Ev DekorasyonuMaksimalizm

Maksimalist Stil İle Tanışın

Maksimalist StilDekorasyon ile ilgili trendleri yakından takip edip uygulamaya çalışanlardansanız ve henüz evinizde bir değişiklik yapmadıysanız size bir önerimiz var. Dünya çapında hızla yayılan ve 2020‘in trendlerinin arasında başı çeken maksimalist dekorasyon stilinden bahsedeceğiz. Geçen senenin sade, spor tarz dekorasyonlarından sıkılanlar bu stili denemek için geç kalmış sayılmazlar. Maksimalist dekorasyon stili nedir? Birlikte inceleyelim.

Maksimalist Stil Özellikleri
Maksimalist Stil Özellikleri

Maksimalist Stilin Özellikleri Nelerdir?

Maksimalist stil, sadeliğe alışanlara ilk başta biraz karışık ve göz yorucu gelse de uygulamaktan korkmayın! Unutmayın, zaman zaman biraz renk herkese iyi gelir. Merak edenler için işte maksimalist stilin özellikleri:

 • Maksimalist stil yeni fikirlere açık olanların ve denemekten korkmayanların uygulayabileceği, farklı desenlerin, tarzların veya eşyaların bir arada kullanıldığı bir akımdır.
 • Minimalist stilin tam tersi çok eşyayı içinde barındırır. Birbirleriyle zıt olsa da kullanılabilen eşya ve süslere hazırlıklı olun.
 • Maksimalist stil az maliyetle de uygulanabilir olduğundan isteyen herkes deneyebilir. Eski birçok eşyayı uyumlu olarak bir araya getirip kullanabilirsiniz.
 • Elinizde ne varsa sandıklardan tekrar çıkarıp renkli, desenli fark etmez değişik şekillerde değerlendirebilirsiniz.
  Maksimalist stilde renk kullanımı
  Maksimalist stilde renk kullanımı

Maksimalist Stil İle Dekorasyon Fikirleri

Maksimalist stil ile evinizi daha renkli, daha dikkat çekici ve gösterişli yapmaya hazır mısınız? Hazırsanız bu stili nasıl uygulayabileceğimize birlikte bakalım: • Renklerden korkmayın; Maksimalist bir stil oluşturmak istiyorsanız kırmızı, mor, pembe veya mavi fark etmez sıcak renkleri bir arada kullanmaktan korkmamalısınız. Bu senenin trend rengi yeşili de mutlaka değerlendirmelisiniz. Eğer desenli bir duvar kağıdı kullanmayı düşünmüyorsanız elinize bir fırça alıp duvarları istediğiniz renklerde boyamaya başlayabilirsiniz.
 • Floral desenler; Bu stilde desen her yerde olabilir. Bu senenin trendi floral desenleri stil ile buluşturup duvar kağıtları, perdeler, yatak örtüleri veya koltuk kumaşları fark etmez nerede isterseniz orada kullanabilirsiniz.
 • Geometrik desenler; Uygulayabileceğiniz bir diğer trend desenler de geometrik şekillerdir. Halılarda, koltuklarda veya örtülerde değerlendirebilirsiniz.
 • Rengarenk perdeler; Bu yılın trendi yere kadar inen perdeleri renkli, floral veya geometrik desenlerden seçerek maksimalist stile uyum sağlayabilirsiniz.
 • Mermer mobilyalar; Bu sene alışılmışın dışında mermer mobilyalar tercih ediliyor. Siz de alışılmışın dışına çıkarak dikkat çekebilirsiniz.
 • Siyah mutfak; Başta iyi bir fikir gibi gelmese de bu yıl mutfaklar siyah renk ile çok şık ve güçlü bir görünüm kazanıyor. Beyaz tonlarında zıt renkli bir yer döşemesi ile oldukça gösterişli duran simsiyah bir mutfak maksimalist stili yansıtabilir.
 • Farklı mobilyalar, büyük eşyalar; Normalde birlikte kullanmayı hayal bile edemeyeceğiniz mobilyaları bir araya getirmeyi düşünmeye başlasanız iyi olur. Bu stilde farklı tarz mobilyaları ve büyük eşyaları yan yana getirebilirsiniz. Gözünüze hoş gelmeyen, uyumsuz bir görünüm olursa renkli bir örtü ile hemen çözüm bulabilirsiniz.
 • Çeşitli duvar aksesuarları; Beğendiğiniz tablo, çerçeve, şapka hatta kemer ne varsa duvarda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.
 • Kapaksız dolaplar, raflar; Açık raflar, dolaplar hatta askılar bu stilde hiç korkulacak şeyler değil, alışmalısınız…

Son olarak hatırlatılması gereken bir nokta maksimalist stil rahat bir tarz olsa da dağınıklık, karmaşa serbest gibi düşünülmemelidir. Önemli olan zıtlıkları bir arada kullanarak kendi düzeninizi oluşturabilmenizdir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close