Faydalı Bilgiler

Mutfak Fayansları Nasıl TemizlenirSeramik fayanslar mutfak ve banyodaki duvarları korumak için özel olarak tasarlanmış bir eklenti olarak kullanılır. Günümüz fayansları da tabii ki aynı amaca hizmet ediyor, ancak bunlar çok daha çeşitli ve tarzda olabilir.Fayanslar artık tezgah ile eşleşen, çeşitli malzemelerden yapılmaktadır: birkaç isim ise; paslanmaz çelik, kayrak, cam, mermer ve seramik .Herkes gibi sizde onları temiz tutmak isteyeceksiniz. İşte seramik karo bir fayansı temizlemek için bazı ipuçları. (aynı mermer, cam ve plastik backsplashes için kullanacağınız aynı işlemdir).

Mutfak Fayansları Nasıl Temizlenir

Ocağınızın  arkasındaki kiremit muhtemelen en kirli olanıdır, yağ lekeleri ve yiyecek sıçramaları ve yemek hazırlığında hemen yok olmayan çeşitli kirler vardır.

mutfak fayansları nasıl temizlenir
mutfak fayansları nasıl temizlenir

Fayansınıza çok amaçlı bir yağ temizleyici püskürtebilirsiniz. Yağ sökücüdünüz konsantre ise, uygun şekilde incelttiğinizden emin olun.

mutfak fayansları nasıl temizlenir 2020
mutfak fayansları nasıl temizlenir 2020

Fayansa iyice püskürtün. Yağ çıkarma işlemini yapabilmek için temizleyicinin iyi kapsama aldığından emin olmalısınız.Ancak duvarın altına çok fazla akmaması gerek.Yağdan arındırma işleminin etkili olması için 15-20 dakika bekleyin. Ocak arkasındaki fayans temizleyiciniz tarafından işlenirken, mutfağınızın geri kalan kısmına geçebilirsiniz.

Günlük yıkamayı gerektiren fayans’ın bir diğer alanı lavabonun arkasındadır. Çoğunlukla, bu iki alan (lavabonun arkasında ve ocağın arkasında), sıçrama potansiyeline bakıldığında en kirli yerlerdir.

Aynı amaçlı çok amaçlı temizleyiciyi burada da kullanabilirsiniz, ancak yağdan arındırmayı beklemek için çok fazla zaman harcamak yerine alana  genişçe püskürtün. Kurumuş kirlerin hepsini sıyırmak için plastik spatula veya eski kredi kartı gibi ince bir kenarı olan her şeyi kullanın.

mutfak fayanslarının kolay temizliği
mutfak fayanslarının kolay temizliği

Arka camı temizlemek için yumuşak bir bez veya kağıt havlu kullanın. Gerekirse, harç hatları boyunca nazikçe diş fırçası kullanarak tekrarlayın .

Ocak arkasındaki fayanslar 15-20 dakika kaldıktan sonra,  yumuşak bir bezle veya kağıt havluyla silin. Bu şekilde etrafa saçılmasını önleyebilir ve yağlı kirleri hemen kaldırabilirsiniz.

Temizlikten tamamen memnun değilseniz, bu adımlardan herhangi birisini gerektiği kadar tekrarlayabilirsiniz. Son olarak, nemli bir bezle kalıntıları alın. Parlak temiz fayansların keyfini çıkarın!1 thought on “Mutfak Fayansları Nasıl Temizlenir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close