alanı oluşturmak, mutfağınızın en sık hizmet vereceği kullanımlar için dikkatli düşünmeyi gerektiren bir projedir. Ve her aile, mutfak ve ev farklı olduğu için, mekanınızda hangi aydınlatmanın en iyi olacağını seçmek için tek bir kural yoktur. Örneğin, mutfak adanızı öncelikle yemek hazırlamak için mi kullanıyorsunuz yoksa arkadaşlarınız ve aileniz bu alanı yemek yemek için mi kullanıyor? Belki bir mutfak adanız yok ama bir mutfak yemek masanız var. Size uygun olabilecek pek çok avize modeli vardır.

Mutfak İçin Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Mutfak İçin Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Mutfakta Avize Nereye Yerleştirilir?

Mutfağınızda bir avizeyi nereye asacağınıza karar verirken, öncelikle armatürün mutfak görevi aydınlatması mı, mutfak tarzı bir unsur mu yoksa her ikisinden de biraz hizmet edip etmeyeceğini belirleyin. Mutfağa avize takmak için en yaygın yerler mutfak adasının üstü ve mutfak yemek masasının üstüdür. Ancak, mekanınızın düzenine ve kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir avizenin tam olarak sığabileceği başka alanlar da bulabilirsiniz. Lavabo üzerine monte edilmiş bir mini avize, büyüleyici bir stil patlaması sağlar ve yemek hazırlama alanını aydınlatır. Odanın ortasına monte edilmiş bir avize her zaman büyük bir açıklama yapar ve bir ada veya mutfak masanız yoksa, vurgulamayı tercih edeceğiniz bir ortam aydınlatmasının temel katmanı olarak hizmet edebilir. Yüksek tavanlı mutfaklar için ışığı çalışma alanlarına ve yürüyüş yollarına yakınlaştıran avizeler, gömme aydınlatma veya tavan lambalarına göre mekanı daha iyi aydınlatacaktır.Mutfakta Avize Nereye Yerleştirilir?
Mutfakta Avize Nereye Yerleştirilir?

Ada Üzerindeki Avize Ne Kadar Büyük Olmalıdır?

Mutfak adaları için iki yaygın avize aydınlatma tasarımı vardır. Adanın üzerinde bir sıra halinde asılı birden fazla avize veya adanın merkezinde tek bir doğrusal avize veya ada avizesi. Bir büyük avize veya birden fazla küçük avize arasındaki seçim öncelikle kişisel tercihinize bağlıdır ve mutfağınızın tarzını etkileyecektir. Her iki durumda da avize tezgahtan yaklaşık 30-36 inç düşmelidir. Görevleri aydınlatmak için ışığı göz hizasında konumlandırmayı hedefleyin, Ancak aydınlatma konumunun odanızdaki görünümü nasıl etkilediğinin de farkında olun. Avize görsel olarak yoğunsa veya yan odayı veya adanın karşısındaki oturma alanını engelliyorsa, armatürü biraz daha yükseğe asmaktan korkmayın. Şeffaf gölgeli ve açık tasarımlı avizeler de yardımcı olabilir.

Ada Üzerindeki Avize Ne Kadar Büyük Olmalıdır?
Ada Üzerindeki Avize Ne Kadar Büyük Olmalıdır?

Mutfak Masası Üzerindeki Avize Ne Kadar Büyük Olmalıdır?

Bir mutfak masası avizesi seçerken genişliği ve uzunluğu mutfak masanızın genişliğinden ve uzunluğundan 12 inç daha az olan bir armatür seçin ve armatürü masa üstünden yaklaşık 30-36 inç yukarıya monte edin. Ancak mutfak masanızın boyutu ve şekli size mutfağınızın diğer alanlarına göre daha fazla tasarım seçeneği sunabilir. Mutfak masanızı ve avizenizi tek bir tasarım birimi olarak düşünün ve mutfak masanızı vurgulayan veya kontrast oluşturan bir avize seçin. Örneğin, yuvarlak bir masanın şeklini bir küre avizeyle taklit edebilir veya yuvarlak bir masayı kare bir avizeyle eşleştirerek sanatsal bir ilgi yaratabilirsiniz. Uzun mutfak masaları, dikdörtgen avizelerin altında göz alıcı görünse de, birkaç mini avize veya kolye ile de aynı derecede güzel olabilir. Masanın kenarı ile avizenin herhangi bir kenarı arasında 6 inç bırakmayı unutmayın, gerisi size kalmış.

Mutfak Masası Üzerindeki Avize Ne Kadar Büyük Olmalıdır?
Mutfak Masası Üzerindeki Avize Ne Kadar Büyük Olmalıdır?

Fotoğraf galerimizden konumlandırmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close