Duvar DekorasyonuMutfak Dekorasyonu

Mutfak için Duvar Kaplamaları 2020

Mutfağınız için ideal duvar kaplaması hangisi? Mutfağınızın duvarlarını nasıl kişiselleştiriyorsunuz?Mutfaklardan zeminden duvara kadar mozaik yapıldığı zamanlar, hareketsiz bir görünüm ve tablolarla süslenmiş duvarlar yok olur. Günümüzde çok çeşitli mutfak için duvar kaplamaları var : seramik karo, ahşap, duvar kağıdı, akrilik veya hatta plastik.

Belli bir mutfak duvar kaplamasını seçmeden önce sormanız gereken birkaç soru var.

Mutfağın genel rengi nedir? Bütçeniz nedir? Ne düşünmelisin? Uzmanla çalışacak mısınız?

Duvar tasarımı mutfak stilini büyük ölçüde etkiler. Sıcak ve rahat bir atmosfer arıyorsanız, yaldızlı ahşap duvar kaplamaları tercih edin; modern bir dekor isteyenler ise metal yüzeyleri tercih edeceklerdir.

Mutfak için Duvar Kaplamaları 2020

Seçiminizi kolaylaştırmak için, mutfak duvarlarınızın tasarımını seçmenize yardımcı olacak yedi farklı model ve malzeme hazırladık.

Plastik ve akrilik boyalar

Mutfağa biraz renk katmak isterseniz mutfak duvarınızda plastik ve akrilik boya kaplamaları düşünün. Bu
cilalar suya dayanıklıdır, çabuk kurur, uzun ömürlüdür ve temizlenmesi kolaydır. Mutfağa mükemmel şekilde adapte edilmişlerdir. Birçok modern boya ve vernik aynı zamanda çok pratik olan anti küf maddeleri içerir.

Seramik karolar

Seramik karolar mutfak duvar kaplamaları için her zaman çok popülerdir. Bunun nedenleri: bakımları basit, iyi temizlenir, yağlı sıçramalar, şarap sıçramalarına ve çok daha fazlası kolayca temizlenebilir. Üstelik, neredeyse sınırsız sayıda farklı model, renk ve şekil paneli var. Bu nedenle her aşçı mutfak için mükemmel seramik kaplaması bulacağınızdan emin.

DAHA FAZLA: Metro Fayanslar ile Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak için ahşap

Mutfaktaki ahşap doğal ve rahattır. Bununla birlikte, bu malzeme neme karşı oldukça hassas kalmaktadır. Dolayısıyla, mutfak panelleri takmaya karar verirseniz, bunu deneyimli uzmanlara bırakmalısınız. Malzemenin doğal karakterini korurken yüzeyin korunması için düzenli olarak bir yağlı cila tabakası eklemek veya duvar kaplamalarını gerçek ahşap ile takviye etmek de önerilir.Mutfak için Vinil

Vinil, basit ve ucuz duvar kaplamaları için idealdir. Kurulumu, bakımı kolaydır, özelleştirilebilir ve tüm bütçelere erişilebilir. Sıra dışı olan duvarlar için bu tasarım fikrini önerebiliriz .

Mutfak için doğal taşlar

Granit, levha, mermer, kumtaşı, kuvartz … mutfakta doğal taş duvarlar büyük bir başarıdır, çünkü temizlenmesi, dayanıklılığı ve sofistike bir işleme sunmaları mükemmeldir.Taş çeşitleri çoktur rustik veya lüks. Ancak bir profesyonele  sormak en iyisidir.

Mutfak için duvar kağıdı

Duvar kağıtları muhtemelen mutfaklarda en çok rastlanan duvar kaplamaları değil, şu anda geleneksel malzemeler için ilginç bir alternatif oluşturuyor. Buna ek olarak, korumalı birçok model var; Bu nedenle, temizlenmesi, direnci ve neme duyarsız olması gerekir. Duvar kağıtları hakkında da ilginç olan, pek çok yerleşim imkânı sunmalarına izin vermeleri.

DAHA FAZLA: Mutfağı Yenilemek için 15 Mutfak Mobilya ve Duvar Rengi Önerisi

Mutfak için cam

Duvar kaplaması olarak cam seçenler çoktur, farklı kalınlıklarda cam paneller arasından seçim yapabilirsiniz. Her iki durumda da, açık cam, buzlu, saten veya ipek taramalı arasında seçim yapabilirsiniz. Cam paneller ara parçalı olarak duvara sabitlenebilir veya U şeklindeki metal profillere yerleştirilebilirler ve silikon ile duvara yapıştırılabilirler.

Cam kaplamayı duvar kaplaması olarak seçenler, farklı kalınlıklarda veya görünüşlerde tercih yapabilirler. Her iki durumda da, açık cam, buzlu, saten . Cam paneller boşluklarla duvara sabitlenebilir veya U-şeklinde metal profillere sokulabilir.

Paslanmaz çelik

Paslanmaz çelik bir duvar kaplaması görmek nadir ancak diğer çözümlere göre pek çok avantaja sahiptir. Isıya dayanıklıdır, bu özellikle pişirme bölgesi için uygundur. Ve paslanmaz çelik, fayanslar kadar temizlemesi basittir, kir ve suyu kolayca çıkarabilirsiniz.

Her şey ile uyumlu olması için malzemenin görsel görünümü mükemmel bir şekilde çelikten yapılmış birçok pişirme aleti ile birleştirilir . Çatal-bıçak takımı, çelik tencere, paslanmaz çelik mutfak duvar kaplamasıyla iyi görünmektedir..

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close