Banyo DekorasyonuEv DekorasyonuRustikSalon DekorasyonuYatak Odası DekorasyonuYemek Odası Dekorasyonu

Kalorifer Peteklerinizi Dekorasyonunuza Dahil Edin

Kalorifer Petek KaplamaEvimizi ısıtmak için kullandığımız kalorifer petekleri görüntü olarak büyük yada dekorasyonunuza uymayan şekillerde olabiliyor. Siz ne kadar hoş bir ev dekorasyonu yaparsanız yapın, kalorifer peteğine müdahale edemediğiniz için bütünlük sağlayamazsınız.

Ancak artık sihirli bir dokunuşla kalorifer peteğinizin bulunduğu alanı bir anda sıcak ve şık bir alana çevirebilirsiniz. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, bir ustadan da yardım alabilirsiniz. Ya da ufak bir raf ile bir anda tüm dikkatleri dağıtıp, kalorifer peteğinizin dikkat çekmemesini sağlayabilirsiniz.

Duvarınızla Aynı Renk Radyatör Boyası

Kalorifer peteğinizi duvarınızla aynı renge boyayarak, dekorasyon stiline dahil edebilirsiniz. Bunun izin biraz sprey boya işinizi görecektir. Duvar ile bütünleşen kalorifer peteğiniz göze batmayacak asine beğeni alacaktır.

Kitaplık Radyatör Kaplaması

Kalorifer peteğinizin olduğu alanı kullanışlı bir dekor ürünü ile bütünleştirebilirsiniz. Mesela kalorifer peteğinizin üzerine kitaplık eklemek harika bir seçenek olacaktır. Kitaplık olarak dikkat çekecek ve kalorifer peteğiniz ustaca gizlenecektir.

Şaşırtan Fikirleri Deneyin.

Uygun bir kalorifer peteği varsa üzerine raflı kaplama yaptırıp bu köşeyi dekoratif bir alana dönüştürebilirsiniz. Peteğin üst kısmına bir ayna yerleştirip, raf kısmına şık dekoratif aksesuarlarla dekore edildiğinde, sizi rahatsız eden kalorifer gidip yerine hoş bir dekoratif alan gelmiş olur.Tercihinize göre çeşitlendirilebilecek bu fikir ile birden fazla raf kullanarak tarz köşeler yaratabilirsiniz. Salon, koridor, mutfak yada banyoda kullanışlı alanlara dönüştürülebilir. Mutfağınızda kalorifer peteğinizi kapladığınız dolabı raflı bir model seçerek şık bir baharatlık da elde etmiş olabilirsiniz. Yada banyonuzda ki kalorifer peteğini tuvalet kağıtları için depolama alanı olarak tasarlayabilirsiniz.

Eğer koridorunuzda bir petek varsa bunu dekorasyon stilinize uygun bir şekilde düzenleyerek, avantaja döndürebilirsiniz. Eskitilmiş ahşap bir kaplama yaparak, üzerine dekorasyon stilinize uygun çerçeve, saksı gibi aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Yine raflar yada askı aparatlarıyla görüntüyü daha ilgi çekici ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Geniş bir pencere önünüz var ise ve tam önünde kalorifer peteği mevcutsa, harika bir fikir sunabiliriz. Bu alanı gösterişli bir pencere koltuğuna döndürebilirsin. Ahşap parçaları uzunlamasına kullanarak, rustik tarzda bir koltuğa sahip olabilirsiniz. Kitap okumak için sıcak ve aydınlık bir alanınız olacaktır.

Sade ve Şık Olsun Diyorsanız Bunu Deneyin.

Evinizi minimalist stilde dekore ettiyseniz, kalorifer kaplamasını da bu tarzda yaparak, dikkatleri petekten uzaklaştırabilirsiniz. Beyaz ve ahşap görünümlü sade bir kalorifer peteği ve üzerine yerleştireceğiniz uygun dekoratif aksesuarlar için fazla dikkat çekmeyen ancak hoş bir alana sahip olabilirsiniz.

Tüm bu öneriler dışında size seçebileceğiniz malzemelerle ilgili detaylar sunabiliriz. Kalorifer peteğinizi kaplamak için ahşap, palet ahşabı, çıtalar, bambu kamışlar gibi birçok malzeme kullanabilirsiniz. Bu malzemeleri evinizin genel stiline uygun olarak seçerseniz dekorasyonunuzu güçlendirerek bütünleştirir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close