Duvar DekorasyonuSalon Dekorasyonu

Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020

Salon Duvarı Boya RenkleriEvinizde, en güzel yer olan salon duvarlarını boyamak için hangi rengi seçmeliyiz? Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020 yılında; gri, beyaz, lacivert, yeşil.Zaten beğendiğimiz en güzel duvar boya renkleri değil mi? Beyaz alanları büyütür, gri ise derinlik katar, lacivert ve yeşil ise salonunuza yeni bir stil ekler.

Bir salona yeni bir stil vermek istediğinizde ek olarak bir odanın geniş ve ferah olmasına duvarların renk seçimi de temel bir dayanak oluşturuyorsa gerçekten çok iyi düşünmelisiniz. Renk psikolojisi, renklerin insan algısını nasıl etkilediğini analiz eden çalışmadır. Renk çalışması birkaç yıl önce önemli olmayan bir şeydi. Bununla birlikte, günümüzde dekorasyon gibi önemli konularda oldukça dikkate alınır.

Belirli bir etki elde etmek için özellikle küçük salonunuzu hangi renklerle boyayacağınızı bilmek ister misiniz? Salon dekorasyonunuzda en iyi sonucu olmak için aşağıda ki renk önerilerimizi inceleyin.

Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020

Lacivert

Duvar boyaları arasında mavi en popüler renktir. Kullanımı ruh halini çok olumlu etkiliyor; Peki ya koyu mavi / lacivert ? Evet, koyu renklerin alanı küçültmek eğiliminde olduğunu biliyoruz, ancak hüner diğer elementleri iyi seçmektir. Beyaz veya nötr mobilyalar seçin ve örneğin, düz çizgiler içeren bir stille oda süsleyin. Bu ipuçlarını takip ederseniz, sonuç sizi şaşırtacak.

Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020 20
Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020 20

Kırmızı renkte

Kırmızı renk gibi sıcak renkler, kullanıldıkları odaları harekete geçirir, yani enerji ile doldururlar. Salondaki gibi bir odada kırmızı kullanmak istiyorsanız dikkatli olmalısınız, evin tüm enerjilerini karıştırma riski taşırsınız! Kırmızı seçerseniz, bir kiraz kırmızısı veya bordo seçmeniz ve enerjinizi, beyaz gibi nötr renklerin bileşimi ile sınırlandırmanız en iyisidir.

Salon duvarları için en iyi boya renkleri kırmızı
Salon duvarları için en iyi boya renkleri kırmızı

Duvarlarınızdaki dokular

Dokuların kullanımı ve renklerin karıştırılması, alanda genişleme hissi yaratmanın harika bir yoludur. İyi bir kaynak, alanın genişlemesinin yanı sıra odaya ahşapın sıcak dokunuşunu veren ahşabı taklit eden duvar kağıdıdır. Çevrenin doyurulmasını önlemek için, duvarların geri kalanında oturma odası için nötr boya renkleri tercih etmelisiniz.

Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020 19
Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020 19

DAHA FAZLA: Salon Boya Fikirleri ile Çarpıcı Bir Dekor Yaratın

Beyaz

Makalenin başında, beyazın küçük bir alanı maksimize etmek için güvenli bir renk olduğunu belirttim. Bununla birlikte, açıklandığı gibi, beyaz biraz sıkıcı olabilir. Daha fazla hayat vermek için çok basit ve etkili bir numara var: duvarları resim veya vinil ile süsleyin. Bu özellik, beyaz duvarın sunduğu tüm ışıkların keyfini çıkarmamanızı sağlayacak. Kişiselleştirmeyi seviyorsanız, beyaz kesinlikle bir oturma odasını boyamak için en iyi renklerden biridir.salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020
salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020

İki tonlu: beyaz ve gri

Beyazın tadını çıkarmanın bir başka seçeneği, duvarlardan birini gri veya bej gibi nötr bir tonda boyamaktır. Mobilya da bu renklerde ise dengeli bir salon olabilir. Çok sade olmaması için, farklı renklerde lambalar veya minder gibi öğelerle birlikte kullanılabilir.

Salon duvarları için en iyi boya renkleri
Salon duvarları için en iyi boya renkleri

Limon yeşili

Yeşil, odaya genişlik ve ışık vermenin yanı sıra doğallık getiren bir tondur. Limon yeşili ile doğallık hissi özellikle güçlenir. Limon yeşili, bileşimi sarı ile karakterize edilir. Dolayısıyla, kullanımının sınırlı olmasını, yani yalnızca duvarların birinde olmasını önermekteyiz. Tüm parça bu renkte boyanırsa, enerji çok büyük olur ve sonuçta reddedilir.

Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020 yeşil
Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020 yeşil

Sade Beyaz minimalist olmak

Alanı en üst düzeye çıkarmaya çalışırsanız, en saf beyaz renk ile duvarı boyayın. Bu sesi sadece duvarlarda, ancak oda boyunca kullanmayın. Duvarlar, mobilyalar, perdeler, temizlik ve renk saflığı her şeyi sular. Sadece 15 metrekarelik bir oturma odası, muhteşem bir ışık kalacak ve ışık dolu olacak.

salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020
salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020

En İyi Sonbahar Boya Renkleri 2020

Pastel renkler

Duvarlardaki pastel renkler, salon dekorunda pozitifliği artırmak gibi avantajı yanında nötr renklere benzer şık bir etki sağlar. Oturma odasında kullanmayı ideal kılan başka bir yanı ise rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

pastel renkli duvar boyası ile salon dekorasyonu 2020
pastel renkli duvar boyası ile salon dekorasyonu 2020


Kelimeler

4 thoughts on “Salon duvarları için en iyi boya renkleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close