Mutfak Dekorasyonu

Patchwork Fayanslar ile 15 İlham Verici Mutfak

Mutfakta hem sıcak hemde modern bir hava yaratmak isteyenler yazımızda seçtiğimiz birbirinden özel patchwork fayanslar ile 15 mutfak dekorasyonundan ilham alabilirler. 

Son yıllarda canlı renk ve desenleri ile banyo ve mutfaklara tarz katan desenli fayanslar büyük ilgi görüyor. Kullanıldıkları alanlara hareket kazandırmalarının yanı sıra bu alanlara farklı bir karakter kazandırmak için oldukça ideal tasarımlar. Desenli fayanslar arasında özellikle öne çıkan patchwork fayanslar, ister geleneksel ister modern her tarz yaşam alanına rahatça uyum sağlayabiliyor.

Mutfakta hem sıcak hemde modern bir hava yaratmak isteyenler yazımızda seçtiğimiz birbirinden özel patchwork fayanslar ile 15 mutfak dekorasyonundan ilham alabilirler.

Patchwork Fayanslar ile 15 İlham Verici Mutfak

Bu fayansları diğerlerinden ayıran en belirgin özellik kullanıldıkları alana karakter katıyor olmaları. Canlı renkleri ve desenleri mutfağın enerjisini rahatça arttırabiliyor, aynı zamanda ortamda sıcak bir etki yaratıyorlar.

Mutfağınızda Patchwork Fayanslar ile farklılık yaratmak için önünüzde bir kaç farklı seçenek bulunuyor. Bu dekoratif fayansları duvarda kullanabileceğiniz gibi zemin içinde değerlendirebilirsiniz. Farklı bir seçenek ise mutfakta odak noktası belirlemek olabilir.

Mutfağınızda odak noktası yaratın

Patchwork Fayanslar mutfakta sadece belli bir noktada kullanılabilir. Stil sahibi bir mutfak için patchwork fayans modelleri ile odak noktaları yaratın. Örneğin tezgah arkası bu iş için en ideal alanların başında geliyor. Tezgah arkasında yapacağınız canlı bir dekorasyon ile tüm gözleri bu alana toplayabilir, mutfağı daha cazibeli bir hale getirebilirsiniz.

Patchwork fayansları mutfak zemini içinde kullanılabilir, ancak canlı renkler yerine daha açık pastel tonların seçimi ile daha yumuşak ve göz yormayan bir görünüm ortaya çıkar. Mutfak duvarları içinde aynı şekilde bir yol izleyebilirsiniz.

Ufak dokunuşlar ile mutfağınıza enerji katın

Desenli fayansları hiç risk almadan dekorasyona dahil etmek etmek istiyorsanız mevcut fayansları tamamlayacak şekilde kullanabilirsiniz. Mutfakta kullandığınız sıradan beyaz fayansların aralarına Patchwork fayans modelleri dahil ederek mutfağın havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Beyaz ağırlıklı bir mutfağa sahipseniz bu anlamda çok şanslısınız. Açık renk duvarları yada beyaz mutfak dolaplarını en rahat ve şık şekilde Patchwork fayans modelleri ile tamamlayabilirsiniz.

Klasik mi yoksa modern mi?

Desenli fayansları mutfağınıza dahil etmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Mutfağınızın tarzı ve genel renk dağılımına uygun renk ve desenlere sahip fayanslar seçmelisiniz. Mutfağınız modern bir tasarıma sahipse, bu görseli tamamlayacak özgün fayans desen seçimi yapılmalı.

Klasik bir mutfak içinse göz yormayan daha geleneksel desenlerin yer aldığı mutfak fayans modelleri seçerek bir bütünlük ve denge sağlanabilir. Patchwork mutfak fayansları bir çok farklı dekorasyon stiline rahatça uyum sağlayabilir. Doğru yer ve doğru renk seçimleri ile mutfağa rahatça karakter kazandırabilirsiniz.

Patchwork Fayanslar ile Mutfak Tasarımları – Galeri

Bir önceki yazımız olan Göz Kamaştıran 2019 Cam Sofra Seti Modelleri başlıklı makalemizde cam sofra seti, cam sofra seti modelleri ve sofra seti hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

2 thoughts on “Patchwork Fayanslar ile 15 İlham Verici Mutfak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close