İskandinavSalon Dekorasyonu

Işığın Salonunuza Girmesine İzin Verinİskandinav stilden hoşlanan ve evini bu yönte dekore etmek isteyenlerdenseniz İskandinav salon serimizin ikinci makalesine hoş geldiniz. İlk makalemizde sizlere 3 detay vererek bu ayrıntılara dikkat çekerek nasıl İskandinav stili yakalayabileceğinizi anlattık. Bu makalemizde yine 3 farklı detay vererek nasıl İskandinav dokunuşlar yapabileceğinizi anlatacağız.

Açık Renk Döşeme Seçin.

Kuzey Yarımküre’deki birçok evin aksine, ahşap zeminlerin sıklıkla tercih edildiği İskandinav evlerinde gömme halılar nadiren görülür. Çam veya huş ağacı gibi soluk renkli ağaçlar ışığı yansıtmaya yardımcı olur. Ayrıca döşeme tahtalarını beyaza boyayabilirsiniz, çünkü bu, alanı olduğundan daha büyük gösterecektir. Ahşap zeminler ayrıca bir odanın mimarisinin ve mobilyalarının iç kalitesine dikkat çekmeye yardımcı olur. Kilimler İskandinav tasarımında büyük bir detaydır. Özellikle ahşap döşeme ile kombinasyon halinde ve genellikle masa altı, ana yaşam alanı veya koridor gibi belirli alanlarda bulunur. Doğru bir halı odaya renk ve doku sıçraması katacaktır. Tasarım ve renkler size kalmış olsa da yün ve pamuk tercih edilen malzemelerdir.

modern kanepe ve büyük pencere ile nötr oturma odası
modern kanepe ve büyük pencere ile nötr oturma odası

Işığın İçeri Girmesine İzin Verin.

İskandinav tarzı bir salonu gündüzden geceye sıcak, rahatlatıcı ve atmosferik hissettirmek için salon aydınlatma fikirlerinizi doğru bir şekilde almak son derece önemlidir. Aydınlatma, salonunuzu geliştirmek için kullanılabilecek çok yönlü tasarım araçlarından biridir, bu nedenle evinizi mümkün olduğunca ışık ile doldurmayı hedefleyin. Işığın içeri girmesini sağlamak için pencere dekorasyonunu minimumda tutun. Pencere uygulamaları panjur, keten veya şeffaf kumaş perdelerden oluşmalıdır. Benzer şekilde, tepeden aydınlatma veya tek bir merkezi ışık kaynağı yerine iyi düşünülmüş sarkıt lambaları yaygındır. Zemin ve masa lambalarının güzel bir kombinasyonu, sert spot ışıklarına daha yumuşak bir alternatif sağlayacaktır.Gri kanepe ve beyaz duvarlı İskandinav oturma odası tasarımı

Doğal Parçalar Kullanın.

Ahşap, deri, hasır ve pamuk gibi doğanın kendi malzemeleri, otantik bir İskandinav oturma odasında büyük rol oynar. Tasarım öğeleri ve doğa arasında, çok sayıda İskandinav ormanı ve açık alan bolluğu tarafından yönlendirilen güçlü bir ilişki vardır. Doğal malzemeleri evinize getirmek, doğayla iç içe hissetmeye devam etmenize yardımcı olur.

İskandinav tasarım, taş, ahşap ve keten gibi çeşitli doğal malzemelerle kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Beyazlar, kremler ve gri salon fikirleri gibi tüm malzemeler benzer bir ton ve renk aralığında tutulmalıdır. Aksi takdirde, çeşitli malzemelerin kullanılması alanı karıştıracak ve bu tasarım şemasının başarmaya çalıştığı şeyin tam tersine doğru akacaktır.

Ahşap zemin, deri kanepe ve beyaz boyalı duvarlar ile İskandinav oturma odası
Ahşap zemin, deri kanepe ve beyaz boyalı duvarlar ile İskandinav oturma odası

Fotoğraf galerimizden farklı detayları inceleyebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close