İskandinavStil

İskandinav Ev Dekorasyonu Modelleri 2020İskandinav ev dekorasyonu, küçük evler için en uygun stillerden. İskandinav Ev Dekorasyonu Modelleri 2020 yılında oldukça popüler oldu. Tek odalı daireler, iç tasarım ve dekor açısından gerçekten çok zorlayıcı.Küçük evlerde tasarımcı ustaca olmalı ve sahibin konforundan ödün vermeden alanı kurtarmanın yollarını bulmalıdır. Bu nedenle İskandinav iç tasarımı mükemmel bir seçimdir. Basit ve fonksiyonel, tam da dairenin ihtiyaç duyduğu şeyi verir.

İskandinav Ev Dekorasyonu Modelleri

İskandinav ev dekorasyonu tarzı için size gösterebileceğimiz çok sayıda örnek var ancak bunlarla başlayalım. Aşağıdaki evde tek bir oda var, ancak genelde 2 veya 3 odalı bir dairede bulunan tüm işlevleri içeriyor. Bu hepsi birarada alan, açık bir düzen içeriyor. Ana alan oturma odası. Kanepeli, sandalyesi ve sehpası olan güzel bir oturma alanı vardır. Hemen önünde küçük bir yuvarlak masa ve 4 sandalye bulunan bir yemek alanı var.

Yatak odası, perdelerle oturma odasından ayrılan bir alandır ve istenirse iki alan olabilir. Küçük bir masa ve bir sandalye içeren bir çalışma alanı da burada. Oturma odası duvarına dayanan büyük bir ayna, alanda derinlik yaratır ve odanın daha büyük görünmesine neden olur. Büyük pencereler bol miktarda doğal ışık sağlar ve tüm alanı bir araya getirir.

Mutfak ayrı bir oda değil, kısmi bir duvarın ardında gizlidir. Oldukça küçük ama,  beyaz olduğundan o kadar küçük ve sıkışık görünmüyor. Gördüğünüz gibi, ihtiyacınız olan her şeye 1 odalı bir evde bulunabilir ve tarzdan ödün vermeniz  gerekmez.Çatı katı.

 • İskandinav ev dekorasyonu ile açık bir düzenin ayrı fonksiyonlara bölünmesi basit bir seçenek ancak tek çözüm değil. Her şeyi mevcut zemin alanına sığdırmaya çalışmak yerine dikey olarak ve farklı seviyelerde düşünebilirsiniz. Örneğin, bu küçük daire çok akıllı bir iç tasarıma sahiptir. Sadece bir oda var ve bu da çok büyük değil bu yüzden tartıştığımız önceki daire örneğinde olduğu gibi bölmek  zor olacaktı.
 • Asansörlü bir yatak var, aksi halde bir yatak odası olurdu.Yanındaki küçük bir masa ve bazı sandalyeler bulunan bir yemek alanı var ve ayrıca bir kanepe ve bir sehpa da var. Yatağın altında bir sandalye ve bir lamba var, bu yüzden bunun bir okuma köşesi işlevi göreceğini varsayabiliriz.

Küçük ve güzel.

 • Başka küçük ama güzel bir daireden devam edelim. Bu  beklendiği gibi çok temiz ve dinlendirici bir iç mekana sahiptir. Tek bir oda artı mutfak var ve esas olarak beyaz ve kahverengi tonlarına dayanan sınırlı bir renk paletiyle çok basit bir iç tasarıma sahiptir.
 • Daire, 36 metrekarelik toplam bir yüzeye sahiptir ve küçük olmasına rağmen, düzeni bir çiftin ihtiyaçlarına göre güzelce adapte edilmiştir. Yüksek tavanlar, daireyi daha büyük hale getiriyor ve beyaz duvarlar alanın açıklığını vurguluyor. Ana alan, aynı zamanda yatak odası olan oturma odasıdır.
 • Köşede geleneksel bir İskandinav şöminesi var yanında beyaz bir kanepe ile harika görünüyor. İki vintage valiz üst üste koyuyor ve kahve masası oluyor. Yatağın yanında pencere ve yanındaki küçük bir komidin var. Mutfak ve yemek alanı ayrı bir hacim oluşturmaktadır. Bu neredeyse kare bir alan, özellikle büyük değil, açık ve geniş görünümlü.
 • Sıradaki listedeki ev ise  tek odalı bir daire için çok kötü olmayan toplam 39 metrekarelik bir yüzeye sahiptir. Burada sunulan diğer tüm dairelerde olduğu gibi, aynı hacimdeki yatak odası ve oturma odası. Girişinde banyoya ve mutfağa bağlı küçük bir salon bulunmaktadır. Mutfak yarı açık bir alandır ve  duvar kısmı yaşam alanından ayırır.
 • Oturma odası büyük pencerelere ve ilginç bir tasarıma sahiptir. Yatak  odası odanın bir tarafına mükemmel oturuyor ve tabandan tavana dikey perdeler gizliyor, böylece gizlilik ve kalan hacmini normal bir oturma odasına benzemesi olanağını sunuyor.
 • Yemek odası, oturma odası ile mutfak arasındaki bir yerdedir ve geçiş kolaylığı sağlar. Daire çok aydınlık ve açıktır. Tümünde beyaz duvarlar vardır ve zeminlerde çok hafif bir gölge bulunmaktadır. Renk eksikliğine rağmen dekor, modern, minimalist ve davetkar. Buna ek olarak, daire ayrıca küçük bir masa ve iki sandalyenin  rahatça sığacağı küçük bir balkona sahiptir.

Tuğla açığa çıkmış.

 • Stilleri karıştırma o kadar da zor değildir. İskandinavdan esinlenmiş bir iç dekor, genellikle birkaç eski veya rustik unsurla birlikte güzel görünüyor. Bu nedenle bu daireyi seviyoruz. Birçok karakter içeren tek odalı bir daire. İç tasarım modern ve rustik unsurların birleşimidir.
 • Daire, oturma alanının bir parçası olan mutfak ile açık bir düzene sahiptir. İki işlev bir noktada ayrılmış gibi görünüyor, ancak duvar çıkarıldı ve şimdi sadece izi var. Tuğla işi kesinlikle ilginç bir ayrıntı. Maruz kalan tuğlalar ahşapla birlikte sıcak ve davetkâr bir atmosfer yaratıyor.
 • Mutfağın modern bir tasarıma sahip olması ve bunun sonucunda güçlü bir görsel kontrast yaratılmıştır. Oturma odası ayrıca, yerden kaldırılan bir merdivenle erişilebilen bir uyku alanına sahiptir. Bu durumda çok akıllı bir çözüm. Uyku alanının altında depolama için ve hatta bir çalışma alanı için bile yeterli alan var.

Saf beyaz

 • İskandinav ev dekorasyonu için alışılmadık bir daireye bir göz atalım.  Çok ilginç bir şekil ve yerleşime sahiptir. Açık planlı bir daire. Sadece bir oda ve mutfak var. İlginçtir ki, mutfak alanı daha büyük görünüyor. Yemek alanı içeren aydınlık ve açık bir alana sahiptir. Daireye girerken gördüğünüz ilk şey budur.
 • Bu alan alışılmadık bir şekle sahiptir. Dairede ayrı bir yatak odası olmadığı için uyku alanını da içerir. Genel olarak, iç tasarım sıradan ve sade daire şeklini alışılagelmiş olmasına rağmen düzeni fonksiyonel ve pratik. Duvarlar, tavan ve zemin boyunca beyaz. Gri aksan rengi ve pastel tonlarında da küçük miktarlar var.

İskandinav Ev Dekorasyonu Modelleri 2020 – GaleriKelimeler

1 thought on “İskandinav Ev Dekorasyonu Modelleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close