İskandinavSalon Dekorasyonu

İskandinav Tarz Sevenler İçin Salon Dekorasyonuİskandinav oturma odası tasarımı birkaç nedenden dolayı ayırt edicidir: sade, düzenli alanlar, form ve işlevin kombinasyonu, estetik açıdan hoş ancak pratik iç mekanlar yaratır. Uzun, aydınlık yaz günlerinde veya karanlık, soğuk kış akşamlarında, bir İskandinav oturma odasının temiz çizgileri, konforu ve sadeliği ile çevrili olmaktan iyi ne olabilir ki?

İskandinav Tarz Sevenler İçin Salon Dekorasyonu

Yoğun modern yaşamın artması ile giderek daha fazla ev sahibi, oturma odası fikirleri için minimalizm ve lüks arasında bir denge bulmayı hedefliyor. Odaklanmış, işlevsel ve yalnızca birkaç anlamlı ve değerli öğeye sahip bir alan yaratmak için İskandinav tasarım ilkelerini benimsebilirsiniz.

Açık Plan Bir Yaşam Alanı.

Nadiren bir İskandinav oturma odasında bol miktarda dağınıklık görürsünüz. Bunun yerine, temiz çizgiler, minimalist oturma odası mobilyaları ve doğayı iç mekanlara getirmeye odaklanmayı deneyin.

Beyaz duvarlı minimalist oturma odası
Beyaz duvarlı minimalist oturma odası

İskandinav evlerinin çoğu açık plan olup, mutfağı, oturma odasını ve yemek odasını birleştirerek evin kalbini oluştururken aynı zamanda ortak bir alan hissi verir. Açık plan oturma odası düzenleri ayrıca dağınıklığı azaltmamızı ve yalnızca özel, küratörlü öğeleri sergilememizi sağlar. İç mekanları düzene sokmak ve oturma odası depolama alanını en üst düzeye çıkarmak için gömme mobilya fikirleri tercih edebilirsiniz.

Fonksiyonel Mobilyalar Kullanın.

İskandinav oturma odası tasarımının temel amacı günlük yaşamı iyileştirmektir. Bu nedenle mobilya sadece şık bir zarafet değil, aynı zamanda işlevselliğe de sahip olmalıdır. Bir amaca hizmet etmeli ve zamana dayanmalıdır. Her odada iyi görünen ama aynı zamanda çok çalışan birkaç önemli mobilya parçası seçin ve odayı birbirine bağlamak için özenle seçilmiş birkaç aksesuar veya yumuşak mobilya ile eşleştirin.Örneğin, bir oturma odası için rahat bir kanepe ve sandalye, basit bir zemin lambası, bir ayna veya sanat eseri, özenle yerleştirilmiş birkaç büyük ev bitkisi, dokuma bir halı ve vurgulu minderler iyi çalışır. Yalnızca gerçekten sevdiğiniz eşyalara ve mobilyalara yer açmayı unutmayın.

Krem iç mekanlara sahip uzun oturma odası
Krem iç mekanlara sahip uzun oturma odası

Nötr Renk Şeması Oluşturun.

İyi bir başlangıç ​​noktası, nötr bir zemindir ve bunu başarmanın en kolay yolu, sade beyaz oturma odası duvarlarıdır. Temiz, boş kanvas zamansız ve göze hoş gelen bir seçimdir. Aayrıca aksesuarları, yumuşak mobilyaları ve sanat eserlerini değiştirerek odanın görünümünü değiştirmeye karar verebilirsiniz. Renk ve desenden hoşlanıyorsanız, aşırıya kaçmadan birkaç vurgulu renk fikri ekleyebilirsiniz. Örneğin, desenli bir minder veya halıyı gri bir kanepe veya tabure ile eşleştirin ya da yalnızca bir özelliği duvarını karmaşık, elle boyanmış duvar kağıdı veya tablo ile süsleyin.

Modern taupe mobilyalarla nötr oturma odası
Modern taupe mobilyalarla nötr oturma odası

Fotoğraf galerimize göz atarak daha fazla İskandinav stili salon dekorasyonu inceleyebilirsiniz. Ayrıca İskandinav Salon Dekorasyonu için fikirler sunacağımız diğer makalelerimizi takip etmeyi unutmayın.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close