Çocuk Odası Dekorasyonu

Renkli Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri 2020Bu yaratıcı dekorasyon fikirlerinde olduğu gibi renk kullanarak çocuğunuz için rüya gibi bir yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Renkli çocuk odası dekorasyonu fikirleri 2020 sezonu trendleri ile bu yazımızda.

Çocuklar oynamak, okumak ve uyumak için kendi yatak odasına sahip olmaktan mutluluk duyarlar ve renklerin kullanım alanları göz önüne alındığında duvarlarda, zeminde ve mobilyalarda renklerle oynanıp dekorasyon güzelleştirilebilir.

Geleneksel olarak çocuk odası renkleri  ‘kızlar için pembe, erkek çocuklar için mavi’ dir. Bu renkler hâlâ popüler olsa da, kişiliğini yansıtan bazı çocuklar ve büyük çocuklar farklı ve  cesur renkler isteyebilirler.

Bir çocuğun yatak odası evde gerçekten eğlenilecek mükemmel bir odadır.Mavi ve yeşil yatak odaları kırmızımsı ya da parlak sarı gibi ek renklerle birlikte odayı daha davetkar bir halde yapabilir ve hatta ev ödevleri için cesaretlendirebilir.

Her yıl tekrar boyama gereğinden kurtulmak için,duvarları her zaman sevilen bir blok renginde deneyin.. Duvar raflarına  düzenli olarak değişebilecek renkli aksesuarları ekleyebilirsiniz.

Renkli Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri 2020

Biraz mor renk ekleyin

Beyaz bir alana uyum duygusu getirmek için kız çocuk odası dekorunda güzel bir mor tonu ekleyin. Minimalist bir demir yatağın yanında muhteşem bir sandalye yerleştirin.Mükemmel ve harika bir odak noktası yapmak için mor bir koltuk örtüsü ile örtün. Canlı baskılar ve basit aksesuarlar ile zengin tonları geliştirin. Ek renk patikaları için kitsch yastıkları ekleyin.

mor renkli çocuk odası dekorasyonu
mor renkli çocuk odası dekorasyonu

Pembe ve gri

Yumuşak gri ve sıcak pembe ile daha büyük bir çocuk için modern bir yatak odası yaratın. Şık bulut motifli tekstiller ve dokularla basit beyaz yatak ile başlayın. Canlı fuşya pembe ile mekana kişiliği verin; böylesine canlı bir gölge sadece dinamikleri değiştirmek için odanın etrafında birkaç noktaya ihtiyaç duyar. Odanızı beyaz bir çadır ve şeker pembe bebek evi aksesuarları ile daha ile şık tutun.

pembe ve gri çocuk odası dekorasyonu
pembe ve gri çocuk odası dekorasyonu

Sarı git

Küçük kızların pembe rengi sevmesi oldukça yaygındır, ancak karışıma neden biraz zikzak deseni eklemiyorsunuz? Özelikle sarı bir vurgu parçası bulun. Düz renklerden ziyade lekeler ve noktalar gibi desenlere pembe renk verin ve aksesuarlar ile sınırlayın – bunlar kolayca  değiştirilebilir!  Duvarla için beyaz renk seçerek diğer renkleri yumuşatın.

sarı ile çocuk odası dekorasyonu 2020
sarı ile çocuk odası dekorasyonu 2020

Patchwork ile güzel

Canlandırıcı bir tema için parlak kumaşları ve derin zeytin yeşili fonunu karıştırın. Uyumsuz bir patchwork desenli nevresim örtüsü ve yastıkları olan bir yatak dekoru yapın. Karakterin diğer unsurlarını tanıtın, örneğin bir hayvan kafası ve ev yapımı posterler. Bohem tarzını yuvarlak gökkuşağı renkli halı ve parlak ahşap eşyalarla dekoru tamamlayın.

Patchwork desenler ile çocuk odası dekorasyonu
Patchwork desenler ile çocuk odası dekorasyonu

İlgili: Yaratıcı Çocuk Odası Dekorasyonları 2020Kırmızı ile retro çocuk odası

Vahşi Batı temasıyla çocuğunuzun yatmadan önce yorgunluğunu asla kaçırmayın. Çocuğunuzun seveceği bu canlı görünüm için kırmızı ile yeşil arasında uyumlu bir kombinasyon kullanarak güzel bir dekor yapın. Meşe yatağına yoğun bir deseni seçmek ve maceracı tonları seçmek için kırmızı bir örtü yerleştirin.

kırmızı retro çocuk odası dekorasyonu
kırmızı retro çocuk odası dekorasyonu

Tek renk ile modern dekor

Bebeğinizin dikkatini siyah beyaz tezat ile yakalayın. Basit beyaz karyolalarla ve eşleşen duvarlarla başlayın ve desenli bir halı ve minder gibi yumuşak mobilyalar kullanarak siyah renkleri ekleyin. Bebeğiniz büyümeye başladığında bu çok yönlü öğeler kolaylıkla canlı aksesuarlar ile değiştirilebilir.

siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu
siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu

Bir temayla incelikli ol

Kutupsal bir tema yapmak için renkleri ve özenle seçilmiş mobilyaları birleştirin. Serin mavi ile soğuk iklim arasındaki bağlantıyı kullanarak macera duygusu yakalayın. Bir çadır ve bir yatak seçin. Ahşap zemin kaplamalarını buz mavisi halıları ve tabii ki yukarda kutup ayısı oyuncağı olan büyük yastıklar kullanın.

koyu mavi çocuk odası dekorasyon fikirleri
koyu mavi çocuk odası dekorasyon fikirleri

Renkli mobilyalar ve depolama birimleri

Yenilenmiş mobilyaları müthiş renklerle deneyin. Renkli rafları ve depolama birimlerini parlak renklerde boyayın. Çocuklar bu raflara bayılacak ve alana benzersiz bir damga vuruyor. Kaygısız görünümünü tamamlamak için tavanı dev dünya haritası ile kaplayıp eğlenceli bir görünüm yaratın.

renkli çocuk odası dekorasyonu fikirleri 2020
renkli çocuk odası dekorasyonu fikirleri 2020

Desenli pastelleri sıkıştırın

Çocuğunuzun odasına zarif bir zemin hazırlamak için pudra tonlu bir pastel renk seçin – bebek mavisi, pastel pembe ve soluk yeşil gibi renklerin tümü güzel oluyor. Soluk duvarları, sınırlı bir renk paleti içinde kontrol altında tutan çeşitli desenlerle kontrastlayın. Güzel bir cazibe için davetkâr süslü bir gül desenli yorganıyla geleneksel bir dekor oluşturun.

renkli çocuk odası dekor fikirleri 2020
renkli çocuk odası dekor fikirleri 2020

Bu fikirlerle çocuk odanıza renk katmaya ne dersiniz?Kelimeler

1 thought on “Renkli Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close