Banyo DekorasyonuRustik

Rustik Banyo DekorasyonuRustik dekorlar, ortamı çok rahat ve kişisel bir havaya bürüyen dekorasyon öğeleridir. Rustik öğeleri banyonuzda kullanarak ortamı daha hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Rahatlık ve sıcacık bir ortam arıyorsanız rustik banyo dekorasyonu bunun için mükemmel bir seçim olur. Rustik banyoları dekore edebilmek için harika fikirler bulduk. Hayalinizdeki banyoyu bu örneklere bakarak şekillendirebilirsiniz. Oldukça pratik ve zamansız bir banyo dekorasyonuna sahip olacaksınız.

Rustik banyo dekorasyonu tasarımı
Rustik banyo dekorasyonu tasarımı

Önce Beklentilerinizi Belirleyin.

Rustik banyonuzu dekore etmeden önce banyonuzdan ne beklediğinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyin. Böylece kafa karışıklığı ve zaman kaybı yaşamazsınız. Duvar kaplamaları, dekoratif detaylar, dolap gibi rustik banyo mobilyalarını gözden geçirin. Var olan eşyalarınızın nasıl kullanılabileceğini gözden geçirin ve onlarla yapabileceğiniz birşeyler var mı göz atın. Eğer geri dönüştürülebileceklerse yapılacakları planlayın. İhtiyacınız olan yeni eşyalara daha doğru karar vermenize faydası olur.

Banyonuzun ölçülerine bakın ve rustik kaplamaları ona göre seçin. Küçük bir banyonuz varsa daha sade fayanslar kullanın. Bu adım rustik mobilyalarınızı yerleştirdiğinizde daha hoş görünmesini sağlamak içindir. Yine de duvarda rustik detaylar olsun istiyorsanız tek bir cephede kullanabilirsiniz. Rustik banyo duvarınızı tuğla görünümlü duvarlar yada taş detaylar ile destekleyebilirsiniz. Modern bir rustik banyo hayal ediyorsanız yanmış çimento tercih edebilirsiniz. Bu görüntü zeminde de harika durur. Ortama çok farklı bir hava katar.

Rustik banyo
Rustik banyo

Mobilyaları Korumayı Unutmayın.

Banyo nemli bir ortam olduğu için rustik banyo dolabınızı korumanız gerekir. Tabi ki diğer mobilyaları da. Bunun için boya yada vernik kullanabilirsiniz. Su geçirmez ve koruyucu olması önemlidir. Dolap dışında kullandığınız ahşap raf, bank gibi mobilyaları da aynı şekilde korumaya alın.Rustik mobilya koruma
Rustik mobilya koruma

Aydınlatma ve Aksesuarları Doğru Seçin.

Aydınlatma ortamın havasını ve enerjisini anında değiştirebilir. Banyonuzu dekore ederken bu ayrıntıyı dikkate almanız size fazladan güzel enerji olarak dönecektir. İyi hissettiğiniz güzel bir ortam, her zaman yaşam standardınızı yükseltir. Banyonuz için etkileyici bir aydınlatma tercih etmelisiniz. Rustik lamba ve avizeler güzel seçenekler olacaktır. Ayrıca rustik eşyalarınızın arkasından çıkan aydınlatma efektleri oldukça başarılı sonuçlar yaratacaktır. Doğal liflerden yapılmış avizeler banyonun ortasına yerleştirilebileceği gibi, tezgah üzerinde bulunan aynaların arkasından çıkan aydınlatmalar da kullanılabilir. Bu detaylar banyoya ayrı bir şıklık katar. Detaylarda ufak rustik aksesuarların yanında kil, seramik, ahşap gibi farklı malzemeler kullanmak dekorasyonunuzda fark yaratmanızı sağlayacaktır. Aksesuarlara ek olarak canlı bitkilere ve çerçevelere yer verebilirsiniz. Yine rustik nişler ve raflar kullanabilirsiniz.

Rustik Banyo Aydınlatma Seçimi
Rustik Banyo Aydınlatma Seçimi

Fotoğraf galerimizden diğer dekorasyon örneklerine bakarak bu etkileyici ve sıcacık banyolardan ilham alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close