Stil

Etnik Ege Stili ile Doğal ve Dingin EvlerHer yörenin olduğu gibi Ege’nin de kendine has bir tarzı vardır. Zamanın ötesinde, doğal ve dingin bir ev ortamı… Etnik Ege stili yeşil ve mavinin birleşiminden oluşan bir tarzdır. Kırsal ve doğal, sıcacık bir stil. Bu stilde Ege tarzını ve etnik öğeleri harmanlayarak güzel bir dekorasyon tarzı elde edersiniz. Desen, renk gibi unsurları uyumlu bir şekilde birleştirerek, bütünlük sağlamak ve bu bütünlüğün içinde doğalı ve sakinliği yakalamak gerekir.

Renkleri ve Desenleri Birleştirin.

Egenin güzel enerjisi ve kendine has yapısını, evinizin dekorasyon tarzına yansıtmak oldukça güzel bir fikirdir. Özgür ve zamansız olduğu kadar, doğal ve dingin bir ortam. Renkler ve desenlerin birleşimi ile kültürlerin kendine has tadı daha da otaya çıkar, Etnik Ege stilinde yeşil ve mavinin huzur verici yanını bir arada kullanabilirsiniz. Etnik parçalar ile bu duygulara tanınmış bir hikaye ekleyebilirsiniz. Sizin için geçmişte izleri olan bu etnik parçalar, dekorasyonunuzu daha da anlamlı hale getirebilir. El dokuması, halı, yastıklar ve pufla, seramikler harika bir kombin oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Yeşil ve mavinin birleşimi
Yeşil ve mavinin birleşimi

Doğal Malzemeler Kullanın.

Ege evleri genelde sahil kenarında olur. Eğer böyle bir ortamda yaşıyorsanız Etnik Ege stilini tercih etmek sizin için doğru olacaktır. Doğal taş yapılar, ahşap detaylar, hasır ayrıntılar ve ışık alan evler. Daha az eşya ile çarpıcı ve rahat bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu tarzda önemli olan doğallık ve sakinliktir. Aradığınız dingin ortamı oluşturabilmek için daha az materyal kullanmak en doğrusu olacaktır. Anadolu’nun vazgeçilmez dekoratif öğelerinden olan seramikleri mutlaka kullanmalısınız. Doğal ve daha bizden bir ortam, detaylar ile sağlanabilir.Ege sağlık ve zarafet demektir. Bu hissi vermek için renklerden faydalanabilirsiniz. Yeşil, beyaz ve mavi ana renkleriniz olabilir. Ön planda bu tonları kullanabilirsiniz. Ayrıca beyaz ile ortamı daha aydınlık hale getirebilirsiniz.  Keten perdeler ve doğal kumaşlar ile örtülmüş koltuklar yada yastıklar bu stilde size yardımcı olabilir. Bilindik çözümler yerine daha doğal alternatifler kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Korniş yerine ağaç dalı kullanmak gibi.

Etnik ege stili modeli
Etnik ege stili modeli

Etnik Öğelerden Faydalanın.

Ninelerimizin kullandığı etnik aksesuar ve eşyaları, dekoratif unsurlar olarak kullanabilirsiniz. Çanaklar, bakır parçalar, etnik halılar bu huzurlu ortama daha sıcak bir hale getirmek için size yardımcı olacaktır. Doğal ahşaplar kullanılarak yapılmış mobilyalar ile bu sıcaklığı yakalayabilirsiniz.

Etnik Ege Stili ile Doğal ve Dingin Evler
Etnik Ege Stili ile Doğal ve Dingin Evler

Foto galeriye göz atarak bu güzel stil hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close