İskandinav

Sicilya Adası’nın Eşsiz DekorasyonuSicilya, Akdeniz’in en büyük adasıdır. İtalya’nın bölgelerinden birisi olma özelliği de vardır.  Bu yüzden bu güzel adada Akdeniz ve İtalya esintileri bir arada görülür. Eşsiz bir Sicilya Adası dekorasyonu için neler yapabileceğinizi makalemizde inceleyeceğiz.

Sicilya Adası’nın Eşsiz Dekorasyonu

Günümüzde vintage olarak geçen bir çok dekoratif öğeye bu dekorasyon stilinde rastlayabilirsiniz. El emeği dokuma kilimler, battaniyeler, el yapımı vazolar ve endüstriyel tasarıma atıfta bulunurcasına metal aksesuarlar.  Bu parçaların her biri oldukça değerli ve özeldir. Zengin, canlı ve eşsiz bir dekorasyon arıyorsanız bu parçalara göz atarak Sicilya stiline adım atabilirsiniz.

El Emeği Ürünler Kullanılmış

Sicilya Adası’nda el emeği ürünler oldukça fazla tercih edilmiştir. Bu da eşsizliği beraberinde getirmiştir. Gül desenli bu etnik kilimler oldukça hoş bir seçenek olmuştur. Ayrıca İskandinav kültüründe alan özel kilim desenleri de sıklıkla tercih edilmiştir. Bu tarz kilimleri kendi dekorasyon stiliniz ile birleştirerek stilize etmeniz mümkündür. Evinizde ufak bir Sicilya esintisi oluşturarak fark yaratmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle mavi ve beyaz uyumunu tercih ederek hem Akdeniz, hem de Sicilya Adası arasında harika bir tercih yapmış olursunuz.

El emeği kilimler
El emeği kilimler

Etnik Desenler Yer Alıyor

Suzani desenlere Sicilya Adası’nda rastlamak mümkündür. Aşağıdaki sandalyede olduğu gibi canlı renkler ve göz alıcı desenler ile oluşturulmuş suzani kumaş kullanılarak yine emek harcanan bir mobilya kullanılmıştır. Etnik desenlere sahip minder ve yastıkları da tercih edebilir, hafif İskandinav dokunuşları yapabilirsiniz.Sicilya Adası'nın Eşsiz Dekorasyonu
Sicilya Adası’nın Eşsiz Dekorasyonu

Vintage Aksesuar ve Eşyalara Yer Verilmiş

Vintage parçalar çoğu kişi tarafından tercih edilir ve hemen hemen bütün dekorasyon stillerinde kullanılarak stilize edilir. Sicilya Adasında yaşayan kişilerde bu güzel saat gibi vintage parçaları kullanarak dekorasyon stillerini güçlendirmiştir. Vintage tablolar, çaydanlıklar, fenerler, radyolar ve dahası harika seçenekler olacaktır.

Vintage Saat
Vintage Saat, vintage eşyalar

Fotoğraf galerisine göz atarak Sicilya Adası dekorasyon stili hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Metal lambalardan vazolara, fenerlerden minderlere daha bir çok dekoratif öğe göreceksiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close