Duvar Dekorasyonu

En yeni duvar kağıdı trendleri 2020Duvar kağıdının en yeni görünümü duvarlarınızı daha da şık gösterir. 2020 Duvar kağıdı trendleri ve modelleri burada…

Duvar kağıdı ev dekorasyonu için popüler bir seçim olmaya devam ediyor. Dekora anlık renk ve etki katabilir. Ama pek çok tasarım ve duvar kağıdı modeli ile uygulanabilir sizin için doğru olanı nasıl seçersiniz? İster ince bir ilgi alanı için sade bir tasarım, isterse de odaya gösterişli bir faktör  vermek için cesur bir açıklama deseni eklemek isteyip istemediğinizi düşünün.Size ilham verecek en son trend 2020 duvar kağıdı modelleri  görünümlerini listeledik.

En yeni duvar kağıdı trendleri 2020

Mermer Görünümlü duvar kağıtları

Bu sıvı, renkli ve sıklıkla yansıtıcı mermer görünümlü duvar kağıdı tasarımları, duvarlara eğlenceli ve serbest akışlı bir desen getirebilir.

En yeni duvar kağıdı trendleri 2020
En yeni duvar kağıdı trendleri 2020

Bu trendi size ve evinize uyacak şekilde uyarlayın. Çok renkli olanların yanı sıra yansıtıcı ve mat yüzeyler ile birlikte tek renkli karışımlar çok yönlüdür.
Mermer görünümlü duvar kağıtları herhangi bir odada kullanılabilir, ancak sıvı görüntüsü banyolar için uygun görünmektedir – özellikle gri ve mavi tonlarında. Daha koyu olanlar yatak odaları için güzel.
Ölçeği aklınızda tutun. Daha dar bir model seçmek daha küçük alanlarda daha faydalı olabilir.

Arşiv tasarımlı duvar kağıtları

Arşivlerden alınan duvar kağıtları tarihi fakat eski modalardan uzak. Evinizde geleneksel bir arşiv baskılı duvar kağıdı çalışması yapmak için ipuçlarını öğrenin..

duvar kağıdı trendleri 2020
duvar kağıdı trendleri 2020

Bu duvar kağıtlarının iyi görünmesi için eski bir evde yaşamak zorunda değilsiniz, ancak en iyi etki için evinizin ölçeğine uygun bir tasarım seçin. Örneğin, 1930’ların tipik küçük çiçekleri yüksek tavanlı bir odada kaybolabilirken, ağır desenli Viktorya dönemi baskılar küçük veya alçak tavanlı bir alanı kaplayabilir.
Odanın odağını güzel bir şekilde kaplamak için, tasarımdaki önemli renkleri seçin ve bunları düz kumaşlar ve boyalı ahşaplarda tekrarlayın.
Duvar kağıdını dışarıda bırakmadan diğer baskılarıda karıştırmak için sınırlı bir renk paleti seçebilirsiniz. Alternatif olarak, aynı koleksiyondan başka bir baskı seçin. Koordine etmek için gruplandırın.
Eklektik bir görünümden hoşlanıyorsanız, modern mobilyalarla bir arşiv duvar kağıdı deseni kullanılabilir, ancak tasarımı yankılayabilir – örneğin, yumuşak kıvrımlara sahip bir desen, eğimli şekillerdeki mobilyalarla daha iyi görünecektir.
Arşiv desenli bir duvar kağıdında kullanılan tonlarla eşleşen bir boya bulmak istiyorsanız, tüm koleksiyonlara bakın.

Geometrik duvar kağıtları

Duvar kağıdı trendleri 2020 yılında geometrik tasarımlarda daha çeşitlilik sunuyor. Bu basit kurallarla muhteşem bir görünüm oluşturmak için kullanın. Benzer duvar kağıdı, Doğrudan Duvar Kağıdı .

duvar kağıdı trendleri 2020
duvar kağıdı trendleri 2020

Büyük ölçekli grafik baskılar, çağdaş bir şemada ya da 1960’ların sonrasındaki bir evde özellikle iyi çalışır; daha geleneksel mobilyalar ya da bir dönem evinde yaşıyorsanız daha küçük, daha ince desenler iyi bir seçimdir.
Dekorasyon yaparken ölçeği hesaba katın. Küçük bir odada ya da alçak tavanlı bir duvarda kullanılan büyük bir baskı çok fazladır, bu yüzden onu dikkatli kullanın veya daha küçük ölçekli veya daha basit bir grafik tasarımı kullanmayı düşünün.
Geometriler, 1960’larda ve 1970’lerde ilk popüler olduklarından beri çok yol kat etti. Bu görünümü yeniden oluşturmak için, duvar kağıtları, portakallar ve yeşillikler içinde gidin. Daha az retro bir
şema için, şu anda moda olan, örneğin
pembe olan çikolataları seçin .
Baskı ile savaşan mobilya ve mobilyalardan kaçının. Kendinizi ultra-modern stillerle sınırlamak zorunda değilsiniz, fakat bir çeşit odun ya da beyaz ya da siyah gibi düz bir renkteki parçalara yapışmak aşırı dağınık bir görüntüden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.
Duvara beğendiğiniz geometrik kağıdın büyük bir örneğini bantlayın ve onunla yaşayabileceğinizden emin olmak için birkaç gün bekleyin.DAHA FAZLA: Trend Olan 2020 Duvar Kağıtları

Oryantal esintili duvar kağıtları

Bu güzel çiçek desenli duvar kağıtlarını mükemmel bir şekilde herhangi bir odada kullanabilirsiniz. Ve dolapları da kaplayabilirsiniz.

duvar kağıdı trendleri 2020
duvar kağıdı trendleri 2020

Oryantal baskı duvar kağıtları geleneksel olarak yatak odalarında kullanılır ve oldukça kadınsı olduğu kabul  edilir, ancak daha erkeksi renklerde olan tasarımları tercih ederseniz kötü olmazlar. Koyu mavi, kırmızı, siyah ve nötr renklerde duvar kağıtlarını seçerken dikkat edin.
Bir yatak odasında oryantal duvar kağıdı kullanıyorsanız, bunu dört duvarın üzerine yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, alt katta dekorasyon yapıyorsanız, daha kısıtlı bir yaklaşım sergileyin ve bir özellik duvarına veya en fazla iki duvarda sınırlayın.
Duvar kağıdı trendleri arasında bu yıl, kuşları figürleri ve çok sayıda yeşillik içeren yoğun, daha karmaşık duvar kağıtları, aksesuarlar olmayan odalarda ellerinden gelenin en iyisini yapmaya eğilimlidir.
Oryantal bir tema için dışarı çıkmanıza gerek yok ve doğu esintili mobilyalarla zengin baskılı bir duvar kağıdı hazırlamanız gerekmiyor. Ancak, zencefil kavanoz, lamba, kemik ayna veya koyu ahşap kase gibi oryantal bir hissi olan birkaç aksesuar oda şemasını birbirine bağlamaya yardımcı olabilir.
Çiçek baskılı Fransız tarzı mobilyalar ile iyi bir takım olur.Duvar kağıdında renk seçmek bir uyum duygusu yaratır.

Kalın çiçekli duvar kağıdı

Odanızda büyük, gösterişli çiçek baskıları yapmak konusunda endişeli misiniz?  Ev Dekorunda Çiçek Desenleri ve Kullanmanın Yolları

yeni duvar kağıdı modelleri 2020
yeni duvar kağıdı modelleri 2020

Duvar kağıdı trendleri 2020 koleksiyonları; en son büyük boyutlu baskılar hem küçük hem de büyük odalarda muhteşem görünebilir. Sırrınız, oda duvarınız küçük ise, ince bir tasarım ya da yumuşak renklere yapıştırmaktır. Bu, duvar kağıdının aşırı güçlenmesini engelleyecektir.
Geleneksel çiçekli duvar kağıtları üzerinde bir güncelleme olarak, cesur çiçekler sadece kır evi dekoru  için değil.  Bunları tonu belirleyen bir şemada kullanabilirsiniz. Örneğin, modern bir görünüm için, bunları basit modern şekillerde mobilyalarla donatın.
Çok düz alanlarda güçlü bir çiçek baskısını dengeleyin. Duvar kağıdındaki renklerden birine sahip, bir kanepe veya dolap gibi büyük mobilyalara sahip olmak, daha dengeli bir oda yaratmanıza yardımcı olacaktır.
Kapıyı açtığınız her seferinde büyük bir desen vuruşu için  kitapların ve süs eşyalarının arkasındaki alanda yada  açık rafların arkasında, merdiven altı iç kısmında gibi beklenmedik alanlarda bu duvar kağıdını deneyin.
Bu tasarım geleneksel çiçeklere çağdaş bir dokunuş kazandırıyor ve beyaz veya krem ​​boyalı bir yüzeyle modern mobilyalarla iyi bir şekilde uyum sağlıyor.

Metalik duvar kağıtları

Duvar kağıdı trendleri 2020 sezonunda en çok metalik tonlarda tasarlanıyor. Yatak odasında, oturma odasında ya da yemek odasında kullanabilirsiniz.

metalik duvar kağıtları 2020
metalik duvar kağıtları 2020

Solgun bir arka plan ve ince metalik bir motifle duvar kağıtları, küçük bir odayı daha büyük ve parlak hale getirmek için büyük bir etki yaratabilir; çünkü yansıtıcı yüzey ışığı odaya geri fırlatır.
Folyo desteğine basılan duvar kağıtları diğer metalik tasarımlardan biraz daha pahalıdır. Ancak, muhteşem görünüyorlar ve yatırım yapmaya değer – özellikle çok doğal gün ışığı almayan odalar için mükemmel..
Büyük baskılar ve koyu arkaplanlı tasarımlar daha zengin bir görünüm yaratır. Daha büyük odalara ilgi eklemek için idealdir, ancak en iyi şekilde küçük odalarda  da kullanılırlar – örneğin, bir şöminenin etrafında.
Muhteşem mobilya ve aksesuarlarla metalik duvarın cazibesini eşleştirin.
Aynalı, paslanmaz çelik ve bronz mobilyalara ve minderlere ve örtülere dikkat edin. İpekler, satenler ve kadifeler döşemelik için harika seçenekler.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close