Ev DekorasyonuMaksimalizm

Evim Evim Güzel Evim: Cozy Home

Cozy Home ev dekorasyonu nasıl yapılır? 

   Huzur, sıcaklık, samimiyet… Bu kavramlara son günlerde hepinizin ihtiyacı olabilir. Cozy kavramı ile tanışabilirsiniz. Son dönemlerde iç mimaride yerini alan rahatlık olgusu, sıcak ve rahat ev dekorasyonları ile karşınıza çıkıyor. Sıcak yün çoraplar, çeşitli mumlar, şöminede yanan odunun çıkardığı sesler, yağmurlu bir günde battaniyenin altında içilen kahve. Ve elbette aileyle geçirilen, teknolojiden arındırılmış güzel zamanlar. Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya kavramı olan cozy, bulunduğunuz ortamı nasıl daha huzurlu ve rahat bir atmosfere büründürebileceğinizi anlatıyor.

Sıcak Bir Atmosfer İle Gevşeyin

Parlayan beyaz lambalar yerine, loş sarı ışıklar ile bulunduğunuz ortamı cozy hale getirebilirsiniz. Olabildiğince doğal ışıklardan faydalanarak; sarkıt lambalar, mumlar, köşe lambaları ve hatta led ışık aydınlatmalarıyla bu sıcak atmosfere kavuşabilirsiniz. Üzerinize rahat ettiğiniz sevdiğiniz bir şeyler geçirebilirsiniz. Battaniye, pike, şal ve minderlerinizi çıkarın.

gri cozy home
gri cozy home

Evden Çıkmadığınıza Değecek Oturma Odaları

Dekorasyonlarda da dikkat dağınıklığının olmadığı yalın yaşam ve rahatlığın ön plana çıktığı cozy oturma odaları tam size göre. Mobilyalarınızda ve dekorasyonda pastel tonları tercih edip, bu tonları yeşil bitlilerin enerjileri ile tamamlarsanız evden ayrılmak istemeyeceğiniz bir cozy home atmosferine kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Tabi ki mobilyalarınızda sizi rahat hissettirecek yastık ve battaniyelere yer açmayı unutmayın.küçük cozy home
küçük cozy home

Konforlu Ve Yumuşak Balkonlar Yaratın

Pastel tonların ön planda bulunduğu cozy balkonlarda, günümüzün trend mobilyalarından sayılan paletleri istediğiniz renge boyayarak mobilya olarak kullanabilirsiniz. Paletlerin üstünü istediğiniz sayıda yastık ve battaniye ile donatarak rahat bir koltuğa dönüştürebilirsiniz. Minimalist veya maksimalist olmanız fark etmeksizin istediğiniz sayı ve dokuda eşya ile balkonunuzu süslemeye başlayabilirsiniz. Yemyeşil bitkiler, mumlar, heykel ve minik biblolar. Sizi rahat ve içiniz ısınmış hissettirecek her şeye balkonunuzda yer açabilirsiniz.

Yataktan Çıkmak İstemeyeceğiniz Yatak Odası

Sıcaklığın ve rahatlığın belki de en fazla önem taşıdığı mekanlardan birisi de yatak odası. Gece yattığınızda size hissettirdikleri rahatlık, günün yorgunluğunu attığınız mekanlar ve sabah uyandığınızda gözlerinizi açtığınız ilk yer olmalarından dolayı cozy home atmosferine kavuşmaları büyük önem taşımaktadır. Enerjinizi yükselten, size pozitif hissettiren ve kendinizi rahat hissettiğiniz bir ortam yaratmak temel amacınız olmalı. Pastel tonlarda tercih ettiğiniz duvar renkleri; renkleri ve dokusu ile onlarla bir ahenk içinde olan yatak örtüleri ve halı olmazsa olmaz. Yatağınızın üstünü rahat etmenizi sağlayacak yastık ve battaniyeler ile daha konforlu hale getirebilirsiniz. Gece lambaları ve abajurlar yatak odalarının vazgeçilmezi olmalı.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close