Duvar Dekorasyonu

Stil Sahibi Duvarlar

Duvarlarınıza Renk Katmaya Ne Dersiniz?Dekorasyon her şeyiyle bir bütündür. Eksik parça olduğunda tam anlamıyla bir stil ve şıklık yakalamak mümkün değildir. Stil ve şıklık katmanın ise en pratik ve daha az maliyetli yollarından biri duvar dekorasyonudur. Duvar dekorasyonu her zaman her bütçeye uygun değişik alternatifler bulunur, önemli olan doğru yerde doğru aksesuarı kullanmaktır.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri
Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Her Bütçeye Göre Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Bir mekana girildiğinde ilk göze çarpan alanlar duvarlardır ve duvar dekorasyonu sadece boya badana faaliyetlerinden ibaret değildir. Oluşturmak istediğiniz atmosfere ve bütçeye göre değerlendirilebilecek alternatiflerden bahsedilirse sizin için fikir olabilir:

1-Büyük Bir Tablo; Duvarda asılan büyük boyutlu bir tablo ya da fotoğraf dikkatleri üzerine çeker ve odak noktası haline gelir. Dekorasyona iddia katar. Beyaz tonlarında açık renk bir duvara asılacak renkli bir tablo bulunduğu mekana sıcaklık ve canlılık katacaktır. Manzara ya da ikonik bir resim fark etmez, tarzınıza uyan bir resim seçebilirsiniz. Derinliği olan bir resim mekana ferahlık katacaktır.

2-Aynalar; Doğru yerleştirilmiş aynalar dekorasyonunuzu güçlendirir. Büyük aynalarla mekanların daha büyük algılanmasını sağlayabileceğiniz gibi ışığın geldiği yerin karşısına konumlandırırsanız daha aydınlık olmasını da sağlayabilirsiniz. Klasik ve şık bir görünüm istiyorsanız altın süslemeyle kaplı çerçeveli aynaları tercih edebilirsiniz ya da daha etnik bir hava isterseniz antika el aynaları gibi küçük aynaları tek tek asarak farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

3-Galeri Tarzı Duvar; Elindeki çok sayıda tablo veya resimden hangisini asacağına karar veremeyenler için ideal olan bu tarz çerçeveleri uyumlu seçildiği sürece beğendiklerinizin hepsini duvara istediğiniz formatta asma imkanı sunar.4-Serbest Formatta Küçük Duvar Süsleri; Burada süslerden kasıt tamamen sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza göre değişen parçalardır. İster büyükten küçüğe kelebekler, kuşlar, doğal bir görünüm sevenler için küçük kütük parçaları, daha etnik bir şeyler düşünenler için el emeği ile boyanmış tabaklar, çeşitli şapkalar ve bunun gibi birçok düşünülebilecek alternatif mevcuttur. Bu tarz süsleri akışkan formda yapıştırmanız mümkündür.

5-Renkli Kumaşlar; Kumaşlarla dekorasyon sayesinde bazen hiç maliyet olmadan mekana sıcak ve yumuşak bir hava katılabilir. Bu kumaş bir kilim, bir halı, hatta mekana uygun düzgünce çerçeveletilmiş bir eşarp bile olabilir. Bu alternatif özellikle bohem bir tarzı olanlar için idealdir.

6-Dekoratif İp Aydınlatma; Özellikle son zamanlarda yaygınlaşan fotoğrafları mandallayarak asma trendi ile dekoratif ip aydınlatma daha önem kazanmıştır. İp aydınlatma ile değerli anlarınızın fotoğrafları birleşince mekanda romantik ve büyülü bir atmosfer oluşacaktır.

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir
Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar dekorasyonun vazgeçilmez unsurlarından biri tartışmasız tablolardır. Seçilen tablonun dekorasyonu doğru tamamlıyor olması çok önemlidir. En çok yapılan yanlış hep uyumlu renklerin bir arada olması gerektiğidir. Bazen canlı renklerin yoğun olduğu bir alanda dinlendirici olması için sade bir fotoğraf çerçevesi seçmek ya da çok sade bir yere hareket katmak için renkli bir tablo asmak gerekebilir. Ayrıca tablonun kullanılacağı alanın boyutu ile orantılı olması gerekir. Modern bir alanda eski dönemleri yansıtan bir tablo veya geleneksel bir yerde modern bir sanat eseri çarpıcı olacaktır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close