Salon Dekorasyonu

Salon renk kombinleri ve dekorasyonlar

Salon renk kombinleri 2018 ve dekorasyon örnekleriHayatınızdaki küçük bir renk bile, kişiliğinizi yansıtıyor ve ruh halinizi yükseltiyor, bu nedenle bu salon renk kombinleri ve şemalardan birini seçmeyi düşünebilirsiniz.

Nötr renkli oda dekorasyonlarının boş bir tuval sağladığı doğruysa da, renk tanıtmak için söylenecek çok şey var. Salon renk kombinleri seçimlerinizde farklı tonlar yükselebilir veya sakinleştirici bir etki gösterebilir ve seçtiğiniz renk ve yumuşak mobilyalar kişiliğinizi yansıtmak için uzun bir yol kat edebilir. Cesur hissediyorsanız, salonlar için boya renkleri fikirlerimize bakın.Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020

Salon renk kombinleri 2020

Turkuaz

Gündüz aydınlık ve geceleri sıcak bir karşılama ortamı yaratarak kişiliğinizi ve karakterinizi salon dekorunuza katan canlı bir renk seçin. Enerjik ve canlandırıcı bir renk olan turkuaz bir renk seçin. Ayrıca  mavi ile uyumlu mükemmel bir ortaktır. Zemin kaplamalarını ve ahşap kaplamaları biraz soluk tutun. Resim, raf, aydınlatma ve mobilya üzerindeki beyaz renk, bu dekor üzerinde soğutma etkisine sahiptir.

Uyum arayın

Soğuk aylarda oturma odasını erik tonlarıyla ısıtın.  Zengin bir miras unsuru tanıtmak için ana duvarı bir liman-şarap kırmızısı ile renklendirin. Odadaki aksesuarlar ve diğer elemanlar için daha yumuşak ve çok koyu gri tonlarında, kahverengi ve griler kullanarak renk kombinlerinin karışmasını önleyin.

Kahraman bir renk seçin

Salon renk kombinleri arasından, anında güzel dönüşümü için vurgu dolu bir renkte tutun. Bu çarpıcı zümrüt yeşili, hem kendi başına bir sıçrama yapabilen, hem de arka planda olan mobilyalar ön plana taşıyan değerli tonlardan biridir.Tatlı renkler

Şekerli bir gölge etkisi için seçim yaparken pastellerle süsleme yapmak, ortamı soluklaştırmak anlamına gelmez. Bakınız: Pastel Renkler ile Salon Dekorasyon Önerileri

Çok renkli yap

Bir aile alanı, renkleri birlikte kullanmak için mükemmel bir yerdir. Bir aile odasına eğlenceli bir fikir getirerek  oturma alanı için güzel renklerin bir karışımı olan modüler bir koltuk seçin. Renkleri gerçekten popüler yapan bir zemin oluşturmak için beyaz duvarlar tercih edin. Diğer mobilyaları en aza indirgeyin böylece kanepe daha harika görünür.

Mavi

Mavi ile inanılmaz derecede taze bir alan oluşturun. Minerallerden aqua tonlarına kadar, blues’la evlenerek ayrılmak istemeyeceğiniz bir şema oluşturun. Boyada bir iki ton veya resimi  taklit edin – ve ek etki yaratmak için odanın her yerine götürün. Beyaz veya doğal ahşap mobilya ile klasiği hissetmeye devam edin veya yıl boyu süren tatil hissi için doku ve desen ekleyerek daha egzotik bir görünüm yaratın.

Derine git

Duvarlarınızı ve yüzeylerinizi dramatik bir tonda boyayarak dram duygusu yaratın. Daha koyu renk tonlarını kullanmaya cesaret edin.Bu, tehlikeli bir hareket gibi hissettirebilir, ancak doğru bağlamda, gölgeli tonlar kendi renklerine dönüşür. Bir kütüphaneye veya rahat bir köşeye sıcakkanlı bir incelik eklemek için derin bir gri kullanın.

Renkleri birleştirin

Derin orman yeşili, kışın şık ve yazın rahat ve saran bir oda yapmak için alışılmadık kaliteye sahiptir. Doğrudan doğadan olan bir eşleştirme için ahşap ve derileri  hayata geçirin. İçine bir ya da iki indigo rengi kırlent ekleyin ve rustik veya göz kamaştırıcı bir oda yaratın.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

2 thoughts on “Salon renk kombinleri ve dekorasyonlar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close