StilVintage

Dekorasyonda Vintage Stil Nasıl Elde Edilir

Dekorasyonda vintage stil pek çok yoruma ve görüşe sahiptir. Bazı insanlar için “vintage” ya beş yıl önce ya da 500 yıl olsun, önceden sahip olunan ya da kullanılan herhangi bir şey olarak bilinir.

Dekorasyonda Vintage Stil Nasıl Elde Edilir

Bununla birlikte, gerçekte vintage olarak 20  ya da bazıları 50 ile 100 yaş arasında olan herhangi bir şeyi ifade eden bir stildir. (100 yaşından büyük herhangi bir şey antika olarak kabul edilir.) Vintage tarzı, belirli bir çağın veya zaman diliminin zaman testine dayanmış parçaları ve bugün hala şıklıkla alakalı olan parçalarla ilişkilidir.

vintage mutfak dekor
vintage mutfak dekor

Klasik tarzın alt çizgisinde, zevk veren öğeleri toplamak ve birleştirmektir. Ancak, bağlayıcı bir vintage stili oluşturmak için, birkaç şey düşünmek isteyeceksiniz. Mesela eski esintili estetiğinizin ne olması gerektiğini düşünüyorsunuz? Teknik açıdan bakıldığında, 30’lu ve 60’lı yılların eşyaları hem eski hem de klasiktir ancak birini seçmek  ve bunlara bağlı kalmak daha mantıklı olacaktır.

vintage dekor
vintage dekor

Vintage Stil İpucu: Modern kullanımlar için eski malzemeleri  eski haline getirin. Vintage tarzı büyüleyici ama tükenmek anlamına gelmemeli. Belki sanat olarak çift görevi görür? Ve bir fantastik eski parçayı, sadece birkaç dokunuşla (örneğin, mutfak duvarından sarkan bir vintage süzgeçle), stili tüm alan boyunca neredeyse teker teker taşıyabileceğinizi unutmayın.

Dekorasyonda Vintage Stil Nasıl Elde Edilir
Dekorasyonda Vintage Stil Nasıl Elde Edilir

Vintage Stil İpucu: Kusurluluğun çekiciliğini kucaklayın. Vintage tarzı, gittiği zamanların tarzını yansıtmakla ilgilidir. Bazen bunu yapmanın en iyi yolu, zamanın kanıtlarının geçmesine izin vermektir! Eski bir battaniye üstündeki küçük bir yırtık, metalin üstünde bir miktar (veya çok sayıda) yıpranma ve yerin her yerinde çıkmış boya – bunlar bize bir klasik parçayı sevdiren şeylerdir. Tabii ki, kusurluluk için herkesin hoşgörü seviyesi farklıdır, ancak sizin için nelerin işe yaradığına karar verin ve olmasına izin verin. Her zaman, parçaların kusurlarına rağmen (her ne olduysa) güvenli olduklarından emin olun.

vintage ev dekor
vintage ev dekor
vintage mutfak dekor
vintage mutfak dekor

Vintage Stil İpucu: Renkler

Renk eğlencelidir ve eğlenceli bir evd daha iyi. Evinizi yeniden yaratmaya odaklandığınız da hangi döneme bağlı kalacağınız belirli renk paletleri bunu başarıyla geçirmede önemli bir rol oynayacaktır. Art Deco tarzında daha fazlasını isteyecekseniz (1920’lerin başında 1940’ların başında düşünün), belki de metalik tonlarla daha hafif ve daha nötr tonlar eklemek isteyeceksiniz. Belki iyi ölçü için bir veya iki pastel boya kullanın. Kural olarak klasik tarz renklerini kucaklayın! Dekora cazibe katıyor.

Dekorasyonda Vintage Stil
Dekorasyonda Vintage Stil
vintage ev dekorasyonu
vintage ev dekorasyonu

Vintage Stil İpucu: Karıştırma

Büyüleyici parçaların karıştırılması ve eşleştirilmesi sonuç olarak eski tarzınızı ortaya koyacaktır. Herşeyi bir şekilde, renkle veya benzer öğelerle eşleştirerek her şeyin birleştiğinden emin olun. Örneğin, tavan vantilatörlerini antika avizelerle değiştirin. Boş bir eski kilisede olduğu gibi, odanızda sahip olduğunuz bir renk verin.Olası parçaların eşleştirilmesinde eğlenmenin tadını çıkarın.

Dekorasyonda Vintage Stil İpuçları
Dekorasyonda Vintage Stil İpuçları

Vintage Stil İpucu: Tekstil

Tekstili yaratıcı ve neşeyle kullanın. Eğlenceli bir eski ipucu, kaynakların kullanımı biraz beklenmedik olmaktır. Bazı kurdelelerden ağır bir çerçeve asın veya perdeleriniz için çuval kumaşları koyun. Bu beklenmedik keyifli ve büyüleyici bir vintage duygusu sağlar. Unutmayın, her şeyin vintage tarzına sahip olması için aslında vintage olması gerekmez!

vintage ev dekorasyonu 2018
vintage ev dekorasyonu 2018
vintage ev dekorasyonu modelleri
vintage ev dekorasyonu modelleri
vintage ev dekorasyonları 2018
vintage ev dekorasyonları 2018

Bir önceki yazımız olan Minimalist tarz ev nasıl dekore edilir başlıklı makalemizde Minimalist dekor ve Minimalist ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

2 thoughts on “Dekorasyonda Vintage Stil Nasıl Elde Edilir”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close