İskandinavSalon Dekorasyonu

Doğallığı Salonunuza Taşıyınİskandinav stil ile doğal malzemeler kullanarak salonunuzu daha doğal ve çarpıcı hale getirebilirsiniz. İskandinav stil serimizin 3.makalesi ile karşınızdayız. Bu makalede doğal parçalar ile nasıl İskandinav dokunuşları yapabileceğinizi anlatacağız.

Ev Bitkilerinizi Sergileyin.

Ev bitkilerini sergilemek, doğayı bir İskandinav salonuna sokmanın en kolay yollarından biridir. Bitkiler ayrıca bir eve ucuz ama anında bir canlanma sağlar. Yeşillikleri ve bitkileri evinize yaratıcı ve ilginç şekillerde nasıl ekleyebileceğinizi düşünmenin tam zamanı… İçeride geçirilen zamanın boşa harcanmasına gerek yok. Bunun yerine kendi kapalı vahanızı planlayın ve bitkilerin alanı nasıl ferahlatıp genel düzeni nasıl iyileştirebileceğini görün. Ev bitkilerini yükseklik sırasına göre gruplayın veya benzersiz bir görünüm için kapı çerçevelerine veya perde raylarına asılı bitkiler ve sarmaşıklar ekleyin. Ayrıca, küçük bir oturma odanız, stüdyonuz veya apartman oturma odanız varsa, modaya uygun bir görünüm için raflara kaktüsler ve daha kompakt bitkiler ekleyebilirsiniz.

Tuğla duvar ve ev bitkileri ile İskandinav oturma odası
Tuğla duvar ve ev bitkileri ile İskandinav oturma odası

Dış Mekan Renklerini Salonunuza Taşıyın.

Tamamen beyaz yada tek renkten vazgeçin ve dış mekan renklerini eve taşıyın. Sade, sakinleştirici bir görünüm için doğal bir renk düzenini benimseyin. Bu, duvar ve zemin renkleri, perdeler ve oturma odası koltukları için geçerli olabilir.

Dünyayı, çimenleri ve bitkileri çağrıştırmak için yeşil, gökyüzü ve okyanus için mavi ve güneş ve çiçekler için sarıyı kullanın. Ayrıca kahverengi, krem ​​ve bej gibi nötr tonlar, salonlarınızın daha doğal, temiz ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Son olarak, soğuk, insan yapımı malzemelerden kaçının. Döşeme için ahşap, mantar ve bambuyu kullanın. Bunlar ortamı daha sıcak hissettirir.Beyaz kanepe ve sisal halı ile yeşil oturma odası
Beyaz kanepe ve sisal halı ile yeşil oturma odası

Doğal Unsurlar Ekleyin.

Doğayı iç mekanlara taşımak sadece bitkiler ile olmaz. Normalde dışarıda bulunan malzemeleri kullanın ve bunları evinizin iç dekorunun bir parçası haline getirin. Ahşap, hasır, rattan ve taş… İçeriye bir dış mekan teması getirmek için iyi seçimler olur.

Dekor boyunca doğal unsurları sıralayabilirsiniz. Deniz kabukları, kum kavanozları ve dal demetleri ilgi çekici odak noktaları oluşturabilir. Çiçek kokusu için odunsu tütsü ve taze çiçekler gibi dış mekan ipuçlarını ekleyerek doğayı taklit edin. Doğada aynı rahat ve özgür olma hissi, duyuları uyararak evinize getirilebilir.

Ahşap zemin, beyaz duvarlar ve bitkiler ile İskandinav oturma odası
Ahşap zemin, beyaz duvarlar ve bitkiler ile İskandinav oturma odası

Fotoğraf galerimizden İskandinav stil için ipuçları veren dekorasyon önerilerine göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close