Çocuk Odası Dekorasyonu

İki Çocuklu Tek Odalı Aileler İçin Oda ÖrnekleriKalabalık ailelerde yada odası az olan evlerde yaşayan ailelerde çocuk odası genelde kardeşler arasında paylaşılır. Böyle olunca küçük bir oda iki çocuk için her zaman yeterli gelmeyebilir. Ancak bu sorunu farklı yöntemler ve çözümler ile pratik bir şekilde çözmek mümkün. Makalemizin devamında sizlere küçük odalar için ranza ve büyük odalar için farklı dekoratif öneriler sunacağız.

Küçük alanlarda düzenleme yapmak zor olsada imkansız değil. Artık dekorasyon trendleri ve tasarımlar sayesinde pratik çözümler sunulmaktadır. Üstelik şıklıktan ödün vermeden. Çocuklarımız bizim kıymetlilerimizdir ve onların odalarını istedikleri kadar güzel yapabilmek için çabalarız. Onların büyüdükçe artan ihtiyaçlarını göz önüne alarak doğru çözümler sunmak önemlidir. Uyku, çalışma ve oyun alanlarını ihtiyaç duydukları şekilde düzenlemek gerekir. Makalemizde ise iki kardeşin uyuma alanlarının nasıl olabileceğine dair seçenekleri görebilirsiniz.

Desenli Duvar Kağıdı ve Uyumlu Yataklar.

Biraz büyük çocuklar için eğer bu tarzı seviyorlarsa kullanılabilecek güzel bir fikir. Grafik desenli duvar kağıdı ve ona uyumlu yatak örtüsü ile yan yana konulmuş iki yatak. Yatakların arasına konulan çekmeceli dolap depolama alanı imkanı sunuyor. Yatakların ayak ucuna yerleştirilen sepetler ise oyuncak yada farklı ihtiyaçlar için güzel bir alan oluşturuyor.

İki kişilik çocuk odası
İki kişilik çocuk odası

Pijama Partisini Seven Minikler İçin Doğuran Yatak.

Odada birden fazla yatak olması için illaki kardeş olması şart değil. Eğer miniğiniz arkadaşı ile pijama partisi vermeyi seviyor ve sık sık bir araya geliyorlarsa, sizlere harika bir önerimiz var. Doğuran yatak ile günlük hayatta yer kaplamadan gizli bir yatağa daha sahip olabilirsiniz.yavrulu yatak
yavrulu yatak

Onlara Özel Alanlar Oluşturun.

İki farklı karakter olduklarını unutmayın ve tüm odayı tek yönlü olarak dekore etmeyin. Eğer geniş bir yatak başı tercih ederseniz onlara sevdikleri dekoratif unsurlar, oyuncakları yada kitapları için alan oluşturmuş olursunuz.

Kız ve Erkek Kardeşler için Farklı Alan Oluşturun.

Farklı cinsiyetlerde çocuklarınız varsa ve farklı odalar veremiyorsanız, var olan odayı ikiye bölebilirsiniz. Uyku alanlarını paravan yardımıyla ikiye bölerek yataklarını oluşan bölmelere yerleştirebilirsiniz. İmkanınıza göre farklı duvar renkleri ve dekorlar ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca raylı perdeler kullanarak uyku alanlarını onlara özel bir alan haline getirebilirsiniz.

Yaş Farkı Çoksa ve Birisi Okul Çağındaysa.

İki çocuğunuzunda yaşına uygun şekilde alanlar oluşturabilirsiniz. Alanlarını bölerken onların yaşına uygun olmasına özen gösterin.

Yaş farkı olan iki kardeş için oda dekorasyonu
Yaş farkı olan iki kardeş için oda dekorasyonu

Fotoğraf galerimizden farklı örneklere göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close