MaksimalizmMutfak Dekorasyonu

Mutfağınıza Renk Eklemenin Yaratıcı YollarıYıllar boyunca, tamamen beyaz mutfaklar tasarım alanına hakim oldu. Beyaz dolapların üzerindeki beyaz tezgahlara karşı beyaz ters sıçramalar görmeden bir tasarım dergisine veya mutfak ilhamı makalesine bakamazsınız. Bu görünüm zamansız ve her zaman kullanılabilir. Bu yüzden tamamen beyaz görünümü seviyorsanız, cesurca mutfağınızda kullanabilirsiniz.

Renk sevenler son yıllarda boyalı dolaplara yöneliyor. Özellikle mavi ve yeşil tonları mutfak dolapları için tercih edilen iki seçenektir. Maviler sofistikeyken yeşiller rahatlatıcıdır, Bu nedenle bunların renkli mutfak dolapları için popüler seçenekler olmasına şaşmamalı. Peki mutfağınıza renk katmanın diğer yolları nelerdir? Maksimalist görünümü seviyor ve her yerde renk istiyorsanız ya da sadece birkaç farklı yerde çok fazla renk istiyorsanız, mutfağınıza renk katacak bazı yaratıcı fikirlerimiz var.

Cesur Aydınlatmalar Kullanın.

Bir renk seçebilir ve bunu mutfağın her yerine mutfak aydınlatma armatürleri gibi beklenmedik yerlerde dahil edebilirsiniz. Yaratıcı olun ve küçük bir doz renk eklemek için cesur aydınlatmayı seçin. Aydınlatma ile, tam olarak istediğiniz rengi elde etmek için çok veya az sayıda armatür ekleyebilirsiniz.

Sarkıt lambalar renk eklemenin en kolay yoludur. Renkli abajurlara sahip olanlardan bulabilir ve kullanabilirsiniz. Biraz renk sağlamak için renkli camlı ışıkları tercih edebilirsiniz. Bazı ışıklar heykelsi ve evinizde bir sanat eseri gibi görünebilir. Böyle tasarım avizeler bulabilirseniz daha ilgi çekici hale gelebilir.

Cesur Aydınlatmalar Kullanın
Cesur Aydınlatmalar Kullanın

Renkli Sandalyeler ve Oturma Alanları Tercih Edin.

Mutfağınıza renk katmanın kalıcı olmayan bir yolunu mu istiyorsunuz? Mutfak oturma alanını renk katmanın bir yolu olarak düşünebilirsiniz. Oturma düzeni aynı zamanda bütçeye uygun bir şekilde renk katmanın harika bir yoludur ve herhangi bir mutfağa sığması kolaydır. Ne tür bir mutfak koltuğunuz olursa olsun, daha renkli bir versiyona dönüştürülebilir. Bir mutfak adası için bar tabureleri veya bir mutfak masasının etrafındaki sandalyeler, yeni daha parlak renk şemasına daha iyi uyması için kolayca boyanabilir. Ve iç mekanını değiştirmeyi seven biriyseniz  bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Banket veya banket gibi yerleşik koltuklarınız varsa, renk katmanın başka bir yolu da döşemedir. Parlak renkler ve iddialı desenlere sahip tezgah yastıkları ve kırlentler, bunaltıcı olmadan mutfağınıza hava katar. Bu, özellikle dolaplara veya yakındaki duvarlara uyduğu için oturma yerini boyamak istemiyorsanız harika bir kurtarıcı olabilir. Döşeme ve yastıklar da mevsimlere göre veya yeni bir renk denemek istediğinizde kolayca değiştirilebilir.Renkli Sandalyeler ve Oturma Alanları Tercih Edin
Renkli Sandalyeler ve Oturma Alanları Tercih Edin

Farklı Renklerde Kulplar Tercih Edin.

Dolap kapıları, biraz renk alabilen tek noktalar değil. Düğmelere ve çekmecelere odaklanarak mutfak dolaplarınızı daha da özelleştirebilirsiniz. Birkaç yıldır pirinç ve altın, dolaplara ve çekmecelere renk katan ana trendler oldu. Ama neden bir adım daha ileri gidip daha az geleneksel renkleri denemiyorsunuz?

Pirinç ve Altın Kulplar Tercih Edin
Pirinç ve Altın Kulplar Tercih Edin

Açık Rafları Dekor İçin Kullanın.

Açık raflar, birçok ev sahibine en sevdikleri mutfak parçalarından bazılarını sergileme fırsatı verir. Ayrıca mutfağınızı kişiselleştirilmiş ve yaşanmış hissettirmek için harika bir yoldur. Açık raflarla mutfağınıza biraz renk ekleyebilirsiniz. Renkli tencere veya tabakları seçerek açık raflarda sergileyebilirsiniz. Ancak açık rafları daha çok bir vitrin olarak kullanmak istiyorsanız renkli cam vazoları veya antika renkli camları düşünebilirsiniz.

Açık Rafları Dekor İçin Kullanın
Açık Rafları Dekor İçin Kullanın

Fotoğraf galerimizden fotoğrafları daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close