İskandinavSalon Dekorasyonu

Salonunuz İçin İşlevsel, Nötr ve Minimalist DokunuşlarSalonunuza işlevsel, nötr ve minimalist dokunuşlar yaparak İskandinav stil oluşturabilirsiniz. İskandinav stilini salonunuza taşımak için hazırladığımız bu makalemizde sizlere nasıl işlevsellik katabileceğinizi ve renkler hakkında detayları vereceğiz.

İşlevsel Depolama Alanları Oluşturun.

İskandinav iç tasarımı işlevsellik ile ilgilidir. Bu nedenle alanın her santimini en üst düzeye çıkarmak için ısmarlama, gömme mobilyalar, akıllı saklama çözümleri ve ince oturma düzenini göz önünde bulundurmalısınız. İdeal bir çözüm, yaşam alanını işgal etmeyen ve gerektiğinde açılıp kapatılabilen gizli raflar veya “çekilebilir” dolap da olabilir. Bu sadece düzenli ve sakin bir alan sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha az telaşlanacağınız, daha fazla rahatlayıp gevşeyebileceğiniz anlamına gelir.

Beyaz bir oturma odasında kare bir aynanın önünde bir ortaçağ avizesi
Beyaz bir oturma odasında kare bir aynanın önünde bir ortaçağ avizesi

Az Daha Fazladır.

İskandinav tarzı bir oturma odası oluşturmaya gelince, paleti sınırlayın ve alanı fazla doldurmamaya dikkat edin. Oturma odanızı aydınlatırken İskandinav görünümü yaratmanın en iyi yolu, soğuk bir renk düzeni kullanmak ve daha az şeyi hatırlamaktır. Beyazlar, gri, açık renkli ahşaplar, gümüşi/mavi tonlar kullanılabilir. Tüm alanı dolduracak mobilyalar yerine az yer kaplayan küçük boyutlu parçalar tercih edilmelidir. Son olarak, duvar dekorunu tek bir açıklama parçasıyla sınırlandırmayı ve tek bir duvara asmayı düşünün.İskandinav Tarz Sevenler İçin Salon Dekorasyonu
İskandinav Tarz Sevenler İçin Salon Dekorasyonu

Dokulara Odaklanın.

Beyazlar, griler ve sıcak nötrlerden oluşan sessiz oturma odası renk şemaları, İskandinav stilinin ayırt edici özelliğidir. Beyaz veya nötr renklerle dekorasyon yaparken, serin ve klinik hissetmelerini önlemek için dokuları alan içinde katmanlamak önemlidir.

İskandinav estetiği tamamen açık renkler, sarı ahşaplar ve zengin dokularla ilgilidir. Odak noktası renk veya desenden ziyade doku üzerindedir. Bu nedenle koyun derisi, buklet kumaşlar ve karamel renkli deri ile eski İskandinav tasarımını kullanabilirsiniz.

Ahşap, taş ve beton, kadife döşeme ve tüylü koyun derisi ile dengelenerek rahat, doku açısından zengin bir alan yaratabilirsiniz.

İskandinav stil salon
İskandinav stil salon

Fotoğraf galerimizden İskandinav stilde düzenlenen salon örneklerine göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close