Duvar Dekorasyonu

Duvarlarınızda Saatlere Yer Açın

Duvara saat asmanın püf noktaları   Her dönemde akıp giden zamanı kontrol etme ihtiyacı duyarız. Geçmişten günümüze mum saatleri, kum saatleri, su saatleri gibi ilkel yöntemler geliştiren insanoğlu, günümüzde en modern ve şık saatleri üretmeye başlamıştır. Değişen ve gelişen teknoloji ile saatler çeşitlenmeye ve işlevselliğinin yanında dekorasyon amacı ile kullanılmaya başlanmıştır. Artık dekorasyonlarınıza farklı tasarımlarda, hemen hemen herkesin zevkine hitap eden alternatifler sunabilen duvar saati seçimleri ile evinize yeni bir şıklık katabilirsiniz.

Duvar Saati Seçerken Dikkat Edilecekler

   Duvar saati seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri duvarlarınıza ve mobilyalarınıza olan uygunluğudur. Ortama uyumu olmayan bir duvar saati göz yorabilir ve dekorasyonunuzun bütünlüğünü bozabilir. Bunun beraberinde saati nerede kullanacağınız da önem içermektedir. Mutfakta kullanmak istediğiniz saati meyveli, aşçı detaylı veya şekerli tasarımlardan oluşmuş stillerden seçmelisiniz. Salonunuz için ise; eğer klasik bir dekorasyon kullandıysanız, avangart modelleri tercih edebilirsiniz. Modern kullanılan bir salon için, en uyumlu tablo görünümlü saatleri seçebilirsiniz. Rüstik tarza yakışabilecek saatler, ahşap ve çerçeveli tasarımlar olacaktır. Çocuk odası için düşünebileceğiniz saat modeli, çizgi film karakteri içeren veya eğlenceli tasarımlar olabilir. Saati asacağınız duvarın büyüklüğü de dikkat edilmesi gerekilen bir noktadır. Son olarak dikkat edilmesi gereken husus saatinizin sessiz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olacaktır. Sesli çalışan bir saat çoğu kişi için rahatsız edici olabilmektedir.3d saat modelleri
3d saat modelleri

Büyük Duvar Saati Dekorasyonu

Büyük ve duvarları boş olan salonunuz için şık bir saat seçimi ile dekorasyonunuzdaki boşluğu tamamlayabilirsiniz. Yemek masasının üzerine konumlandıracağınız büyükçe ve hoş tasarımlara sahip duvar saati ile modern bir görüntü yakalamanız mümkün. Özellikle Retro dizayna sahip olan, taş kaplamalı bir duvarda büyük duvar saati dikkat çekici olacaktır.

farklı desenli duvar saati
farklı desenli duvar saati

Çoklu Duvar Saati Seçimi

   Bazen sade bir duvarda birden fazla saat kullanmanız çok şık bir etki yaratabilir. Eğer çoklu duvar saati kullanmak istiyorsanız, saatlerin birbiriyle tamamlayıcı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Küçük alanlar için birden fazla kullanılan duvar saati göz yorucu olabilir. Sade bir dekorasyona sahip büyük odalar için ise birden fazla saat kullanımı alanda dikkat çeken bir tasarım yaratmanızı mümkün kılacaktır.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close